bugün

vişneli pay yemek.
(bkz: orhan pamuk)
(bkz: eskişehir)
(bkz: sibirya)
Karaağaç yolu...söğütlük...ağaç dalına geçirilmiş sucuğu pişirip içtiğimiz şaraplar.
https://www.youtube.com/watch?v=8EM3G5azPws
Seks. şaka şaka, yılbaşı geceleri..
Çok ilginçtir ki ilk defa aklıma (bkz: kibritçi kız) geldi.
Kardan adam, poşet ve yokuş ikilisi de geliyor.
kar nedeniyle okullar bir haftalığına tatil oldu.

kışın tek sevdiğim yanı.
kanada'da bir izmirli ya da antalyalı hatta bir adanalı'nın dramı.
görsel

acaba o gün bugün mü sorusu aklıma gelir hemen, o yıl bu yıl mı?

(bkz: doğu ekspresi)

her yıl deli gibi hayal ederim; yalnız gidilmez iki gün yolculuğu çekecek kafada biri lazım.. dedim güzel dostlar biriktirdim. Ee?

yolda olmak güzel şey.. fotoğraflar, insanlar, kar..

bakalım belki şimdi; belki çok yakında. azıcık yağsın da şu kar.
çocukluğum. gece uyuyamazdım kar yağarken uyanıp uyanıp camdan izlerdim.
penceremden baktığımda hayaller ve düşünceler gark eder zihnime. insan bir nebze olsun hayatın hengamesinden sıyrılabiliyor.

dışarısı soğuk, içerisi bol bol düş dolu işte...
Askerliğim aklıma gelir yaşadığım yere yağmadı hiç.
Bir daha kim bilir kaç yıl sonra yağar düşüncesi.
bir şehirde hiç mi kar yağmaz amk. 10 yılda bir yağıyor o da tutmuyor zaten.
Güneş doğarken ardından tepele şaka şaka.
Pembe gökyüzüne bakıp, "bi yansımam olsaydı, bu şekilde olurdu" diye içimden geçiriyorum.
https://youtu.be/QtAuMSuV49Q
görsel
istanbul'da yaşadığım için vasip reyiz geliyordu.
Pekmez. Ama ilk kar yenmez.
Şu anlatacağım anımdır. Aklıma geldikçe salakmışım der gülerim. Gerçi hala salağım heralde. Neyse. Yaşım max 6. Dedemlere gidiyoruz. Onların kapının önündede park vardı. Gece nasıl kar yağmışsa belime kadar kar var. Hemen 1 yaş küçük kardeşimle belime kadar gelen karın içinde koşmaya başladık. ilk defa böyle bi şeyle karşılaştık ve çok hoşumuza gitti. O benden bir kaç adım önde ve sağdaydı. Babam arkadan buna seslendi ve arkasına dönünce yüzüne yediği kartopuyla kolları yana açılarak sırtüstü kara devrildi. Bende onu izliyordum. Sonra babam beni çağırdı. Bende döndüm ve suratıma kartopunu bende yedim. Kollarım yana açılarak sırtüstü devrildim kara. Çok rahattı. Suratıma yediğim kartopuda hiç acıtmadı nasıl olduysa. Ağabeyim atınca hep ağlardım amk. Öküz herif hiç acımıyordu.
Bir zamanlar kar topu, kardan adam gelirken yaş ilerledikçe anlam değişti. Artık kar deyince kış lastiği, kaza,istanbul trafiği geliyor.
Biraz odun kırayım şu şömineyi yakayım da sevişelim.
Yıl 2005-2006 civarı olması lazım. Misafirlikten çıktık her Yer kar altında bizde de bi clio var . Babam profes. Şoförlüğünü göstermek için karda yanlama şovu yapacaktı bize . ilk virajı dönmemizle araba bir göt attı afedersin arka taraf gümm pert . Aklıma gelir gülerim. Bu kadar.
Dağda niye bağırılır feleğe çatmak için...
Hunharca karın üzerinde yuvarlanmak.
Pekmez. Fakirler anladı, zenginler düşünüyor.