bugün

Pazar günleri, semt içi kalabalığı (bkz: Tahran)'a benzeyen istanbul'da bir semt.
tekirdağ'ın saray ilçesine bağlı bir köy.
beykoz ilçesinin eski piknik alanı olan ama artık beton ağaçları ile kaplı olan güzel semtim.
anadolu yakasının yeni iş merkezi. semtin dört bir tarafını plazalar sarmış vaziyettedir.
hidiv kasrına kavacıktan gidilir. Sessiz bir semt.
Ancak ülkemizin güzide yol mühendislerinin yapmış olduğu muhteşem kavşak nedeniyle
trafik çilesi çekilen semtimiz.
ilk vakitler camdan çıkıp burada kimse yaşamıyor mu diye bağırmayı düşündürecek kadar sakinken son yıllarda nüfus oranı oldukça artan yer. özellikle son zamanlarda ünlü pastane ve tatlıcıların hedef bölgesi. güzel, yaşanası semtimiz.
acarların iş hanları olan yer. özsüt, dominos, little caesars gibi karın doyuracak yerler vardır.
bolu'nun, mengen ilçesine bağlı bir köy.
uzunköprü-keşan arasında yer alan küçük bir köy.

dallas diye meşhur bir meyhanesi vardı.
böyle konsomatrisli falan.

her daim olay.
Ağrı ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Ağrı)
aydın ilinin Nazilli ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Nazilli)
balıkesir ilinin Dursunbey ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Dursunbey)
Bayburt ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Bayburt)
Bilecik ilinin Yenipazar ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Yenipazar)
Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Gerede)
Bolu ilinin Mengen ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Mengen)
Burdur ilinin Bucak ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Bucak)
Burdur ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Burdur)
çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: çorum/#8261614)
Edirne ilinin Uzunköprü ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: uzunköprü/#5120387)
istanbul'un bir semti.
bir gün konya'dan istanbul'a gidiyorum. kızın biri bindi konya otogarında. yolculuk başladı. kız en ön koltukta oturuyordu. yerinde duramayan,en fazla 19 yaşında gösteren biri. şoföre seslendi. "aman abim ben kavacık'ta ineceğim." tamam dedi şoför. kız yanındakiyle muhabbete başladı. "kavacık'ta benim ablam var. mutlaka orada inmem gerek. kaybolmasam bari. sen nerede ineceksin? sen de mi kavacık'ta ineceksin?" yanındaki bayansa gülümseyip kısa cevaplar vermekle yetinen biriydi. her mola yerinde kız tutturuyordu. "ben kavacık'ta ineceğim." çorum'da böyle, bolu'da böyle. artık kızın sesi ve cümlesi beynimde yankılanmaya başlamıştı. esenler'de inecektim, arkadaşım karşılayacaktı beni. ama artık ne arkadaşım ne de esenler umurumda değildi. ben de kavacık'ta inmeliyim gibi çılgın bir fikir geçti aklımdan. beni bekleyen arkadaşımın telefonuyla kendime geldim. kız da kavacık'ta "aa şuradaki mavi tişörtlü artisi görüyor musun şoför abi, o benim ablam!" deyip indi. ne kavacık'mış arkadaş...
Erzincan ilinin Kemaliye ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: kemaliye/#5120572)
konya'dan istanbul'a giderken çorum'dan geçilmeyeceğini bilemeyecek kadar garip insanların gelip geçtiği istanbul'un en güzel semtlerinden birisidir.

(#8512550) @22
o kadar çok Kavacık var ki; sevgili ülkemde. ilçeler, mahalleler, köyler hatta siteler... Bu hangisidir acep?
Büyük firmalarin sotelendiği, istanbul semti
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar