bugün

kendi yazdigi status update ini begenen insan evladina denir. icinde bulundugu psikolojik durumu pek anlasilmaz. en rezili ise benim gibi ingilizce klavye kullanan bir kizin kendi yazdigi "bugun canim cok sikiliyor" statusu begenmesidir.
ben beğendim, hadi sizde sizde. demeye çalışan insandır.

(bkz: yazık la kimin çocuğuysa)
(bkz: kendin pişir kendin ye)
çok üzüldüğüm insan modelidir.
ya yalnız olan, ya da ergen olan insandır.
sadece beğenmek yetmez, sarılıp uyusun da.
paylaşıyorsa beğeniyordur. bir daha beğenmesini açıklamak için cümle bulmak imkansız. isviçreli bilim adamlarına sesleniyorum, araştırsınlar ve söylesinler.
(bkz: kendini beğenmiş)
durumunun orda öylece kimsesiz kalmasına dayanamamış insandır.
(bkz: kendin dik kendin giy)
ergen olması muhtemel insandır.
açılan başlığı tekrar açmaktan iyidir.
(bkz: facebook ta kendi durumunu beğenmek)
(bkz: kendini tatmin etme yöntemleri)
beğenir, hatta üstüne yorum yazar onu da beğenir. asosyallikte sınır yok ne de olsa. bu gözler gördü bunları da.
yalnızlığın dibine vurmuş ergendir. bazıları yorumda yapar.
soyadı ''beğen'' olup da bunu yapanını gördüm enteresan geldiydi.

xx beğen : ebelekgübelektırıvırıfalanfilan.
beğenenler : xx beğen

not: ulan dürzü yazdığın veya paylaştığın şey senin hoşuna gitmiş ki paylaşmışsın. töbe töbe..
özgüven sahibi insandır. saygı duyulması gerekir.
kafadan kontak.
genelde akrabadır. silsen silinmez siksen sikilmez.
malın önde gidenidir. ben açılışı yaptım şimdi sıra sizde demek istemiştir kendisi salakça.
(bkz: ahmak)
(bkz: ben geçen gün bunu gördüm)
arkadaşın evindeyiz. yabancı bir kız var, bursa'ya gelmiş zamanında bunlarda tanışmış. finlandiyalı kız ama çirkin. istisnalar kaideyi bozmaz deyip devam ediyorum. *
bu kız facebook'ta bir şey yazıp kendi beğenmiş, ardından yorum yapıp onuda beğenmiş, ardından bir yorum daha yaparak onuda beğenmiş. ne içtiğini sorduk cevap vermedi.
narsist insandır. narsist olmakta haklı olan bazı aşmış insanlardansa buyursun devam etsindir. altına bir de yorum yazar bir tane daha yazar hepsini beğenir ama okunulası değerli cümleler kurar ve doğal olarak genele hitap etmeyen zekilikte şeyler yazdığından anlaşılmaz ya da iplenmez. bir de bunların narsist olmakta kesinlikle haksız olup bir boka yaramayan ördek suratlı fotoğraf çekip paylaşan, sonra beğenen, arkadaşlarını da davet edip burcucum çok gzl çıkmışsın tarzı yorumlar almadan rahat etmeyen versiyonu vardır ki anında silinir hatta engellenir evlerden ırak.
(bkz: öğretmenler)

(bkz: akrabalar)
net maldır.

beğenmek yetmez, çerçeveletip asmalıdır.