bugün

12 eylül 2010 saat 18:00 itibariyle bütün çıplaklığıyla gözler önüne serilen durumdur. buna rağmen hala bir avuç kemalist bu asil millete aptal yakıştırmasını yapmaktan zerrece utanmamaktadır. hem de toplumun büyük bir kesmine. özetlemek gerekirse kemalizm bu millete yabancı olduğu sürece daha çok hezimete uğrayacaktır. ha bu arada unutmadan asıl aptallar asil türk ırkına aptal diyenleridir.
faşist söylemidir.
kemalizm böyle iki oyunla hezimete uğramayacak kadar güçlü bir görüştür. bu sonuç kemalizmin değil türk halkının maymunlaşmaya başladığının bir göstergesidir. duymuyoruz görmüyoruz ve bilmiyoruz. en önemlisi okumuyoruz. robotlaşmaya başladık artık kim ne derse kafa sallıyoruz. farkında değiliz belki ama kaybediyoruz dostum kaybediyoruz. ilerde çok kişi başını taşlara vuracak. tabi vuracak bir baş ve acı hissedecek bir beyin varsa ortada...
dönülmez ufkun akşamında olan kemalistlerdir.
referandumu ideolojiler çatışması zanneden tip sözü.
henüz bunu söylemek için çok erkendir.
referandum sonucuna göre kemalist saptaması yapan kişi söylemidir. ayrıca senin o dediğin bir avuç yine senin o referandumuna göre yüzde 42. ayrıca ben şimdi; *referandumda evet dedim ama kemalistim desem ne bok yiyeceksin? boşu boşuna başlık açmış olacaksın.
(bkz: saçmalayan şakirt)
Kemalizmin hezimete uğradığı yok da sizin savunduğunuz ne esas onu bir söyleyin hele, Fethullahizm falan mı?
boş adam söylemidir.
felsefesi pireye kızıp yorgan yakmak olmayanların inanmadığı ve asla inanmayacağı düşünce biçimi. zira bu tür akımlar ve inanışlar böyle iki üç referandumla hezimete uğramaz, çürümez.
12 eylül darbesinin yarattığı üretemeyen düşünemeyen ye iç sıç yaşayan gençliğin eseridir. kemalizm hezimete uğramaz gençlik hezimete uğrar yiyecek lokma bulamayınca bu kafayla giderlerse vatansız kalınca.
kemalizm atatürk ün devrimlerini yeniliklerini bağımsız düşüncelerini kısacası atatürk ün düşüncesini savunmaktır. evet atatürk ün düşünceleri hezimete uğramıştır. sevinin şeriatın köpekleri.
bunun hayaliyle yaşayan beyinsizlerin gerçeğidir. Dimdik ayaktadır Atatürkçü düşünce, hezimet ise tersini gerçek olarak görenleri beklemektedir...
halk iradesi bu; halk oylaması. ne zaman bu ideolojiyi kabullenmiş ki!

dipçiği deneyin siz. bu halk cahil!

ayrıca kemalizm dedikleri; bu halkın tepesindeki dikta'nın kokuşmuşluğunun delilidir. çünkü değişimi artık muhafazakarlar istiyor.
başlığı açanın güya milliyetçi olması çok manidadır. milli devletin tartışmaya açıldığı bir anayasa nesini sevindirmiştir anlaşılamamıştır .
kemalizmi canına göre yorumlayanların işine gelmeyince gene kemalizme saklanmasıdır.
çokoşsunuz.
(bkz: kemalistlerin referandum sonrası yaşadığı travma)