bugün

burak kut şarkısıdır. ülkece zor günlerden geçmiştik. sözlerini ezbere bilmeme üzülüyorum
burak kut un efsane şarkısı.

gereksiz anektod: bizim ramo vardı bunun nakaratına

komple komple komple sikiş ! derdi.

amunyum hatırladım şimdi muhaha.*

https://www.youtube.com/watch?v=DHD0-0fFivc
eşimin,koreli arkadaşlarına türk müziğini tanıtırken yararlandığı şarkılardan.
işin tuhaf yanı bütün koreliler bu şarkıları beğeniyorlar:
(bkz: dansöz) , (bkz: aşk sakızı) , (bkz: alain delon)...
(bkz: allahım sana geliyorum)
komplo ile karışınca kombi edasıyla kozmopolitleşiyor.
ray charles'ın hit the road jack şarkısından çalıntı olduğu bariz olan*, 2007 yılında her mekanda çalan, bende çok sayıda anısı olan şarkımsı. "çikita muz neyse komple de o" diyorum şahsen.
(bkz: gofret)
yemekteyiz figen e kurulan şeydir.
(bkz: bana komple kurdular)
amanın bu nasıl bir şarkıdır böyle! hemen bir incir yaprağı takıp avret yerime iki ileri bir geri yaptım da kendime geldim denilesidir. içinde çok çılgın sözler var müziği de çarpa çarpa öğretir adama!

gece ayazından sabah ezanına
akıştayız yine rakı beyazına
yazık ediyosun niye geliyosun sen bu kızın gazına
o da özeniyo ama çözemiyo
ayranı yok içmeye pastadan söz ediyo
e haksızda değil o da
sahip olmak istiyor marka imtiyazınaaa
az evvel wnba maçında dinlediğim şarkı. maçta fenerbahçe'li oyuncular timmy-sutton brown'ın ve ebony hoffman'ın olması kanımca büyük etken.
sozlerini tekrar uyarlayıp piyasaya sunduğum bir parçadır.

"sabah ezanından yatsı namazına zikirdeyiz yine imam arkasında
yazık ediyosun niye geliyosun sen bu zındığın gazına
oda özeniyo zikretmek istiyo takkesi yok takmaya zekattan söz ediyo
eee haksız da değil ama sahip olmak istiyo mümin imtiyazına"

(bkz: suyunun suyu)
bildiğin popçunun bildiğin pop şarkısı işte. ne olacaktı ki başka.
(bkz: komplee)
deli saçması şarkı. ama eğlendiriyor.
komple komple komple tikiyizz.
komple çalıntı şarkı.
bir zamanlar bir burak kut vardı. bir zamanlar türkiye'ye damgasını vuran, yaşandı bitti diye bir şarkısı olan, motosikletiyle arabanın üzerinden atlayan, zenci dansçıları olan, bir rock starı andıran, asiliğiyle ortalığı kasıp kavuran. bir burak kut vardı özlem tekin'in erkek versiyonu olan..

şimdi de bir burak kut var. komple tiki olan, ritmi iyi bari derken o bile yabancı bir şarkıya ait olan, bir şarkıyla adından sıkça söz ettirip şarkı unutulunca yok olup gidecek olan, popüler kültürün mezesi olmuş saman alevi gibi parlayan, şimdi bir burak kut var ajdar'ın yeni versiyonu olan..

bir zamanlar bir burak kut vardı efsane olan..
2 yaş grubu çocuklar tarafında çılgınca sevilen şarkı. 20 yıllık metal dinleyen ben bile kızım seviyor diye CD sini almak durumunda kaldım.
piyasa bi şarkı olmasına rağmen tam bir yaz şarkısıdır. clublarda, diskolarda bangır bangır çalmakta ve "hayatta dinlemem, böööö" diyen insanlar bile coşa coşa dans etmektedir.
Aslında ders alınması gereken bir şarkıdır.
Gerçekten Türk pop müziği piyasasının ne halde olduğunu en iyi şekilde gösteren şarkılardan biridir. "bakkal müziği" diyebiliriz.
Bu ders için Sezen Aksu'ya teşekkürler.
(bkz: komple bitiğiz)
tikileri eleştirmek amacıyla yapılan * ama maalesef pek becerebildiğini söyleyemeyeceğim çerez bir yaz şarkısıdır. beni hayret ettiren ise çerez bir yaz şarkısının bu kadar ciddiye alınıp yorum üstüne yorumlar yapılması ve bitik,kritik laflarının tiki gençliğine söylendiğinin anlaşılmamasıdır.
sezen aksunun eğlenmek ve saçmalasam bir kerede be deyip yazdığına inanmak istediğim şarkıdır. ancak bu kadar mal bir klip ve bu kadar salak bir şarkı olur.
(bkz: allah komple belanızı versin)

tanım: bir burak kut eseri.
ikinci bir çakkıdı vakası.
çıkış noktası da aynı.*
yoksa burak kut zurna mı he ? sorusunu akla getiren şarkıdır.
ilk dinlediğimde ismail yk'nın söylediğini sandığım şarkı.
sezen aksu'nun ne kadar güzel (!) şarkı sözü yazabildiğini kanıtlayan parça olmuştur.
sezen aksu artık köşesine çekilip oya falan yapsın dememe sebebiyet verdiren şarkı. zaten sesi bundan bir 5 yıl önce bitmiş gitmişti; şimdi de kalemi çaptan düşmüş zannımca. burak kut ise elindeki imkanı iyi değerlendirememiş; bunca seneden sonra gerçekleşen "muhteşem" dönüşünü "komple" gölgelemiştir. ajda pekkan'la yaptıkları düet belki de tek elle tutulur sonucudur bu dönüşün; ayrıca (bkz: düşman olma pişman olma).