bugün

hiç bir şey alamamaya sebep olur.
görsel
taksit olayını çok abartınca ummadık anda başa gelebilir.
33 yıllık hayatımda ilk defa 2022 haziran ayında gerçekleştireceğim eylem.

Ekonomi gerçekten çok iyi.
hemen denedim. çok da güzel, harikulade fantastik ötesi bir tadı var...
Sarması da güzel olur, acıktım.
Harç bitti, amele paydos.
kredi kart limitinin dolması değil, haşlaması iyi olur derdi nenem.
Bu ay birini doldurdum 5000 lira, asgarisini ödeyip diğerini kullancam
Bi zaman böyle gidecek gibi duruyor.
maddi açmaz manevi çöküntü.
hani halk arasında bi tabir vardır çükü tutmak diye bildin mi ? işte o çükü tutan el ile limiti sonuna kadar dolduran el aynıdır.
3 ay ödemediğiniz durumda kapınıza memur dayanırsa şaşmamak gerekir. acilen nakit bulmanız gerekir aman ha.
yapraklara geldiğinin göstergesidir.
yakın arkadaşları arayıp hal hatır sorma vaktinin geldiğinin alarmıdır.
harcamalarınızın bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçtiği, daha sonra o şeridin müsait bi yerinizden boru gibi girdiği andır.
borcu borçla kapatmak en temel ekonomik hatta en ilkel matematik kuralına aykırı olduğundan başa geldiğinde bir an önce kartı kırıp atmakla çözülmesi gereken hadise. ( geliriniz sabitse ne yaparsanız yapın hesaba daha fazla para yatıramazsınız. bu durumda yapılması gereken şey tabi ki de tüketimi kısmaktır. en asgari olanları bir kenara yazıp geri kalanları ertelemek ve bir an önce kısır döngüden çıkmak gerekir. tutarda kredi çekip borcu kaparsanız o ay belki bir rahatlama olur ama bir sonraki ay katlanarak karşınıza çıkıverir ve bu böyle sürer gider. )
kredi karti ile yasandigini gosterir. basima gelmedigi icin (bkz: ek kart) (bkz: ogrenci) tecrubem yok.
ama en iyi cozumun borc alarak veya kredi cekerek kapatmak oldugunu dusunuyorum.
(bkz: at the end of the story)
(bkz: rüzgar gibi geçti)
sinirle kırılan kart sonrası borcun bittiğine inanılır.
o ayda maaşınızı karta yatırıp sonra karttan çeke çeke kendinizi idame ettireceğiniz anlamına gelir. kısır bi döngüdür bu. karttaki borç asla bitmez.
bir de yaprak dolması vardır, daha güzel olur. **
eğer öğrenciyseniz ve üni kartınız varsa hiç boş olmayan birşey.
hele birde 10.000 - 15.000 ytl limitli gold kart limiti ise durumun feci olduğunun göstergesidir.
rahatça alışveriş yapan beyinlerin bu kartın ödeme tarihini akıllarına getirdikleri andır.
kartta birikmiş puanlara saldırmaya sebep olan durum.