bugün

ciddi zaman isteyen bir aktivitedir. hele de atamada istanbul isteniyorsa lakaytlık kabul etmeyecek bir aktivitedir.

edit: lakayt davrandım amk.
8-9 ay gerektirir en az. en ince ayrıntıyı bile atlamamak gereklidir. ha ben çalışmam ama ben farklıyım olm.
fedakarlık ister. her şeye karşı aranıza çizgi koymak durumda kalırsınız.
kısacası disiplin ve istikrar olduktan sonra emeğinizin karşılığını alırsınız. tabi yapabiliyorsunuz bir de tevekkül.
çok keyifli ve çok streslidir. kimi zaman hayattan soğutur. başarı sağlanması için en az 7 ay ayrılmalıdır.
övünmek gibi olmasın ama 2 ay gibi kısa bir sürede de başarılı olunabiliniyor.
kendime güveniyorum ama devlete nasıl güveneyim? o kadar çalış çalış sonra açıkta kal! ulan iyi puan alıp atanamazsam benden delisi yok bu dünyada.
bir yerlerde söyle güzel bi mevkide dayın varsa çok sıkıntı yapmaya gerek yok nasil olsa açıktan alım diye bir şey var.
Taşaklı dayısı olan hıyarlar için pekte gerekli değildir, nasıl olsa kazanır.
işletme, iktisat, çeko gibi(asdfbfkgşi) rezil bölümleri bitiren birçok bireyin başına gelendir.
tavsiye edilmez. zira 8 ay ishal olduğumu bilirim. böyle sistemi sikerler dersin ama gene çalışırsın.
kaldırılması halinde kpss çalışmaktan kurtulacak olan nesildaslarima , badem bıyıklılardan dolayı işe girmede yaşayacakları sıkıntilari hatırlatmak istediğim sınavdir.
Bazen boştur hem de bomboş. Beyaz bir sayfa bile daha doludur. Çalışırsın hatta iyi bir puan yaparsın ama kontenjan vermez.
(bkz: motorlu Araçlar teknolojisi).
çalışmaya başlamaya karar vermekten daha zor olmayan eylem.mühim olan niyetlenip hazırlıklara başlamak çalışmak adına.

edit:50yle atanıyorum var mı itiraı olan.sen de kazanaydın kardeş üniversite sınavında sende 50yle atanaydın.bana mı çalışıyon.
insanın kanayan yarası.
adama koyuyor.

yıllarca okumuşsun ve hala bu yaşta dersaneye gidiyorsun bunun için. yaprak testler falan.

üzüyor insanı. ama yapacak bir şey yok tabii.
arada sırada çıkmış soruları çözmektir.
Zaman kaybına ugramaktir.
http://kpssrehber.com/kps...-nasil-hazirlanmali-.html
23 yaşındaki bir insanı birden 20 sene yaşlandıran eylemdir.
eğer öğretmenlik için yapılan bir çalışmaysa kişi eğer alan sınavına girecekse ağırlık vermesi gereken kısım öncelikle alan sınavı konularıdır, daha sonra genel kültür-genel yetenek ve eğitim bilimleri olmalıdır. aynı şekilde alansız atanan öğretmenlik bölümlerimde de eğitim bilimlerinin pek ağırlığı kalmamıştır.
2 ay dolu dolu yapilirsa pek ala guzel bi sonuc alinabilir. fakat tipki ben gibi girilen ilk kpss den ciddi boyutta yenilgiyle cikmissaniz ve de issiz gucsuzseniz, calismaya temmuz ayindan baslarsiniz, zira iciniz rahat etmez, uyuyamazsiniz, oturup kalkamazsiniz. bu sebepledir ki vicdani rahatlatmali ve oturup calismali.

hayirli calismalar.
Konsantre olmuşken parmklarimizin yavaş yavaş kitaptan çekilip telefonlara vs. dokunduğu andır.
Tayyipçiğimin işsiz güçsüz eşeklere başlarının üzerinden uzattığı bir havuçtur. Maksat yolda olmak.
2 ay dolu dolu çalışmak ile olacak iş değildir. düzenli ve sistemli çalışma ile olacak iştir. öğretmenseniz 3 ayrı kulvarda savaşacaksınız. genel kültür yetenek, eğitim bilimleri ve alan bilgisi. bunların tamamı zor alanlar. şimdi birinden tam olsam ötekisinden eksiksin. örneğin eğitim bilimlerini üniversitenizde iyi hocalardan gördüyseniz maça 1-0 önde başlarsınız yok kıytırık saçma hocalardan gördüyseniz işiniz zordur. 4 yılda öğrenilen eğitim bilimlerini 8 ayda çözmeye çalışırsınız neticede çözemezsiniz. eğitim bilimleri gene yüzde 20 bir paya sahip. alan eğitimi yüzde 50 ile büyük bir orana sahip. okulunda alanınla ilgili iyi hocalar tarafından dersler gördüysen hiç sıkıntın olmaz. çatır çatır yapar geçersin. görmediysen zorlanırsın bu ne ya dersin. işin özü biraz karışık. öncelikle insanda soru şansı olacak bu işin yüzde 51'i soru şansı. bu sene gelen tarih sorularını gören her öğretmen veya meslek grubuna ait kişi boku yedik dedi. sorular biraz daha ipe sapa gelir olsaydı soru şansı ile işler değişirdi. bir anda bilmediğiniz sorular ile karşılaşabilirsiniz. tavsiyem her kaynaktan soru çözün ama 2 kaynaktan fazla ders çalışmayın kafanız karışıyor. bir de ösym artık formatını tamamen değiştirdi ve meb'in müfredatına göre gidiyor. tarih, coğrafya, türkçe, matematik buralardan geliyor. onun için meb'i inceleyen kaynaklara bakın ya da yakınınızda olan liselilerin kitaplarına bakın. bu sene gelen tarih sorularının hepsi meb kaynaklıdır. son olarak düzenli çalışın. bu kadar şey yaptıktan sonra olmazsa bir bit yeniği elbet vardır.
dediğim 2 ay dolu dolu çalışmayla 1 ay soru çözmeyle olacak iş değildir. allah gelecek nesillerin yardımcısı olsun.
"Nerden Baksan tutarsızlık nerden Baksan ahmakça."