bugün

neredeyse hiç reklamı yapılmayan (futbol yoluyla olsun,icraatleri ile olsun,turizm ile olsun) güzel memleketim. diğer şehirler sadece futbolla adını türkiye ye ezberletirken (bkz: sivasspor) ben daha 'kahramanmaraş akdeniz bölgesindedir' lafımla iddialar kazanıyorum.
(bkz: memleket)
içindeki nüfüsu alıp,yerine bi izmir yada ne bilim bi bursa eşrafı koysanız tadından yenmeyecek doğa.
(bkz: elbistan)
Termik santrali ile doğası ve suyu bitirilmiş şehir.
gerçek ülkücülerin ocağa takılmadığı,hatta ocaktan tiksindikleri kanısına vardığım şehir.
bir aydır yaşamama rağmen halen alışamadığım şehirdir. minibüs şoförlerinin psikopat ruhlu olduklarını düşündüğüm şehirdir.
bir türlü gelişemeyen şehir. yıllar geçse de şehirdeki değişiklikler, yeni açılan pastanelerden ibarettir.
deli diye tabir edilen ruh hastalarının rahatsız olduklarını gösteren raporunun üst köşesinde 46 sayısı bulunmasından mütevellit deli sanılan insanlara sahip şehir.
yaşamakta olduğum güzel şehir lakin halkının bir kısmı bi hayli iticidir şehrin sokak cadde bulvar ismilerine bakarak şehrin siyasi kimliğini anlayabilirsiniz insana yatırımın az olduğu şehirlerimizden belediyecilik yok köydeki muhtar heyeti bile daha iyi yönetir bu kadar vasat durumdadır bi hayır sahibinin el atması ve sokakda görülen uzun saçlı küpeli gençlere satanist muamelesi yapılmamalıdır ve aynı zamanda sabahları fotoğraf çeken gence yardımcı olunmalıdır.
telefon kodu "344"
toplam nüfusu : 1.002.384
gün itibarı ile düşman işgalinde kurtuluşunu kutlayan memleketim.
yıllar sonra geri dönüp bambaşka bulduğum, candan, kandan memleketim. dondurmasının ünlü olmasından mıdır nedir, şehirdeki pastane/nüfus oranı epey yüksektir. ayrıca dünya dövüş kültürüne "maraş cangalı" terimini kazandırmıştır.
özetle güneyin incisidir, adana, gaziantep yanında halt etmiştir.*
her yöneldiğim yazarın şairin memleketi olmakla merak uyandıran şehir.bu bir tevafukmu onu anlamadım.
Memleketim, canım ciğerim.
Plaka kodu: 46
Telefon kodu: 344

Öncelikle: Kahramanmaraş ne doğu anadolu bölgesi ne güneydoğu anadolu bölgesindedir. Kahramanmaraş akdeniz bölgesinde yer almaktadır. aksini iddia edenler için; (bkz: bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastahanesi). Fakat güneydoğu, iç anadolu ve doğu anadolu bölgesinde topraklarıda vardır.

insanları gayet sıcak ve içtendir. türkiye'de ki en milliyetçi illerden birisidir. Seçimlerde akp'nin öncelikli üstünlüğü görülür. Mhp ise akp'den sonra gelmektedir. Sokaklarında 24 saat deliler dolaşmaktadır. Bir çok güzel anım geçmiştir bu şehirde. Hayatım boyunca laf attırmayacağım tek şehirdir.
Bazı entrylerde gördüğüm üzere Kahramanmaraş'ın insanı hakkında ileri geri konuşmuştur ve bu konuşmaları sadece mırıldanmakla ve bir kaç entry girmekle kalacaktır.

Toprakları gayet verimlidir. insanları her türlü işi yapar. Dondurması ile dünya'ya adını duyurmuştur. dondurmasının haricinde tarhanasıda Dünya çapında ünlüdür. bununla beraber biberide çok ünlüdür ve tabi ki ''kahramanlık'' madalyası; dünya'da Kahramanlık madalyası (istiklal madalyası) olan tek şehirdir. ayrıca Gaziantep ve şanlıurfa'nın Madalyalarından daha üstün bir madalya olduğunun bilinmesini istiyorum. Her kahramanmaraş'lı doğuştan birer kahramandır. Sütçü imamıyla, trabzon caddesi ile ve dünya'ya kazandırdığı bir çok sanatçı, iş adamı, edebiyatçı ve fikir adamlarıyla ünlü bir şehrimizdir.

Bir Kahramanmaraş'lı ''ökkeş'' olarak; Kahramanmaraş'lı olmaktan gurur duyuyorum ve ömrüm boyuncada bunu belli edeceğim.
Fransız generalin raporunda;

-kadın çoluk çoçuk genç yaşlı kısacası tüm şehir üzerimize geliyordu

seklin belirttiği ve 1970 lerde tbmm tarafında bu kahramanlığı sebebiyle adının önüne kahraman unvanı almış şehrimiz. Memleketim..
(bkz: kahraman maraş)
(bkz: iran)
bünyesinde pavyonlar sokağı bulunduran, son seçimlerde a.k.p ne % 63 oy oranı çıkmış muhafazakar, milliyetçi ve dini bütün insanların yaşadığı şehir.
(bkz: sözüm ona)
(bkz: yersen)
ayrıca (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu).
iran bakınızı verilmiş bu sözlükte bu şehir için *. bir başka sözlükte de kadınların erkeklerden bir adım geride yürüdüğü yobaz şehir diye bahsedilmiş. gerçekten bu yorumları gördükçe acaba farklı bir yerden mi bahsediyor bu insanlar diye soruyorum kendime, gerçekten çok ilginç.

tanım isteyenlere : akdeniz bölgesinde olduğunu hala bilmeyenler sayesinde iddia kazanmaya devam ettiğim memleket *.
havası, doğası, biberi ve dondurması mükemmel olan şehir. bildiğimiz muhafazakar ve saf yerli halkı * azalmıştır. geri kalan insanlara hiç bulaşmamak gerek, şehrin adını batırmaktadırlar. * kişilikleri çift yönlüdür bir çoğunun. ne işe yaradığını bilmediğim bir belediye ye sahiptir.* ulaşım sorunu vardır büyük ölçüde . şöförleri iğrenç ötesidir.üniversitesinin de yıllara ihtiyacı vardır.
erkeklerinin çoğunun adının ökkeş olduğu şehirdir. hatta şöyle de bir fıkra vardır.

bir grup erkek dolmuşla bir yerden bir yerlere giderlerken muzip şoför "adı ökkeş olan herkes insin" demiş. tüm dolmuştakiler inmiş, sadece bir tanesi inmemiş.

- sen niye inmedin aşağıya?
+ "benim adım hacı ökkeş" demiş.
viskileriyle meşhur memleketim.

20 yıldır her gün 2 şişe viskisini içeriz maraş'ın.
kadınları da güzeldir.
(bkz: özlenilendir)