bugün

entry'ler (11)

salçalı ekmek

Ekmek üstü domates ya da biber salçası. Genellikle kahvaltıda ya da gece uyku öncesi miğdeler kazındığında harika bir atıştırmalık. Baharat eklerseniz çok daha lezzetli...

bir erkeğin bir kıza söyleyebileceği en güzel söz

Kadının kendisini mükemmel hissetmesini sağlayacak sözcüklerdir.Örneğin;
- Hayatım, sen yorulma; tuvalet, banyo temizliği ve çocukların bakımı bana ait. Sen hep beni böyle sev, hep bana böyle bak...

ilgiye karşılık vermeyen hayvana duyulan kin

belkide bir çeşit platoniadır. zira kin güçlü ve saplantılı bir duygu halidir.

televizyon izlenen odada yalandan ders çalışmak

görün sevgili ailem, aslında ben ders çalışmak istemiyorum, televizyon izlemek istiyorum, ama sizi de kırmak ve kafamı ütülemenize izin vermek de istemiyorum. hadi gönlünüz olsun demektir.

sigara içmenin yasak olduğu yerlerde sigara içmek

insanların boş yere okullara gidip eğitildiğinin, boş yere okuma yazma öğrendiğinin, ne kadar bencilleştiğinin ve çirkileştiğinin kanıtıdır. ayrıca yasaklarla, cezalarla bir yere varılamadığının, yaptırım gücünün de önemini vurgulayan rezalet bir manzaradır.

kulak memesinde kiloluk küpe taşıyan kadın

bir süre sonra kulağında oluşacak deliği düşünemeyen, taktığı küpe ile tarz yakaladığına inanan, bu nedenle burnunun ucunu göremeyip aynaya da bakmaktan aciz olan kadındır. üzülerek söylüyorum, hemcinslerimdir.

kredi kart limitinin dolması

yakın arkadaşları arayıp hal hatır sorma vaktinin geldiğinin alarmıdır.

aşk

panik yapılacak bir durum değildir. ilk zamanlar artış, sonraları sönme davranışı gözlemlenir. hormonların kontrolü kaybettiği biyolojik bir olaydır. yani geçer.

lord voldemort un cenazesi

hogwars için rahat bir nefes, harry için tatlı uykulardır.

kendinle kahve içmek

sessizliğin ve sakinliğin kutlanma merasimidir.

damakta kalan çikolata tadı

paketin içinde kalan kısmı bitirmek için harekete geçiren enerjidir.