bugün

kaliteli insanların kalilteli müzik dinleyeceğini dile getirir...
(bkz: kime göre neye göre)
metal müzik buna en iyi örnektir...
korkutan önermedir.

enrico macias takılıyom bu ara.
ama o da kaliteli di mi ya?

neyse, fazla açık vermiyelim...
herkes kaliteli müzik dinlediğini iddia eder, bu sebepten herkes de kendini kaliteli olarak adledebilir.
bıyık altı gülebilicegim enterasan tespitlerden biridir, bu durum da kişi ya kendini tam anlatamıyodur ya da kendini begenmiştir (bkz: yaptım olmadı)
(bkz: doom meta)l buna en iyi örnektir...
bu iddiayı metal dinliyor olmakla desteklemek, müzikten en fazla babaannem kadar anlayan insan işidir.
black metal dinlemeyen insanları gördükçe, toplumdaki bu kadar karaktersizin var oluşunu cevaplıyorum.
bir ağacın dalları gibi olan metal tür içinde tür bulunan yıllarca bazı çevrelerce siyasi olarak ''şeytan müziği'' olarak adlandrılmış buna rağman ayakta kaln bir türe yakıştıtğı için söyledim destekledim...
bu başlığın ne kadar haklı olduğu görülmektedir!
(bkz: kaliteli insanlar kaliteli müzik dinler)
doğrudur. en kaliteli müzik, klasik (rodrigo,vivaldi,bach,bizet...) müziktir.
aslında işin içinden çıkmak zordur.herkes kendini kral sanır.
herkesin zevki, birinci mevki hesabı.
tarz kalitesi kişiden kişiye değişir.kimseye bir şey diyemezsin.fakat kişinin kalitesini
müziği yayınlayan cihazlar(technics,sony,pioneer,kenwood...) nisbeten belirleyebilir.
kaliteli bir insan, müzikal bir eseri kaliteli veya kalitesiz addedebilecek insanlarla aynı ortamda bulunmaz.
"çok mu teknik? çok mu hisli? sözleri mi çok etkileyici?" neye göre kaliteli? teknik kısmın dışında bir şarkıya ruhunu veren herşey subjektiftir.
doğru önerme, mesela ben hiç pink floyd dinleyen kalitesiz görmedim.baştan oksimoron olurdu zaten. led zeppelin, deep purple, black sabbath üçlüsünü dinleyen adamdan zarar gelmez. valla bak. heavy metale doğru geçmeye başladığında azıcık endişe edebilirsin.
rock dinleyenler için yapılmış tespit.
Azıcıkda müzik bizi dinlesin. Dinsiziz.
"Dünyada yalnızca iki tür müzik vardır: iyi müzik ve kötü müzik.." -Louis Armstrong
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar