bugün

Erkek bipolar hastası olur kadını döver ve sonra elini ayağını bağlayıp dolaba kapatır sabah uyanıp sesini duyar kadını dolaptan çıkarıp " sen buraya nasıl girdin?" Der ve bunu defalarca yapar.

Adam alkoliktir; içtiğinde agresif olmasına rağmen içmeye devam edip gece eve gelince karısını döver.

Kumarda kaybeder eve geldiğinde karısını döver. Sinirini ondan çıkartır.

işyerinde çok fırça yiyip ses edemiyordur eve geldiğinde tüm ezilmişliğinin acısını karısından çıkartıyordur.

Erkek, son derece sorumsuz bir insandır. Rahatlığından hiç ödün vermek istemiyordur. Kadın "gık" dediğinde dövüyordur.

Erkek vasıfsız, komplekslidir kadını sırf onu terk edecek korkusuyla dövüyordur.

Erkeğin kazancı çok iyidir. Karısını güzel yaşatıyordur, bir yandan da muhakkak aldatıyordur. Kadın en basit şeyi yanlış yapsa uzerine saldırmaya bahane arıyordur.

Şimdi siz söyleyin bu yazdıklarım arasında hangi kadının herhangi bir suçu var? Ama insanlar dayak yiyen kadın gördüğünde ilk düşündükleri "yapmıştır bir o.r.spuluk!" oluyor. Onlar için her şey bu kadar basit tabiki. Gidin bir de kadınlara sorun...
Erkeklerdir tabi ki.

Başka neden düşünen düşünmesin.
Birçok nedeni vardır, ama temelde, Çocukluktan itibaren erkeklere pompalanan özgüvendir. Tam tersi kadınlar da eziklik ve ikinci sınıf insan psikolojisiyle yetiştirilirler.
sokakta gelip birisi üzerinde yürüse "ne yapıyorsun bilader?" diyemeyecek kadar cesaretsiz, aynı zamanda da kompleksli olan erkekler. ben nerede toplum içerisinde "ezik" tabir edilen bir erkek gördüysem karısı senelerce şiddete maruz kalmış oluyor. insanlar asabi olabilir, tahammülsüz olabilir, otoriter olabilir lakin bir erkek eğer öfkesini gereken yerde, gereken kişiye, gerektiği şekilde gösterebiliyorsa adamdır. bir erkek kendisi karşısında fiziksel güç bakımından her şekilde dezavantajlı olan kadına el kaldırıyorsa kimse kusura bakmasın godoşun önde gidenidir. "hem ayranım dökülmesin hem g..... s...ilmesin." mantığıyla hem karısıyla geçinemeyip hem de karısının evden gitmesini göze alamayan, hele kendisinden boşanıp bir başkasıyla evlenme ihtimalini düşünmek bile istemeyen ruh hastaları kadın döver ancak. allah hepimizi korusun.
birini 'seçmen' ona istediğini yapabilme hakkını vermez.
şiddet gösterme eğiliminde olmak psikolojik bir sorundur.
ayrıca şiddeti sadece eşin yaptığı bir şey olarak algılamak ne demek? daha doğrusu eşin yaptığını basite indirgemek ne demek?
dışardan kendinize bahane arıyor gibi duruyorsunuz ya da 'seçilememenin' verdiği aşağılık kompleksi gibi...
mini etekle yürüyor diye tecavüzü, tacizi hakettigini düşünen biri neden böyle düşünür?
çünkü kendinin de böyle sapıkça düşünceleri vardır. o 'insanı' anlıyordur. 'seçilen' kişinin de böyle yapmasını normal karşılamak bu tarz bir nedenden bence. ne diyim...
anlayışınız batsın.
2 temel sebebi var.
1 insan diye orospu çocukları ile evlenip sonra şiddet görmeleri.
2. susması gerektiği yerde susmayıp insana cinnet geçirtmeleri. bu ikincisi en sakin ve şiddet ile ilgilisi olmayan erkekleri bile şiddete sürükleyebilecek bir şey. kadınsın susacaksın olayından bahsetmiyorum. haksız olduğu halde kavga çıkarıp devam ettiren, kavganın boyutunu değiştiren, erkeklerin asla hatırlamadığı geçmişte yaşanan bir takım olayları dün yaşanmış gibi hatırlayıp yeniden öne süren, erkeğin kavganın büyümemesi için yaptığı her şeyi boşa çıkaran, en sonunda sus artık yeter lanet olası çeneni kapat artık uyarısına aldırış etmeyen, yine bir şeyler söylemeye devam eden ve bunları söylerken de surat ifadesi şeytana dönen kadınlardan bahsediyorum.
Kadın dövmek için bahane aramayın.
Madem şeytan, ayrılın gitsin.
Yanlış erkek, yanlış erkek diyorsunuz ya siz de doğru kadın seçin madem.
kadınlar için : kelle aldım çene çıktı durumudur, çenene biraz dur diyeceksin.

erkekler için : sevgi, sadakat, evin ihtiyaçlarını eşinin ihtiyaçlarını bileceksin.
3.susmasını bilmeyen bir kadınla olup sonra susmayınca şiddet uygulaması.

Kardeşim kadın 40 metre öteden ben cirkefim diyor öyleleriyle biz bile muhattap olmazken siz inadına onlara aşık oluyorsunuz. Cinnet geçirmeyi hak ediyorsunuz böyle kadınlarla evlenerek.

Bir kadının evlenince dırdır yapıp sizi darlicagını öngöremiyorsun bir ömür buna mahkumsun hatta hak ediyorsun tepki verme hakkın yok. Nasıl?

Tek sebep: kadını malı gibi gören kendinde onu cezalandırma hakkı bulan sığ beyinli erkekler.
dövmekten bahsetmiyorum tabiki kimseyi dövmedim. ancak kollarından sıkıca tutup sarsmak ve yanaklarından sıkıp dudaklarını büzüştürmek de bir şiddettir. hadi ben ayrıldım kurtuldum ya benden sonra şeytan şeytanlığından vazgeçecek mi? ya başkası tarafından daha fazla şiddete maruz kalırsa? hemcinsin diye bu davranışı haklı göstermek zorunda değilsin. ben şiddeti haklı görmüyorum ancak bu davranışlar şiddetin sebebidir.
Mesele haklı haksız degil haksız da olsan siddet uygulayamazsın Anlasamıyorsan ayrılırsın.

Erkeğin hiç hatası olmuyor mu? Karısını aldatan erkegin öldürülmesi dövülmesi mi gerekir mesela? Cevabın hayırsa aldatmayı haklı buluyorsun o zaman?
Aile kuramayacak kadar mağara adamıysan evlenme kardeşim zorlamı yok.
Güçlü olan zayıfı eziyor. Bu bedeni güçten bahsediyorum. Malesef babadan , aile içinde şiddete aliskin bireyler hoşlarına gitmeyen bir sey olunca elini kaldırabiliyor. Çünkü öyle görmüş, öyle alışmış. Anneler çocuklarını yetiştirirken kız ya da erkek ayrımı yapmadan karşısındakini incitmemesi gerektiğini ogretse şiddet çok cok azalacaktır. Malesef günümüzde kızlar da erkekler de bir kavga anında geri çekilmeyi, ateş sonene kadar bir susmayi bilmiyor. Sonra konusalim denilip herkes bir kenara çekilse aklını başına toplayacak zaten. Iktidar mücadelesine dönüşüyor herşey. Oysaki siz birbirini sevmiştiniz , hala da seviyorsunuz belki de . Bazı sözlerin ve o kaldıran elin dönüşü olmaz. Ve affı da. Yani affettim denilse de bir kenarda bekler sizi pismanliginiz olarak.
aşık oldukları ile evlendikleri için. çünkü kızlar ya davulcuya ya da zurnacıya aşık olur. o it de kendini bir bok zanneder ve kıza eza-cefa eder. sonu da hüsran , yazık bu gül gibi kızlara .
Yetiştirilme,saçı uzun aklı kısa felsefesi.
bayağı bayağı dünyada başka neden o kadar kötülük varsa ondandır. ayrıca uzaktan anlıyoruz çirkefleri falan bakış açısıyla bakacaksak şiddet gösterebilecek olanı da uzaktan anlarsın sevgili falan olmazsın o zaman böylece şiddet falan olmaz öyleyse o işler. çözüldü mesele.
planlar seneroyalar .
--spoiler--
erkeğin hiç hatası olmuyor mu? karısını aldatan erkegin öldürülmesi dövülmesi mi gerekir mesela? cevabın hayırsa aldatmayı haklı buluyorsun o zaman?
--spoiler--

aldatmayı hiçbir şartta doğru bulmuyorum. insanları aldatmak bu dünyada yapabileceğin en kötü şeylerden biridir. aldatmayı genel anlamda kullanıyorum içine her şey dahildir. (ancak swinger ya da açık ilişkiler bu kapsama girmez.) birbirini aldatan insanlar mahkemede hesaplaşır olay çözülür. kimsenin kimseye şiddet uygulamasına ya da öldürülmesine gerek yok. sorunlar şiddetle çözülür diye düşündüğümü mü sanıyorsun?

--spoiler--
2 temel sebep yazmış eleman. ikisinin de suçlusu kadın. çok enteresan.
--spoiler--

patron, erkeğe orospu çocuğu dedim daha ne diyeyim? öyle insanlar zaten yapması gereken şeyi yapıyorlar. onlar bundan daha fazlası değil. başka türlü davranmasını bekleyemezsin zaten. ama burada kimse inkar etmesin kadınlar böyle insanlar ile birlikte olmayı tercih ediyorlar. bunun en uç örneklerinden biri ümitcan uygun'a atılan mesajlardır. bunu hepimiz biliyoruz. zorla evlendirme, tehdit ve baskı ile alı koyulma vs haricinde kadınlar bilerek, isteyerek bu insanlar ile evleniyor ya da birlikte oluyor. ne bekliyordun ki kaz bekledin tavuk mu çıktı?

--spoiler--
kimse orospu çocuğu olmayacak yok öyle bir şey. aklanır tarafı da yok.
--spoiler--

tabii. olanı değil olması gerekeni konuşursak bence de olmasın. ama onlar her yerde. herkesin bunu bilerek yaşaması gerekir.
eğitimsiz olmaları.
fakat bu eğitim sadece okulla olan türden değil. insanın kendisini eğitmesi lazım. aileye de %100 suçlu denilmez sonuçta belli bir yaştan sonra bazı şeylerin farkına varıyor insan. allah sana o aklı verdiyse kullanmayı bileceksin. kendi yediğin boku başkalarını suçlayarak kendini aklayamazsın. ama toplulumuzun büyük bir kesimi maalesef eğitimsiz. buna yeri gelir ben de dahil olurum bir başkası da. hatta yeri gelir ''okumuş insan'' diye adlandırılan insanlar da. dediğim gibi okumakla alakalı değil. ama ne olursa olsun insan her şeyden önce kendini eğitebilmeli.
Erkek Egemen bir kültürün Artık kanıksanmış olması. "Dayak Cennet ten çıkma dır" vb hurafeler.
türk dizilerindeki maço ve şiddet eğilimli erkek güzellemeleri.
Erkeğe her şey normal,erkek istediğini yapar felsefesi hakim olduğu için.
şiddeti uygulayan erkekleride bi kadın yetiştirdi için birazda suçu başka yerlerde aramak daha mantıklıca olur..