bugün

bıkana, yatırılan para yüzünden fakir kalana, iş bulana veya ölene kadar sürecek çalışmadır.

meclisdeki vekiller girse sikko sikko bakar sorulara amk.

bu seneki lisans soruları neydi öyle ?!
öyle zor bir olay değildir.

1 yıl boyunca düzensiz ve isteksiz bir şekilde kopuk kopuk çalışarak kpss2014 itibariyle atanacak puanlı aldık. demem o ki, kpss artık öküz gibi çalışmaların; aylarca ineklemelerin sınavı değil. hele ki eğitimciyseniz ve öabt'niz varsa bu tamamen değişti.

tavsiyem şudur; sorumlu olduğunuz dersleri ve konuları hızlıcak öğrenip bir an evvel deneme çözme aşamasına geçmenizdir. konularda, konu anlatımlı kitaplarda yahut dersane konu anlatımında takılıp kalırsanız çok fazla şansınız olmayabilir.

kpss ve muadili sınavların kilit noktası deneme, soru çözme aşamasıdır. ne kadar çok aşina olursanız, o kadar çok şık elersiniz. ne kadar şık elerseniz doğruya o kadar yaklaşırsınız.

dersaneye falan gitmeyin, oturup evde hızlıcana konuları bitirip soru-deneme aşamasına bir an evvel geçin. her yayından düzenli bir şekilde (ilk başlarda haftada 2-3 tane daha sonra günde 1 tane) deneme çözerseniz, çözdüğünüz denemelerde yanlışlarınızın üzerinde durup o hususlarda yeni bir konu anlatımı tekrarı yaparsanız kpss'de çok yüksek puanlar yapmanız kaçınılmaz olur.
akıntıya kürek çekmektir. tabii sağlık sektörü için bu durum geçerli değildir.
Burcu öğretmen, ahmet öğretmen, sarmal, çekirdek, ihtiyaç, hedef, problem çözme, eğitim, öğretim gibi kelimelerin beyninizi siktigi çalışma şekli.. Henüz çok erken olmasına rağmen bi an dahi çalışmadığın takdirde içinin rahat etmedigi.e tabi ben gibi iyi girmişse..
sabah uyanilir, bulasik temizlik derken calismaya oturulur.

erkeksen mecbur atanican en kısa zamanda yani calismali. kadinsan evde kaldin bi koca bile bulamadinsa tek care. ben simdi atanayim gelsin taliplerin biri gitsin oteki.
4 yil universitede gununu gun ettikten sonra, harbi insanin gotu yemeyen.
bir daha yapmayacağım eylem. bildiğin kumar.
çalışanlar hangi gün gidecek, nasıl çalışacak.
(bkz: kpssye çalışmaya çalışmak).
Bu sene başlayacağım eylem. Daha önümde iki sene olduğundan yayıla yayıla çalışayım istiyorum. Dershaneye başlamaya karar verdim. Zor bir sınav. Yani özellikle alandan hazırlananlara bakıyorum adamlar gece gündüz çalışıyor. Sonuçlar geldiğinde ise 83 almak bile yetmiyor bazı şeylere.
bu saatlerde uyku yerine yapilabilecek olan. malum gun icersinde vakit olmuyor. zaten ya sabah bu saatte ya da gece uyumadan evvel vakit var. neyse ben calisayim, rehberlik gunu bugun, kesin 3.dakkadan uyurum yine. optum bay.
geleceğini garantiye almak için, torpili olanın da olmayanın da eşek gibi çalışmaya mahkum olmasıdır.
halk arasında bilinen adıyla bir baltaya sap olabilmek için gerekli hede.
kabul olmayacağı bilinen duaya amin demek gibidir. 90 puan alıp yine bir kadroya yerleşememek, gidip hükümet binasını bombalama isteği uyandırır.
bu saatler icin program gelistirme nin uygun oldugunu bilmek..

hadi gencler, kaldigimiz yerden.
Sabir ve huzur isteyendir. Varsa ingilizce oabt kasacak yesilllendirsin laflariz paslasiriz.
Kpss'ye çalışamamakda ayrı bir işkencedir. Vicdan azabi sıkıntı ortaya karışık iğrenç bir şey.
2016 için yapacağımdır. hedef 90 net. o da 2014 e göre 89 puan yapıyor.

2 kere üniversite sınavlarına hazırlanmış birisi olarak kendimi tecrübeli sayıyorum.

en azından fizik/kimya/biyoloji yok la daha ne olsun ?
Eskiden oyunlarda bi kac bolum olurdu ve her bolumun sonunda karsimiza bi boss cikardi. Final bolumde hepsinin en buyugu ve zorlusu ile karsilasirdiniz. Teog,ygs-lys bolum sonu bosslari kpss ise final bossudur kimine gore. Bazilari ise kpss degil onun yerine alesi tercih eder.
aslında çok zor değil çalışmak günde 3-4 saat yeter fakat soru çeşidi ve konu genişliği fazla istediğiniz kadar çalışın özellikle tarih veya eğitim bilimlerinden sizin tersinize sorular gelirse babayı alacağınız sınavdır çünkü her şeyi ezberleyemez ve akılda tutamazsınız dediğim sınav.
nereden mi biliyorum çalışmaya çalışıyorum amk.
ben de çabalıyorum ama çalışırken olmuyor be!
Boş iş...
görsel

Bazen sadece boş boş kalemleri izlemektir.
Aynı zamanda üniversite okuyorsanız zor bir eylemdir. Sınav değil çalışmak için kendini motive etmek zor.
Kolaydır. Bu sınavda yüksek alamıyosanız bırakın okumayın.