bugün

sağlıklı bir insan olmak demektir.
Abi büyük konuşmıcan bende acayip uyuz oluyodum aşk insanı bir çarparsa uyuzluk falan kalmıyor. Tulumu da türküsü de ninni gibi geliyor insana sonuçta onun dilinden konuşayi daa.
Benimde içinde bulunduğum durum.

Çok bilmişlik ukalalık hepsi bunlarda. Bide paraya tapıyorlar. içlerinde yaşıyorum bide kurtulsaydım.
Karadenizi severim karadenizliler için nötrüm.
"bizde size bayılıyorduk amk" denilesi söylemdir * ulan tamam rize trabzon ordu giresun bölgesinin insanlarının tuhaf tuhaf huyları var da karadeniz sadece o bölgeden ibaret değil ki. kaldı ki sadece o bölgeden ibaret olsun niye gıcık oluyorsun ki uzak dur yeter..
ben gıcık olmuyorum ama samimi olduklarıma en çok sorduğum soru, karadenizliler çok zeki değil mi sorusudur.
bir tane hayır diyenine rastlamadım.
Türkiyede karadenizli denince sadece doğu karadenizlilerden söz ediliyormuş gibi bir algı mevcut, velhasıl kelam doğu karadeniz insanının kendine has özelliklerinden dolayı. Kendini dev aynasında görmek, yalanı ağzında sakız etmek, yapmadığına yaptım yaptığına yapmadım demek, dedikodu yönü gelişmiş olmak, insanların yüzüne gülüp ardından kötü konuşmak, mal para hırsı ve takıntısına sahip olmak, her şeye müdahil olup kendini ilgilendirmeyen şeylere karışmak, başkalarına kendine karşı çifte standartçı olmak gibi özelliklere karadenizlilerde bariz şekilde rastladım.
Bir de siyasi olarak şirazesi bozuk ve fanatik olduklarını söyleyebilirim. Ya dinci yobaz cahil ya da solcu cahil ve sahte atatürkçü oluyorlar. Şu ana kadar gerçek atatürkçüsüne rastlamadım.
Bak bilale anlatir gibi anlatiyorum bizans tohumu,senin atan ingilizlere çay,viski ikram edip "karım karındır" derken karadenizde "Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti" vardı, bir de Atatürk'ün tüm yakın korumaları "Trabzonlu Süvari Alaylarından" seçilirdi.Bilmiyorsan araştır araştırmıyorsan kes sesini tatava yapma.
doğru olan eylemdir. yobazlığın, bağnazlığın yeridir karedeniz. malum kişilerin memleketi de burada olduğu için oldum olası sevmem karedenizi de karedenizlileri de.
ziyanlık insanlara gıcık olmak bir zaruriyettir..
kürtlerle şartlarını ve coğrafyalarını değiştirin..
kürtlere rahmet okursunuz..o derece..