bugün

(bkz: başka dilde aşk)
kişinin hareketlerine ve duygularına aşık olmuştur efendim.*
imkansız olmayan bir durumdur. zira insan gözüyle değil,kalbiyle sever.
sevdiği kız ona abi der.
çok doğal bir durumdur herkes gibi onlarda aşık olabilirler. aşkı gören birisinden daha güzel yaşayanlar.çünkü yürekleriye severler görsellik onlar için önemli değildir.
belkide gerçek aşk odur. gerçi aşkın gözü körmüş ama..
kolay değildir. ancak kör birinin hayal gücüne aşık olmak daha kolaydır. görmesini bilen için.
aşkın gözü kördür zaten.

yapılmaması gereken iğrenç espriler
gönül gözü fazlasıyla doymuştur görmeye ihtiyacı yoktur efenim.
tanıdığım kör bir amcanın genelevdeki hatun kişiye aşık olması gibi...
başlığı açanın aşık olmasından çok daha harbi olacağı kesindir, kalbi olma ihtimali vardır, zira başlık sahibi bir kalbi olmadığını ispatlamıştır.
tüm dünyanın kör olduğunu düşünün...
kaç kişiyi etkileye bilirdiniz?
hiçbir zaman bilemeyeceğimiz histir, görmeden de sese aşık olunur bazen denk gelen olmuştur, gördüğünüzde ise aşk olmadığını anlarsınız, körler ise sese aşık olabilir, aşktan çok doğuştan körlerin nasıl rüya gördüğünü merak etmişimdir.
Dış görünüşe aşık olmadığı için bizdeki aşktan daha büyük bir aşka sahiptir sanıyorum.
(bkz: kalbi sakat olmasın)
gözleri görüyor olup kalbi kapalı olanlardan daha güzel aşık olurlar.
Sevmek hissetmektir.
Görmeden de sevilir.
gözüyle değil yüreğiyle seven kişinin aşık olmasıdır ve aşkların en yücesidir. bazı dallamalar anlamaz!
Sevmek için kalp gerekiyor bildiğim kadarıyla göz değil.
öyle duyar kasılmıştır ki bu başlıkta, insana "ulan keşke kör olsaydım" dedirtmiştir.
sayin yazarlar, insanlar her dişiye asik olacak kadar dusuk yaratiklar degildie. istisnalar var tabii.hatta ne istisnasi bayagi var bunlardan. orada burada aşk sudur budur diye konusursunuz ama ne oldugunu bilmezsiniz. belli de ediyorsunuz.
insan gözü kördür, insan ancak kalbiyle baktığı zaman görebilir.
Asik olmak icin sevgi yeterlidir. En iyi yuregiyle gorebilir insan. Kör olmak asla ve asla dalga gecilecek bir konu degildir.
(bkz: aşık veysel) ornek verilebilir.
Kör yerine görme engelli yazmak çok mu zor?