bugün

içinde birden fazla kişinin yaşadığına inandığım süper ötesi vokalist. o nasıl sestir be kardeşim?
favori bırakmamın ikinci mantıklı nedeni... bilin bakalım birinci nedeni ne? tabiki lemmy kilmister!!!

abigail consept albümü kesinlikle tavsiye edilir...bolca the call of cthulhu hikayesi çıkar o albümden.
1985'de Danimarkalı grup Mercyful Fate'in dağılması sonucu solisti King Diamond kendi adıyla aynı cizgide müzik yapan grubu kurdu.Eski grubun satanist, okültist ve dini sorgulayan yapısını temel alan yeni grubunda gitarlarda Andy Larocque ile Pete Blakk, bassta Hal Platino ve davulda Snowey Shaw yer alıyordu.Ve oldukça başarılı calismalar ortaya koydular.ilk albumleri "Fatal Portrait" ile büyük bir başarı elde eden grup müzikal açıdan kaliteli bir çizgi yakalamıştı ve sahnede basit teatral gösterilerle şarkılarını canlandırıyordu.Sonradan yayınlanan Abigail'de de benzer cizgiyi devam ettirdi.

Üçüncü calisması Them'de Abigail gibi konsept bir çalısmaydı.King Diamond kendi cocuklugundan yola cıkmıstı ve böylece gerçek olabilme potansiyeli taşıyan bir senaryoyu seslendirmişti.Daha sonra çıkan üç albumuyle King Diamond başarılarını devam ettirdi ve Teatral Heavy Metal ile konsept özellikler içeren Progressive Metal e örnek olan kaliteli çalısmalar ortaya koydu.Karmaşık katmanı, armonik yapıları, Andy Larocque'un mukemmel gitar teknigi ile öne cıkardıgı ritim ve sololari, ana konunun etrafinda gelişen yan konuların yer aldıgı hikayeleriyle King Diamond gerçekten örnek çalışmalar yaptı ve ismini geniş kitlelere duyurdu.
Introlarının , Korku film müziklerinden farkı olmayan grup.
13 ve 14 nisan 2001 tarihlerinde istanbulda 2 muhteşem görsel ve işitsel performans sergilemiştir. Konseri sırasında yüzüne yaptığı makyaj onca tere rağmen hiç bozulmamış,

Her iki konserde de abigail parçasını gözümün içine baka baka yorumlayan solist king diamond tarafımdan ayrıca bir aferin kazanmıştır. Kendisi ve grubunun imzaladığı plaklar evimde baş köşede durur.
(bkz: http://www.kingdiamond.net)*
olamaz böyle bir ses olarak nitelendirilen, satanist bir kişiliktir.
gercekten ozel ve sahsina munhasir bir tarzi bulunan ,conspiracy ve the eye albumleri muhtesem olan efsane vokal .
ayrica (bkz: Mercyful Fate)
yıllar sonra keşfetmem ve sadece ben mi biliyorum ki lan diye düşünürken, aslında bilmememin ayıp olduğunu kavradığım en "baba" metal grupların/şarkıcılarından biri.

ilk spiders lullabye albümünü bilgisayarıma nerden geldiğini bilmediğim bir şekilde dinlemeye başladım. albüm baştan sona bir örümcek hikayesi olarak devam ediyor. bir nevi opera mı desem müzikal mi desem pek alakam ve ilgim olmadığı için adını tam koyamasamda bir müzikli hikaye diyebiliriz.

şarkılarındaki vokal ses tonu değişimleri, güzel ritimleri ve gerekli duyguları hissettirmesiyle beni kendine bağladı.
şimdi evliyiz ve iki çocuğumuz var. konu sanki oraya gidiyormuş gibi oldu.ehe hee.. neyse.

en son youtube gezintilerinde metallica ile aynı sahnedeki performanslarını gördükten sonra vay anam serhat dedim içimden. daha önce konser görüntülerini bir çok kez izlemiştim (ki ilgisi olan izlemeli) ve o insan yığınını görüp vay be ne cahilim demiştim. tabi bilmemek ayıp değil öğrenmemek kakaymış.

yüksek ses ve alkolle güzel giden parçalara sahip, kulaklıkla ve tek başına dinlenmesi tercih edilmesi gereken metalci kardeşler diyelim, bitirelim.
albumlerinde kendi yazdigi inanilmaz hikayelerle adeta bir korku filmi izliyormussunuz izlenimi yaratan,cok farkli ses tonlarinda sarki soyleyebilen bir muzik adami.
bünyesinde 99 adet ses barındırdığına inanılan performer...
bu yıl çıkardıkları give me your soul please albümüyle ağzıma sıçan (bkz: ağıza sıçmak) gruptur. o nasıl bir albüm hayvan herifler 1 saattir tüylerim diken diken.
bu ne lan? diyen çömez ve cahil metalcilere: o bu lan!!! diye cevap vermeye çalışacağınız adamdır kendisi. haa anlamazlar o ayrı. anlamasınlar zaten.
Yakında hem King Diamond hem de Mercyful Fate grubu olarak DVD lerinin çıkacağını duyuran muhteşem sesli heavy metal efsanesi.

DVD içerikleri şu şekildedir:

King Diamond DVD:
Washington 1986
1987 supporting Motorhead
Show footage 1989 USA + backstage footage
Full 1990 concert Spain Euro Conspiracy tour
Behind the scenes 1990 Conspiracy
Kopenhagen concert in the Park 1990 with 5 cameras

Mercyful Fate DVD:
Copenhagen 1982 with Benny Petersen
Amsterdam Paradiso 1984
Copenhagen 1984
Reunion MF 1993
Roskilde Festival 1994
Copenhagen 1995

Ayrıca Myspace blogunda DVD çalışmalarının bitiminden itibaren yeni şarkılar yazmaya başladığını, sırt ağrılarının azaldığını ve yeni bir King Diamond albümüyle birlikte 2010 yılında tura çıkacağının sinyallerini vermiştir.
kalp ameliyatı geçirmiş üstat. bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle.