bugün

aranmak,kötü sonucu bile bile üzerine gitmek.
uyuz olunca veya bitlenince insan kasinir.
(bkz: sırtı kasınmak)
(bkz: ardinal)
sinir bozukluguna bagli zuhur etmiş gerizekali alerjilerde sinirleri daha da bozan zimbirtidir.
beyindeki nahoş duygular ve anılarla ilgili bölgeleri geçici bir süre etkisiz duruma getirdiğinden mütevellit kişi devamlı kaşınmak istermiş.

kaynak:http://www.ntvmsnbc.com/news/434060.asp
tatlı tatlı olabilecek bir şey. iyileşen yara, kirlenmiş bir sırt, iyi temizlenmemiş bir sırt tatlı tatlı kaşınabilir.
dayak istemenin biraz daha nazikçe söyleniş biçimi.
araştırmalara göre kaşınan bölgeyi kaşımak beyinde mutluluk merkezlerinin en aktif olduğu zamanlarmış.Katılıyorum.
histamin denen maddenin yol actıgı hos olmayan durum...
insanı sinirden deliye döndüren , vücudda dayak yemiş izlenimi yaratan, uyutmayan, güldürmeyen, şekilden şekile sokan, bir çok nedenden bağlı olabilen derinin rahatsızlık hissidir.
kaşınma isteği, ama buna itibar edeni bulmak lazım.
alerji, ilgisizlik, can sıkıntısı, kendine güven eksikliği, bulaşıcı cinsel hastalıklar gibi nedenlerle mecazi ya da gerçek anlamda insanı kızıştıran semptom.
cildin dayanılmaz rahatsızlık hissi. (bkz: kurdaşen)
bir gecede milyonlarca sivrisinek taradından ısırılınca en fenası yaşanılan rahatsızlık.
belasını aramak, huzursuz olmak manasına gelen. ve diyelim ki; günlerdir kaşınır, biriktirdikleri kaşınır, unuttukları kaşınır, konuşamayacakları kaşınır, sıkıldıkları kaşınır.

bir hastalık ve veba ve tifo... kaşıyacak daha sonrasında hiç şeyleri.
deri soyulduğunda yaşananı en fenası olmakla birlikte, insanı uyutmaz.

(bkz: uykusuzum lan sözlük)
Israrla üstelemek, şansını zorlamak.
çoğu kişi için işkence verici bir his,
felçliler için ise "onu bile özledim" dedirten his.

pollyanna misali...
derviş olup düşünmektense uyuz okup kaşınmak iyidir diyen kimse yalan söylemiş.

kaşınmak,elini sürekli uzak tutmaya çalışmak o kadar zor ki.
temiz bir dayak yemekle sonuçlanır.
Başlığı görünce sadece ben mi muhtelif bölgelerden kaşınma halindeyim bilmiyorum ama zevk duyduğum bir hadisedir. Çocukluğumda dedemin tırnaklı ahşap kaşıyıcısına bayılırdım misal. Üzerine alçı dökülmemiş sıva halindeki eski tip duvarlara da bayılırım bu yüzden. Kaşınmak canlılığın, sağlıklı Olmanın işaretidir ve sebepsiz kaşınmaların başımın üstünde yeri var. Sokakta yürürken apış arasının kaşınması istenmeyen görüntülere sebebiyet verse de adana'da büyümüş olmak bunu da normalleştirir. Velhasıl kelam bir ölü veyahut felçli kaşınamaz, çok şikayet etmeyin.
kaş kelimesine sonradan eklenen ınmak ekiyle oluşturulan fiil.
nelson mandela'nın ölüm haberini aldık, kız arkadaşım: "95 yaşına kadar yaşamış, çok iyi, ben de bu yaşa kadar yaşamak isterim" dedi. cevap olarak "sen o kadar yaşayamazsın" dedim. kaşınmanın tanımını aramayın artık. son noktayı koydum.
yolda yürürsün, hızlı yürürsün. hatta yok abi yavaş yürürsün hiçbir şey yoktur. sonra güneşe çıkarsın anında sırtın, göğüsün ve saçının dipleri kaşınmaya başlar. güneşe allerjin vardır. baya sinir bozucu bir olay.