bugün

küçümsenecek insan değildir.
kitap okumaya vakti yoktur.
okulu uzaktır zamanının çoğu yolda geçiyordur.
yolda okuyamaz midesi bulanıyordur.
vs. vs.

not: ama cümle kuramama kısmı doğrudur, azcık okuyun bari.
Yüzeysel yorum yapmaya mahkumdur. Bu kendisine söylenince ben gençliğimde çok okudum bana cahil diyemezsin ben saksı değilim der. Tabi canım alleme i cihansın sen.
Bazen bir seçimdir bazen üşengeçlik.

Kimi zaman ikincisinin daha kötü olduğunu düşünüyorum.
Benim gözümde boş bir insandır.

iki kelimeyi yan yana getiremiyor bu tipler, "ıı" deyip duruyorlar.
Hadi kitabı geçtim, bir gazete , dergi okusalar bari.
O da yok.
Elif Şafak okuyupta kültür kastığını düşünen topluluğun ezik gördüğü kesimdir. Bu kesimin önemli bir kısmının kitap okumaktan çok daha önemli ve verimli işleri vardır.
(bkz: Ben)
Yalniz insandir.
“ kitap okuyan insan yuzlerce hayat yaşar, kitap okumayan insan ise tek bir hayat yaşar. ” * seklinde etkilemeye calisacagim insandir. Okumaya baslar filan. Belki kazanirim ne bileyim .
Ramazan sebebiyle kısa bir ara verdim.kitap okumak klişe cümleler dışında gerçekten farklı şeyler katıyor insana.her ne kadar son kitabımda boğulsam da inatla bitireceğim.gerçek dünyanın monotonluğundan alır götürür.okumak istemiyorsanız da zorlamayın.isteksiz yapılan bir eylemden hayır gelmez.
Aradigi kitabi bulmayandir.
Kimseye karışmayan biri olarak istediğini yapsın ama bana gelip niye bu boş kitapları okuyon beynini yıkıyorlar derse tepemi attırır.
Her konuda bilmişlik taslar bir çoğu.Bir insan ne kadar bilgi biliyorsa egosu o kadar azdır bence.
Anlaşamadığım insandır.
http://galeri3.uludagsozl...rdı-sığır-adam_214192.jpg
toplum içerisinde dedikodu, gıybet, futbol dışında herhangi bir konu konuşulurken telefonu ile uğraşmaktan başka seçeneği kalmayan insandır. iyi stalklar efendim.
okumayı bilmesi, bir işe yaramayan insandır.
eğer okumayı bildiğin halde kitap okumuyorsan; okuma bilmeyenlerden pek farkın yok demektir.
kendini bi yere kapatıp usulca ölmeyi beklemesi gereken insan tipidir.
Baskalarının ilgisini ceken kitapları okumakla, her hangi bir kitabı okumak arasında fark yoktur.
Şöyle ki, kitap okuma alışkanlığı olmayan insanlar bazen kendi kendine gaza gelir, bi hevesle son zamanların cok satan kitaplarından bi tanesini alır yada x bi arkadası al bunu oku der.
Okunmaz o kitap, 50 sayfa okunmadan bırakılır cogu zaman. Bunun nedeni aslında kisinin ilgi alanına girmeyen kitapla başlangıç yapmasıdır. Eğer bi başlangıç yapacaksanız, başkalarının cok beğendiği degil de hangi türde kitap size hitap eder, şu tarz olsa okurum dediğiniz kitabı tercih edin.
Bana göre Zorunluluk değil, sadece alışkanlık meselesidir.
Okumuyorum, hiçbir zaman da sevemedim.
Hayata dair Her şeyin kitaplardan öğrenildiğini iddia eden bazı kültür mantarları saydırmış da saydırmış gene.
Sadece aptalların ciddiye alındığı bir dünyada kitap okumayanları da pek fazla ciddiye almıyorum almamalız.
yazar dendiği zaman aklına sözlük yazarı gelen insan olabilir. *
dünya görüşü dar insan.
kitap okumayan insan yoktur. okumayı bilmeyen insan vardır. insan ihtiyacı olduğu bilgiye odaklanmalıdır. "kitap okuyorum ben" demek için kitap okunmaz.
O insanlar saatlerce telefonla uğraşır, televizyon izliyorlardır.
Adam gibi adamdır. Kitap okumakla kültürlü olunmaz. Kendinizi kandırmayın. Evet.
at gözlüklü insandır. başkaları tarafından kolayca kullanılabilen piyonlardır.
Bazıları kitap okumak için çok yorgunum der ama telefonla, televizyonla saatlerini harcar.