bugün

bedensel olarak değil karakterleri bakımından kaltak olan kişilerin dünyanın başlangıcından itibaren, her döneminde varoluşlarıyla mekanda yer işgal etmesi insanlığa ve evrene birer hakarettir.
kadın versiyonu erkek versiyonuna göre tercih edilesidir. en azından ne olduğunu biliyordur. erkek versiyonu bütün olayları saptırıp, sadece kendini haklı görür. hep bir mağdur rolündedir. en ufak bir öz eleştiri yapmaz. gayesine ulaşmak için her yola başvurur, kısacası tam bir göt lalesidir.
RTE'nin korumalarından birinin Amberin zaman'a ettiği ve delikanlılığa sığmayan küfür. demek ki güçleri ancak kadınlara küfür etmeye yetiyor.

görsel
eskimiş ayakkabıymış. *
Fahişe, surtuk.
kevaşe biraz daha entellektüel söylemidir.
sevişirken kadına söylenmesi gereken ve söylendiği zaman aşırı tahrik edici bulunan kelimelerden birisi.

diğerleri için

(bkz: sürtük)

(bkz: fahişem)

(bkz: benim orospum)
Ayipli kadindir.
- şunu bugün takarmısın takabilirmisin?
+ hmm öyleyse burda kalmam lazım
- iyi öyleyse kal tak.
(bkz: başak burcu kadını)
(bkz: balık burcu kadını)
birisine söylerken çok fena haz veren kelime.
eskimiş ayakkabı anlamına gelir

murat menteş-korkma ben varım
osmanlı dönemi'nde; 'kaba ve geveze kadın' anlamında yaygın olarak kullanılmıştır. günümüzde; formal ve mecaz anlamı ile 'arsız kadın'ı betimliyor olsa da halk arasında daha ziyade; 'orospunun kurnazı' manasında kullanılır.
her işyerinde numunelik bir tane bulunandır.
ÜZERi MEŞiN, HALI VB. ŞEYLERLE KAPLANMAMıŞ OLAN EYERiN TAHTA BÖLÜMÜ.
kal tak.
polonyalı erkek adı gibidir.

"ooo ırkçı piç" demeyin lan hemen, alakası bile yok. severim lehleri. ama onların adları hep -ak'la bitiyor ya, ondan dedim.

orhan ak mesela.
(bkz: iltifat olan piçin bayanlardaki karşılığı/#7564687)
bedava çalışan fahişe.
ne açıklarki bu şahsiyetsiz halini?
ört bas edecek suç bırakmadın.
nasıl sevebilmişim bu yüz paralık haini
almaya değecek öç bırakmadın.

değmezsin çünkü,
sineğin kanadına bile.
haysiyetsiz bi lekesin sanki
lanet edilecek adına bile.
bugünkü allahın başka, başka dünkü.
inadına yalan inadına hile.
soruyorum sana hangi,
küfre değersin söyle?

şu ömrüme senden öncekilerin kattığı
ve götürdüğü bütün hadiseler..
ömrümün en büyük kaltağı!
senden haberdar olsaydılar eğer
diz çökerdi bütün fahişeler!!!

A.T.D
düşünceleriyle aldatan insandır.
- Kaltak!
+ kaltmasak olmaz mı?

(bkz: anlamamazlıktan gelmek)
Türkçe'de 'alta konup üzerine oturulan' anlamına geliyor. Eyer için de bu sözcük kullanılır. 'Önüne gelenin altına yatan kadın' anlamında aşağılama sözcüğü olarak kullanılması ilginç...
orospunun daha kurnazı. vay kaltak vayy cümlesiyle tescillenmiştir bu kurnazlık özelliği.
kaşar gibi ama değil gibi de. anımsatmakta.