bugün

kadınların araba sürme durumudur. Koltuğu en öne kadar çekip, emniyet kemerini iki göğüslerinin arasına sıkıştırarak sürerler. O koltuk en öndeyken airbag patladığında kafalarının kopacağından habersizce, kendilerini güvende sanmaktadırlar.

Koltuğu en öne çekme sebebi olarak, arabanın önünü göremediklerini savunurlar. Madem en öne çekiyorsun, emniyet kemerini takma bari de airbag patlamasın. yaşama şansın olur belki denilesi tiplerdir.
fren yerine "ayyyy gaza bastımm" diye kısaca açıklanabilecek durum. yobazlıkla ilgisi yok, ortada bi kabiliyetsizlik neblim bi sürüş mantığını kapamama var. süren de iyi sürüyo onlara lafımız yok, allah var. *
bir gün trafikte kız arkadaşımla gidiyorum. bak bu öndeki kesin kadın şöfor dedim. "hadi ordan ya ne alıp veremediğin var kadınlarla" dedi. gel bakalım dedim, yanından geçerken bi baktık ki gerçekten de kadın şöfor.

nasıl mı anladım? hiç bir erkek şöfor önünde bom boş yol olduğu halde hiç bir sebep yokken frene basmaz. yani diyeceğim o ki, yıllarca sürse bile acemi şöfordur bunlar. çünkü paranoyaktırlar.
boş arazide sürsünler sorun yok.ama istanbul trafiğinde insanı çileden çıkartırlar.100 km akan trafikte 50 km hızla giderler.manevraları çok ağırdır arkadan gelen aracı zora sokarlar.çok iyi kullananlarıda gördük ancak genel durum oldukça kötü.
türkiye'de yapılması en zor şeylerden biridir.

nedeni; kadın sürücülerin araba kullanmayı ve kuralları bilmemesi değil aksine kuralları çok iyi bilmesidir. erkek sürücüler kendi aralarında öyle bir kuralsız trafik akışı yaratmışlardır ki kurallara göre araba sürenleri beğenmezler.
ilginç ve tehlikeli durumdur. geri giderken kafaları arkaya dönmez.
kadın şöför ya da kadın sürücü diye bir şey olamaz çünkü kadından şöför olmaz. allahın cezaları araba sürmekten nefret eder hale geldim araba kullandığını zanneden bu mahluklar yüzünden.
diğer erkek sürücüler yol verir genelde. centilmenlik mi olarak görüyolar yoksa çarpmamızdan mı korkuyolar henüz çözemedim *
çok ilginç olan olaydır. trafiğe her çıktıklarında bi stres yapıyolar bi korkuyolar falan. bence çok zararlı bir olay kadınlara ehliyet verilmemeli. tabi bunu söylememin sebebi dün altında range roverla yanımdan geçen kadını görmem de olabilir.
daima arabanın burnunu görme istekleri; anlam veremediğim, eylem süresince yapmaktan vazgeçmedikleri olaylardan biri.
gözünde gözlük, direksiyona yapışmış, tedirgin haliyle seyir edebilirler genelde. arabanın gidişatından kadın mı değil mi anlamak gayet mümkündür. çekinerek sürerler, fakat çok naziktirler. hanım hanımcık araba kullanırlar.
gaz, fren ve manuel vitesli kullaniyorsa debriyaji bilmek suretiyle normaldir.

ama haberlerde de fren yerine gaza basip dereye ucan, markete giren kadin suruculer gormeye basladik. ya da geri vites yerine ileriye takan.
u dönüşü yapmaya çalışırken eğer önünüzde ki araç 5 dakikadan fazla sağa sola bakıyor ve gitmiyorsa sürücüsü kadındır.
mümkünse video oyunlarında kalması gereken eylemdir.*
Anormaldir. Güvenli değildir. Kadının trafikte ayakları üzerinde durması lazım değildir.

(bkz: şeref)
(bkz: şerefsiz)
faciadır. daha 5 dakika önce trafiğin ortasında motoru söndürüp, gerisindekileri bir sonraki kırmızı ışığa bırakanı gördüm. bereket ki faciayı erken farkedip yan şeride geçmiştim.
Kadın dediğin evde oturup örgü örecek yemek yapacak söylemlerinde bulunan Türk erkeğini kıskandıran bir durumdur.
Trafikte bir çok kez sayelerinde ölümle burun buruna gelindiği için istenmeyen durumdur.
birini ezip heyecandan fren yerine gaza yüklenen kadının araba sürmesidir. insanların hayatına son verdikleri halde böyle yeteneksizleri halen trafikte görmek üzücüdür.
araba kullanmak erkeklere gücü ifade ettiğinden kadınlarda görmeye dayanamadıkları durum.
türkiye'de trafiğin berbat durumda olmasının en önemli nedenlerinden birisidir. direk kazaya karışmaktan ziyade diğer sürücülere kaza yaptırırlar. çoğu bir de bu "araba süremiyor" yaftasından dolayı kendilerini sözümona kanıtlamak için kontrolsüz hızlı giderler, kontrolsüz şerit değiştirirler, hatta en sağdan en sola aniden dalanları bile vardır. Bu bağlamda Suudi Arabistan'ın belki de yaptığı en doğru şeydir, kadınların tek başlarına araba kullanmalarına izin vermemek. üstelik bunu ben değil, gerçekten az sayıda olan iyi araç kullanıcısı bir kadın arkadaşım söylüyor, her fırsatta mıymıntı kadın sürücülerle yeri geldiğinde kavga ederek... son olarak, hatun kişiler, kural bilmek demek araba kullanmasını bilmek demek değildir.
bazen fıtık eder.
trafikte insanı çileden çıkartır. hele ki kavrama noktasını kavrayana kadar sizi kavramlardan kavramlara sürüklerler.
trafiği güzelleştiriyorlar, elleme sürsün derim.
200 metre geriden seyrederken bile rahatlıkla anlaşılabilir. Böyle.