bugün

Klozete oturmusken tuvalet kagıdı olmadıgını farketmek gibidir.
o koltuktan kalkıp kumandaya gitmek göt ister göt.
(bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk)
(bkz: tam yatağa yatmışken çişinin geldiğini hisetmek)
her şey tamam artık koltuğa kurulayım, hiçbir güç beni şuradan kaldıramaz oh be dersiniz. tam o anda bir ışık olur, şimşekler çakar. kumandayı elinize almadığınızı fark edersiniz. hafiften gözleriniz kararır, içinizde bir burukluk olur. bir nesne -terlik, sinek öldüreceği, plastik şişe vs- yardımıyla ulaşmaya çalışırsınız, resmen maymuna dönersiniz. yenilgiyi kabullenip kalkıp almak lazımdır efendim. evet hayat bu kadar şey olabilir bazen, ehm kötü.
tüm yapılan hazırlıkları sikip atan bi olaydır.
kıçı kalınlar için intihar nedeni olabilir.
Kumandayı almak için ayağa kalkıp atılan üç adım, bütün günün yorgunluğuna kaymak olur. Sinir eder adamı.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
yalnızlığın anlaşıldığı anlardan birindesindir.
ben de bir bana oluyor sanmistim. yok böyle sinir bozucu bir sey. bazen yataga girersin keyfini bulursun yorgani ayarlarsin yastigi ayarlarsin. bir bakarsin kumanda yok. hele bir de tam kisin ortasiysa.. kalkta o kumandayi al amina koyim.
hiç sevmediğin bir programı izlemeye mecbur kalmaktır. üşengecim işte, kalkmıyorum a.k.
ama hemen bir formül bulunur.

- anneeeee, kumandayı versene.
etrafında kendinden küçük birey buldugunda, ondan kumandayı istemekle son bulacak eylemdir. anne, baba, dayı, amca, abla, abi, enişte vs. başka aklıma gelmeyen yetişkinler diğer oda da bile olsa çocuga seslenirler.
- serincaaan kumanda nerdee
+masanın üstündee(odadan seslenilir.)
- oturdum artık, belim de agrıyor zaten. veriver kumandayıııı...
+geldiim.
insanın gerçekten moralini bozan durumdur.sunum hazırlarken save yapmadan bilgisayarın kapanması ile aynı sinir bozucu etkiyi yaratır.
gidip olduğu yerden kumandayı almakla biten eylem ve duygu bütünü.
yatağa girip ışığın açık olduğunu fark etmek kadar koyar insana.
o kadar da kötü bir durum değildir, yapman gerek o koca kıçını kaldırıp kumandayı alıp yatağa geri dönmektir.
eğer önünüzde uzun, keyifli bir gece varsa keyfinizi bozamayacak bir olaydır. lakin sık yaşanır (!)
kumandanın üzerine oturduğunu farketmek değildir.
eve cips alıp gelindiğinde kolanın bitmiş olduğunu fark etmek gibidir.iç burkar.
şayet kişi koltukta uzanıyorsa ve kumandayla kişi arasındaki mesafe kişinin boyuyla aynı oranda ise kişinin vücudunun ayak parmaklarına kadar olan bölümünü yere paralel bir şekilde koltuktan ayırarak bir elini yere, diğer elini ise kumandaya uzanmak üzere kumandanın bulunduğu hedeye doğru uzatması, ardından uzandığı yerden kumandayı kalkıp almak yerine bu şekilde gereksiz bir efor sarfetmenin çok daha pratik bir yöntem olduğunu zannetmesi kuvvetle muhtemeldir.
bundan daha kötü olan bir durum ise sıcak yatağa yattıktan hemen sonra çişin gelmesidir.
kumandanın olduğu yerle aranızda 3-4 metre olsa dahi o mesafe size 3-4 kilometre gibi gelir. sinirlenirsiniz. kalkmak zor gelir. daha da kötüsü sıcak yatağa girip üstünüze yorganı örtüp iyice yerleştikten sonra kumandayı almadığınızı fark etmektir.
hay amına koyim kim kalkacak şimdi ya diye cümle kurmaya neden olan durum.
önemsiz bir unutkanlık sonucunda, az bir enerjiyle halledilebilecek bir problem. Bu aslında bizlerin tenbelliğini gösteriyor.