bugün

sanıldığından kolay eylemdir efendim. disiplinli bir diyet ve idman takvimiyle bir ya da bir buçuk ayda neyiniz varsa atabilirsiniz. sürecin zorluğunun disiplinsiz insanlarca abartıldığı kanısındayım.
öncelikle zor iştir. sabır, kararlılık ve özveri ister.

beslenme şeklini düzenlemek, neyi ne kadar yiyeceğini önceden belirlemek gerekir.

spor yapmayı bir zorunluluk ya da eğlence olarak görmemek sporu yaşam tarzı haline getirmek gerekir.

sonrası kendiliğinden gelecektir zaten.
yattığınız yerden götünüzü yayarak olmayacak iştir. düzenli beslenme ve egzersiz yapmak şart. mesela ben, götüm ve göbeğim şu an şarap içiyoruz.
Turk halkina gore kilo vermek her ogun salata yemektir.
az yemek yemek ve günde 3 km koşu sporuyla, ayrıca cips ve coco cola bırakımıyla, bir ayda 6 kilo verilebilir. Denenmiştir ve %100 çalışıyor.
Kilo almak kadar kolay olmayan eylemdir.
2 ayda 13 kilo vererek fit bir delikanlı olunabilir. Çalışınca oluyor kardeş.
beceremeyerek güçlü sandığım irademin ne kadar zayıf olduğunu anladığım eylemdir.
şu göbeği eritmem lazım, yağ da var onları da halletmem lazım diyorum uzun süredir. beceremiyorum. ağzımı tutamıyorum. iki gün tutsam 3. gün abartıyorum yine. benim kilo vermem kolay iş, abur cuburu kesip yetecek kadar yeyince, bi de günde 1 saat sporla 1 ayda hallederim bu işi. sporsuz 2 ay. öyle fazla bir şeyim yok. güçlü sandığım irademin ezici mağlubiyetine tanık oluyorum.
Yakında alacağım karardır. Tabi çoğu insan tarafından ayın başı ve hafta başı diye karar verilip yemeye devam edilir.
"ay vermiş miyim, hiç farkında değilim" cümlesini söylemesi farz olmuş halbuki 5 ayda 3 kilo vermek için bir tarafını yırtmış insan eylemi.
erken yatıp erken kalkmak, bol su içmek ve aç yatmakla başarılan durum..

işin detayında da tatlı yemiyor, şeker kullanmıyor ve sporu aksatmıyorsunuz.

basit.
bir kilo almak kadar zor değildir.
''çok çirkin oldun kilo verince, kalçan falan kalmamış. öyle mi duruyordu o pantolon sende?'' türevinden cümlelere maruz kalmak zorunda bırakabiliyor.
kadınların yapmasını önermediğim eylem.

yapmayın kızlar etmeyin eylemeyin.
kilo almak için her gece yemek yiyenler için tartıya çöküp sessiz ve derin ağlamaktır.

ben ki o 2 kiloyu almak için aylardır uğraşıyorum nereye gittin yine? yar yine bana 34 bedenler senin için ağlıyorum.
bazıları için gerçekten başarıdır, hedeftir ve mutluluktur.

nerden mi biliyorum?

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
Akşam 6 dan sonra açliktan ölsen bile birşey yememektir.
isteyerek oldukça kolay, istemeyerek ise daha kolaydır.

yaklaşık iki haftadır bir, bilemedin bir buçuk öğün yemek yiyerek ve her gün evde uyguladığım ve tamamen vücut ağırlığımla yaptığım sporun yanında hafta sonları bisiklet ya da koşu ile harmanlayarak 4 kilo verdim.

biraz tipim kaydı kabul ama çok da isteyerek olmadığı için bir süre bu halimle idare edeceğim.*
Kilo vermek kolaydır yemezseniz verirsiniz. Asıl zor olan kilo almaya çalışanların işidir.
saglikli olarak kilo kaybetmek demek, rüyaların gerçek olması demek.
kilo vermek=aç kalmaktır.
aşk acısıyla zorlanmadan mümkün olandır.
şok diyetine ragmen hızlıca zayıflayamayanlar vardır günde 1.5 - 2 litre su içerseniz metabolizma hızlanacaktır akabinde kilo verilecektir. spor yaptıgı halde kilo veremeyenler vardır spor toparlar kilo yemekle alakalıdır ve toparlanmadım hiç diyorsanız spora devam.
(bkz: vücut direnci)
yüz bir kiloya erişmiş biri olarak söylemem gerekirse, zor iş! neyse siz gene gırtlağınızı durdurmaya bakın. spor yapmak, koşmak, terlemek, yürümek geçin bu fasa fisoları, zira işin temeli gırtlağı durdurmakta durduramıyorsanız, en azından olduğunuz kiloda, kilo almadan istikrarı korumaya çalışın.
Bu aralar hayatta kalmak için sadece günde bir elma çay ve sayısız sigara tükettiğim için başıma gelecek başarması zor eylem.