bugün

görsel
Çocuklarla sakıncalı olan şeydir.
"Salakca ve malca" gibi yakıştırmaları hak etmeyen eylemdir. Dünyanın en güzel aktivelerinden birisidir. Olsa da oynasak.
Sen sanslisin bilader 5 ayın var. izmir e hiç yagmiyor O ne olacak.
20 yaşımdayım çocuklar gibi saatlerce sıkılmadan kar topu oynayabilirim. istanbul'a kar düştüğünden beri hergün en az bir saatimi kardeşimle dişarda kar topu oynayarak geçirdim. Tüm üzüntümü, hüznümü alip götürdü karlar.
En az evlenirken düğün yapmak kadar mantıksızdır.
Çocukluğumdan beri mantığını anlayamadığım olay. Karları yerden veya otomobillerin üzerinden alıp arkadaşına fırlatarak nasıl eğlenebiliyor insanlar, bana hep mantıksız gelmiştir. Ben kar topunu arkadaşıma atıp üstünde patlatarak eğlenemedim hiç. Tanrı şahidimdir çok kez denedim fakat yok olmuyor, alabildiğine mantıksız.
birazdan ofisçe gerçekleştireceğimiz eylemdir.
çok iyi isabet ettiremesem de kendime sonsuz güveniyorum.
taktik verecek varsa alınır *.
kar oynanmaz. kartopu oynanır karşıdaki insanın gözü çıkartılır ya da kafası patlatılır. ayrıca oynamaya en müsait yer ankaradır. bekleriz gri şehre de bi kar yağmadı amk.
kar topunun içine taş koyup kafanıza atıp "burası kar meydanı, burada her şey gerçek" diyecek biriyle oynayacak kişilerin aranmasıdır.
kar oynamak isteyen kişi beyanı.
gelmek isteyen varsa otobüs kaldırıcaz bilginize.

edit:pm den ulaşabilirsiniz.
on dakika tat verir. on dakikadan sonra ise cıvar iş tadı kalmaz.
izmirliyseniz 10yılda bir denk gelen bir olaydır, o da şanslıysanız.
yeteri kadar kar varsa çok zevkli olan şeydir.
üstüne hasta olmak pahasına da olsa yapılmalı zaten yılda kaç defa o kadar yağıyor.
çok gereksiz bi eylemdir. 5 dklık zevk için ıslanırsın vıcık vıcık, üşürsün, hasta olursun. bide kalkar angutun biri kulağına yapıştırır kar topunu, şaka yapıyorum ayağına.. te allam ya... *
SEVDiĞiN iNSANLARLA BiRŞEYLER PAYLAŞMANIN VERDiĞi HAZ .
SEVMEDiĞiN AMA AYNI ORTAMDA BULUNMAK ZORUNDA KALDIĞIN iNSANLARIN YÜZÜNE YÜZÜNE ATINCA iÇTEN iÇE OHH DENEN ANLAR.
hiç bir yaş grubunu gözetmeksizin, eğlenceli bi o kadarda keyifli, kış mevsiminin olmazsa olmazıdır. bu entry den sonra arkadaşlarla oynayacağım bi nevi kış aktivitesidir. bana göre kayak yapmaktan daha zevklidir. çünkü anaçtır. içindeki kıpırdamayı, çocuğu salıvermektir hayata.
adamlar aşmış oyunu.

http://gundem.milliyet.co....2012/1500488/default.htm

edit: kartopunun içine bıçak koymuşlar *
eğer uzun zamandır görmediğiniz yoğun bir kar yağışı varsa bulunduğunuz kentte vakit kaybetmeden kar topu oynamanın tam zamanıdır, tıpkı eski günlerde olduğu gibi.
(bkz: kardan melek yapmak)
koynuna kar girmediği müddetçe oynaması müthiş zevkli oyun.
biz istanbul'da yaşayanlar için küresel ısınmanın hayatlarımızdan alıp götürdüğü güzel ve özlenecek şeylerden sadece bir tanesidir.
eğer kalabalık bir çevreyle oynanıyorsa insana savaş havası verir..
istanbul gibi şehirler için git gide unutulan bir olaydır. kar topuyla cam kırmak,baş yarmak gibi olaylar yeni nesil çocuklar için artık bir şehir efsanesi olmaya başlamıştır.

(bkz: şehir efsaneleri)
bir izmirli olarak senelerdir oynayamadığım oyun*. her kış dua edilir kar yağsa da kartopu oynasak diye. yağmuru bile zor görmekteyken kar yağması pek muhtemel değil sanırım.
istanbul için özlenen bir aktivitedir.