bugün

Yapmak için yapılan tanım: Kar'ın görsel olorak en çok yakıştığı şehirdir.

Ankara da kar bir başkadır. Farklı bi anlam katar, kendine çeker insanı. Başka şehirlerde insanlar soğuktan dan kaçarken Ankara insanı tam tersine dışarı atar kendini beyazlığı görür görmez. karla beraber etrafta bolca ordan burdan kayan tipler, kar topu savaşı yapanlarla dolar. Sevgililer el ele dolaşır, babalar oğullarını çıkarır dışarı..

Kısaca Ankara'da kar bir başka güzel..
(bkz: biz orospu çocuğuyduk)
http://www.itusozluk.com/...rospu+%E7ocu%F0uyduk/5439
şahsen bizzat katıldığım söz.

- yolları buz tutar, kazalar olur. zaten ego seferleri aksatmak için bahane aradığından aradığı bahaneyi bulmuş olur.

- adamakıllı yağıp keyif de vermez. iki santim yağar, sonra tüm gün ayaz çek amk.

- dikmen'de iki santim kar ulaşımı felç eder. onca yolu yürüyerek gitmek zorunda kalırsınız.

- ve en kötüsü de tüm bunlara rağmen akşam eve döndüğünde ankara'ya karın çok yakıştığını söyleyen, karı ve ankara'yı öven mazoşist insanları görürsün. sinirlerin zıplar.

harbiden yakışıyor amk. böyle sikik bir şehre kar yakışır, ayaz yakışır, fırtına yakışır, boran yakışır. allah'tan bir ricam kıyameti göreceksem eğer, ankara'ya tüm dünyadan beş dakka filan daha önce uğramasıdır. yok oluşunu zevkle seyretmek istiyorum amk.