bugün

uyanıldığında eğer kol bir şekilde karnınızın üstünde bir ağırlık oluşturuyorsa korkudan ne yapacağınızı şaşırmanıza sebep olur.

fazlasıyla yaşanan bir duygu olduğu için birinde "bu kol kimin" diyerek diğer elimle tutup üstümden atmışlığım bile vardır o panikle. nefes nefese kalmıştım gece gece.
ben nasıl bir insanımsıysam bundan zevk alıyorum ve sürekli kollarımın üstüne yatıyorum ama uyanınca çok zevkli oluyor, herkese tavsiye ederim.
sabah uyanıldığında kimi zaman bu el kimin eli ki hissini verebilen durum.
Konunun hafife alınıp da geçiştirilecek basit bir olay olarak algılanmaması gerekir. El, kol uyuşmaları kimi zaman kan hastalıklarından, romatizma hastalıklarından, beyin ve sinir sistemi hastalıklarından, boyun omurları ve kaslarıyla ilgili bir dizi rahatsızlıklardan da ileri gelebilir.

Bu arada sürekli kullanılan bazı ağrı kesici, sinir yatıştırıcı ya da bulantı giderici olarak kullanılan ilaçlar da yan etki olarak bu tür rahatsızlıklar verebilir.
değerlendirilmesi gereken bir durumdur. o hissedilmeyen kol çok işe yarayabilir.
(bkz: mastürbasyon)
Bir anda çığlık atar halde bulabilirsiniz.sakin olun o kol sizin ve yaşayacak.
ilk olarak başıma geldiğinde uyku sersemliği yüzünden kolumu kaldıramıyorum sanmıştım ama daha sonra kolumun verdiğim komutlara cevap vermediğini farkedip dehşete düşmüştüm. ne oluyor lan? deyip kolumu diğer elimle kaldırıp sanki plastik bir nesneyi sallıyomuşum gibi şuursuz şuursuz salınmasına tanık olunca cimcikleyip defalarca ısırdığımı bilirim. gecenin mahmurluğuyla felç oldugmu sanıp ağlayacak duruma gelmem de cabası. neyse ki artık tecrübeliyim, kolum hareket etmiyorsa diğer elimin yardımıyla kaldırıp öteye biryere bırakıyorum sonra kanı gören hücreler eğlenip şakalaşmaya başlıyorlar zaten.*
Karşılaştığım 2 türü olan durum.

Birincisi; uyandığınızda kolunuzu çok az hissedebiliyorsunuz ve en ufak bir oynatmada o kadar çok acıyor ki geçene kadar akla karayı seçiyorsunuz.

ikincisi ise; uyandığınızda kolunuzu hiç hissedemiyorsunuz, bir süre sonra geçiyor bu durum. Başıma illa gelecekse ikincisini kesinlikle tercih ederim.
uyku sersemi geçici süre panikleme durumu; kolum nerde lan!
üzerine yattıktan sonra hissedilmeyen yegane uzvunuz kolunuz olsun efendim. amin.
15 dk kadar önce başıma gelen durum. annee! diye bağırarak uyandım, çok korkunçtu. diğer elimle uyuşan elime dokundum, rüyamı bu diye baktım allah'tan 1-2 dakika içinde normale döndü. allah kimsenin başına vermesin.
http://www.youtube.com/watch?v=ar5BKZF8ENA&feature=youtube_gdata_player
insanı dehşete düşüren olaydır.
başıma ilk defa böyle bir olay geldi kolumu kaldırdığımı sanıyordum fakat kol yatakta duruyor çığlık atası geliyor insanın sonra diğer elle kaldırıyorsunuz kol, bilek sanki kopmuş gibi sallanıyor ardından biraz aşağıda tutuyorsunuz o kanın damarlarında tekrar ilerleyişini o sıcaklığı tüm kolunuzda hissediyorsunuz tamamen eski haline dönmesi 30 dk yı buluyor ve bir daha uyuyamıyorsunuz.
sabah kalktim telefona uzanmaya çalıştım ama yok , hic bir sey hissetmedim . aman tanrim o ne kolum yanimda ölü balik gibi yatıyor. yatakdan fırladım kolum yanimda bez bebek kolları gibi sallanıyor. felç olmuş gibi. sonra jeton düştü kolumun üstüne yatmışim hemen kolumu kalp seviyesine getirdim düzeldi.
bir süre vücudunuzda bağımsızlığını ilan eder. sanki başkasının koluymuş gibi diğer elinizle oynatırsınız.
Uyandığında geçici şok etkisi yaratan tuvalet ihtiyacının bitmesi ile eser kalmayan geçici bir olay.
Ardından kolunuz üstüne gelirse bir ağırlık oluşturur ve uykudan korkuyla uyanmanıza sebep olur.

Bende öyle olmuştu. Kaldırıp attım kenara kendi kolumu korkudan.
gece uykudan uyandım 4 suları falan ulan bi baktım kolum vücudum ile birlikte hareket etmiyor patates çuvalı gibi seriliyor 15 dakika kolumu kaybettim diye üzüldüm neyse ki kan gitti damarlara açıldı.

bayram namazında vaaz sırasında dizin üstüne oturulmasıyla oluşan uyuşmaya eşdeğerdir.
(bkz: kalp krizi geçirme nedenleri)

korkunç bir şeydir.
Lokal anestezide bacağımının hayvan gibi ağır olduğunu farketmiştim. Öyle bir şey.
sol koldaki uyuşmalar kalp krizini akla getirebiliyor.aman dikkat.