bugün

hala bazı şeyleri anlamamış insan söylemi.

edit: bir yazarımızın ibretlik cevabından sonra anlamadığımı, aslında eski düşüncem olan kezban diye birşey olmaması durumunun doğru olduğunu farkettim ve sildim yazıyı.
Artık erkeklerin sırf egolarını tatmin etmek için önüne gelen her dişi varlığa söylediği söz. Karşı cinsin yaptığı her davranışa kezban diyenler var la. Ağlar kezban, güler kezban, sever kezban, sevmez kezban, verir kezban, vermez kezban. Babet giyen kızlara bile kezban dediniz ya helal olsun, giydiği ayakkabıdan nasıl anladınız acaba kezban olup olmadığını? Kaldı ki bence bu kelimenin suyu çıktı. Allah'ın apaçisi yolda kendi halinde yürüyen kıza bile kezban der oldu. Kız konuşmuyorsa, kendi halindeyse hemen kezban yaftası yapıştırılıyor, sana ne? Onun yetiştirilme tarzı öyledir veya öyle rahat hissediyordur, utangaç bir yapısı vardır, özgüven eksikliği vardır. Yargılaması sana mı düştü? Tipini beğenmediği, hoşuna gitmeyen kızı kezban ilan eder oldular, sen beğenmedin diye niye kezban olsun? Bıyıklı mı? Yapıştıralım hemen kezban damgasını, hormon bozukluğu var belki hem olmasa bile bakmazsın olur biter sana mı battı o bıyıklar? Kendi tipine, hareketlerine bakmadan karşısındaki kişiye söylüyorlar ya bu kelimeyi nasıl sinirleniyorum anlatamam. Çevremde bir kişi bile bu kelimeyi kullanırsa direk vurucam ağzına. Hem bu kelimenin nesli tükenmedi mi lan hala?
er kişiye yüz vermediğinde kezban ilan edildiğini sanana kezban denir diyene kezban denir.*
Farsça'da 'saygın kadın, hanımefendi' anlamlarına gelmektedir.
kezban ota boka trip atan, yarak kürek işlere karışan, kendisi çok güzel olmadığı halde kıvanç tatlıtuğ hayal eden, sik kadar boyuyla 1.97 lik adama yavşayan 1.76 lık erkeğe kısa diyen, erkekleri aşalayan, aynaya bakmadan bu çocuk çirkin bu olmaz ııı bunu beğenmedim diyen, 25 yaşına kadar aptal aptal takılan sağda solda sürtüp vurduran sonra hüngür hüngür ağlayan, 25 yaşından sonra beğenmediği çirkin erkeklerin peşinde kuyruk gibi gezen sonra bu erkeklerden yüz bulamayıp evde kalan kız kurusudur kezban.
edit: başlık üstüme kaldı nereye kaçtın pislik yazar. moderasyon başlık benim değil çaylak etme uşak.
sokakta sigara içerek gezen kızlara denmez.
Kim dilden dile konusulmasina vesile olduysa gecmisini sikeyim... Herkesin agzinda kezban da kezban kezban da kezban.. At yarraklari hayattan soguttunuz lan bi bitmediniz amk!
yediği yarraklar hariç her şeyi sosyal medyaya atar.
erkeklerin bunlardan çok şikayetçi olduklarına bakmayın. nerde kezban bir kadın, orda çevresine üşüşmüş onlarca erkek görebilirsiniz. burda bile öyle.

çevremde ne kadar akıllı kadın varsa yalnız ve mutsuz.

yaşasın kezbanlar, ölsün akıllılar.
genel anlamda; kalitesiz, zevksiz, ve vizyonsuz olan ama; hülasa; ne ironik ki; kendini büyük, önemli, çok sevilen ve çokça elit gören kızlara verilen ad.
hafızam beni yamultmuyorsa, bir yerde okuduğuma göre arapça yalancı anlamına gelen sözcük...
insanların anlamını bilmeden çocuklarına bu ismi vermesi ilginç gerçekten..
Şu kelime çok sinir bozucu olabilir. Kadınlara hak vermeli. Lakin bazıları var ki bundan başka bir sıfat böylesi yakışamaz herhalde.

seneler evvel yeni yeni tanışma evrelerinde olduğum bir kız vardı. O Zamanlar tabi Whatsapp falan hak getire. Tanesi bilmem kaç kuruştan götümüze giren eski usül ile mesajlaşıyoruz. Telefonlarda da Türkçe karakter ve yarım mesaj gönderme sorunları oluyor. Hanımefendi ile gayet normal bir sohbetin ortasındayken sürekli yarım gelen mesajlarını kafamda tamamlayıp cevaplamaktan bezmiş bir şekilde şu mesajı yazıveriyorum...

"Bla bla bla....(yarım mesaj)"

"Yarim geliyor. Konussak mi?"(dümdüz bir tepki, odunsu)

"Yarin mi geliyor? Nasil ya? Nereden? Bir sevgilin olduğunu neden söylemedin. Niye bana ümit verdin? Siz erkekler hepiniz aynisiniz, yazma bana bir daha. Git onunla konuş!"(coştu)

"Ne? Mesajlarin yarim geliyor. Onun yerine konusalim mi dedim."

"Yaa ben çok aptalım, çok Çok özür dilerim..."
insanın kendine yakışana trip atmasıdır. *
kendini kaf dağı ardında bir zümrüdü anka kuşu zanneden lakin debisi düşük akarsularda yüzen bir tatlı su kefalidir.
Anadolu ismi. Hos bir sadeligi vardir.
Saci gereksiz uzamis kizlarin "ay kezban gibi oldum, gidip kestireyim" dedigine sahit olunmustur.
Ayrica hem anneannemin hem babaannemin ismi olmasi dolayisiyla babacigimin ileri goruslulugu sayesinde yirttigim potansiyel ismim.