bugün

stadyum önünden köfte yiyen her türk vatandaşının mutlak tattığı ettir.
lise önünde öğrencilere ucuza sunulan ekmek arası yalancı köfte.
kore'de ilaç yapımında kullanılan et*.
bilinmedik yerlerden ucuz diye et alan insanların muhtemelen tadına aşina olduğu ettir.
çok eskiden, kuduz vakası görülen kişilerde hastalığın
"def" ettirilmesi için hastaya tükettirilen et.*
eleştiremeyeceğimiz durumdur. açlığın insana neler yaptırabileceğini bilmek gerekiyor önce. lakin bu fetva verenleri anlamak mümkün değil. zira savaş ve açlık tehlikesinin bulunduğu bir ortamda domuz eti de yenilebilir oluyor. domuz gibi daha doyurucu ve fazla kişiye hitap edebilecek bir hayvan varken niye kedi gibi 2 kiloluk hayvana hususi fetva vermişler anlamadım.

ortadaki durum belli. bu nedenle ölümden kaçmak için domuz eti ve başka helâl olmayan hayvanların etini yemek bile helâl hale geliyor. temel islam akidesine göre eğer bu durumda bu et tüketilmeyip insan ölürse intihara gireceğinden esas bu durum günah.

bu nedenle suriyede açlık çeken insanların içinin rahat olması gerekir. savaş koşullarında at da, eşek de, katır da, domuz da yenir. tabi normal zamanda yiyemezsin. bu savaş ve açlıktan ölme tehlikesinin olduğu durumlarda geçerli.
helaldir.
Esenlerde genelde 1 tl olan yarım ekmek dönercilerın kullanmakta olduğu et . Bir sokakta hiç mi kedi olmaz ?
ettir o et.
Yiyeni ve yenilmesinde emegi gecen herkesi nefret ve esefle kinadigimdir. (Icimden agir makineli kufurler ettim tabi)
tadı tavuk gibidir. *

herkesin yediğine ya da bilmeden yedirildiğine inandığım ettir.
Bize gizlice yedirilen et.
Çok güzel lahmacun yapıldığı söylenen et.
Bu yüzden belli başlı yerler dışından lahmacun yemiyorum.
Leziz bir et çeşidi. Yahnisi müthiş olur.
Çin mutfağının vazgeçilmezlerindendir.
Yahnisi döneri ekmek arası yani kısaca her türlüsü yapılır
kedinin görünümü kadar tatlı değil. nerden yedim nerden yedim.
Suri lokantalarında bolca bulunur.
tadı köstebek etine benziyor.
satanist bir arkadaşın aktardığına göre mutlaka tadılması gereken bir lezzetmiş.