bugün

son zamanlarda bazı youtuber'lerin güzellemeye çalıştığı izmir ilçelerinden biri.

baya boktan bir ilçedir.uyuşturucu,çingen,gasp,her puştluk var.

rivayete göre izmirin en güzel manzarası burdaymış.bir kere bile gitmedim,gitmeyide düşünmüyorum.

çingeneleri güzelleyen youtuberlar kameralarla,mahalleden tanıdık insanlarla girince kolay tabi.''aa ne eğlenceli insanlar,ne samimi insanlar'' hee aynen.

bir gün güzelce giyin,gözlüklerini tak,elinde telefon cüzdan ile gir bakalım mahalleye neler olacak.
izmir'de, güzelyalı' da yol alırken tepede bulunan ve görülebilen, genelde çingenelerin yaşadığı tarihi bölge.
izmir'in bağcılar'ı.
izmir'in en efsane semti.

1990 Los Santos'udur.
Ooo kadifekale çimentepe kaynak yeşildere tehlikeli yerler.
Eşsiz manzarası ile rezidansların ve ünlü gece kulüplerinin bulunduğu, zengin insanların yaşadığı sakin ve güzel bir izmir semti.
izmir’ in en eski yerleşimlerinden biri olup günümüzde çingenelerin yoğun halde bulunduğu tarihi semttir.
Başka bi dünya. Güzel dalgalar satılır. Karakolun karşısına çöker ot içersiniz, kimse gelip 'napıyonuz beyler' demez. Yine de bu iş için gidiyorsanız çıkışta Ballıkuyu yolunu kullanın ki paket olmayasınız. Tabi kafanız çok güzelse arabayla o yoldan aşağıya uçmanız da ihtimaller dahilinde. Uçarsanız da parçalarınız bulunur, öyle sikik bir yoldur orası.
Bıçaklanırsınız bu saatte gidilirse net. Bizim buca fan clup tayfası bile cesaret edemiyor. Tavsiye etmem.
izmire taşındığımdan beri her alsancaka gidişimde gözüme bir rio de janeiro edasıyla çarpan, her geçişimde o dağın içinde hangi karanlık olayların döndüğünü merak edeceğim ancak hiçbir zaman içine girmeyeceğim, evlerinin altında midye yetiştirip(kışın denizde midye toplamak zor olduğu için rivayet bu şekildedir, ne kadar doğrudur bilemiyorum.) izmirin seyyar midye sektörünü ele geçirmiş izmirin karanlık ve belalı semtidir.
Şişlenirsiniz. Gerek yok. Şahin tepesi iyidir.
Rivayetlere göre burada oturan insanlar yarım yapılmış gecekonduların altında toprağı kazarak midye yetiştiriyorlarmış. izmiri 10 günlüğüne gezmeye gittim her semti gezdim ama buraya uğramadım. Değil 10 gün 100 günlüğüne gezmeye kalksam yine uğramayacağım sınırlı yerlerdendir.
yeni mekanımdır. izmirlilerin neden korktuğunu anlamam yaptıkları en büyük kötülük uyuşturucu satmaktır. onun dışında çok iyi insanlardır.
izmir in diyarbakırı.
Kadifekale, namıdeğer Küçük Mardin, gayet güzel bir semt, ben severim benim hemşehrilerimin yani Mardinlilerin bu semtin % 99' unu oluşturduğu yer. Gitseniz, yaşasanız, gezseniz ve o semtteki insanları tanısanız çok seveceğiniz bir yerdir. Çoğunlukla Nusaybin' in köylerinden ve Midyat' ın köylülerinden gelenler çoğunluktadır. Denildiği gibi tehlikeli bir semt değildir akşam 12 - 1' e kadar rahat gezebilirsiniz, hele ki ramazan olursa sahur bitene kadar rahat rahat sokakta dolaşabilirsiniz o saatte dışarda insan kaynıyor olacaktır.
Gece saat 12 değil gündüz gözüyle bile çıkılmaması gereken bir semt. Aklınıza gelebilecek tüm cambazlıkların döndüğü bir muhit. Yaşanması en zor yeridir izmirin. Burası cehennem evet.
Ben de diyorum bu varoşluğun kaynağı ne?

Şimdi anlaşıldı.

Bir semt. Tepede.
eğitimli insanları ve lüks evleriyle ünlü izmir'in en nezih semti.

özellikle gece hayatı epey bir dikkat çekici. gece 12'den sonra basmane'nin arka sokaklarında bambaşka bir hayat var. ısrarla gidiniz.
izmir in elit mekanlarindan.

saka saka, alabildigine varos.
Izmire hakim bir noktada bulunan korfez manzarali Kurt yuvasidir.

Gezersin ama icin rahat olmaz.

Kurtler resmen sahiplenmisler.
Orospu cocuklari.
Eğer pes etmeden kaleye kadar çıkabilirseniz,mükemmel bir manzarayla karşılaşacağınız türklerin azınlıkta olduğu bir semt. Kaleye çıkarken pes etmemek için epey çaba sarfetmek gerekiyor zira dimdik merdivenlerden nefes nefese çıkmaya çalışırken hava kirliliğinin de sizi yıldırmaya çalışması buna ek olarak da semt halkının size uzaydan gelmişsiniz gibi bakarak kendi aralarında hararetli bir biçimde kürtçe konuşmalarının sizde uyandırdığı adrenalin tıkanıp kalmaniza neden olabilir. Hele bir de tinercilerin yan kesicilerin kol gezdiği söylenen bu semtin namını önceden duyduysaniz... ama herhangi bir şekilde sataşan olmadı bize. Keyifli bir geziydi. Alsancaktan kadifekaleye çıktık. Mükemmel bir egzersizdi. Alsancaktaki elit mekanlar ile bu semtin dik merdivenlerindeki kürtçe konuşan insanların birbirine bu kadar yakın yerlerde yaşayıp bu kadar kopuk olmaları.. Ve iki kültürün arasından geçip gün sonunda eve gidip tatlı yorgunlukla film izlemek.. keyifli bir günden geriye kalanlar bunlar.
mardinliyiz göt keseriz abe dedi küçük bi çocuk korktuk ve 5 lira cigara parası istedi ne olur, ne olmaz verdik mecbur. tipler zaten eşgal, daha sonra yokuş aşagı topuk 50 saniye fuarın kapısına vardığımızı hatırlıyorum.
Hakkında "önce kendine sonra çantana dikkat et" denilen, manzarası müthiş semt.
ahtım var bir akşam kadifekale'ye gidip izmir manzarasını seyrederek bira'mı yudumlayacağım, esrar satıcıları, belinde silahla gezen sabıkalılar, en pislik insanlar izmirin girilmesi tehlikeli sayılan bu semtinde çok yakında bu isteğimi gerçekleştireceğim ne olacaksa olsun.
Toplam nüfusu %98 mardinli olan izmirin en güzel semtidir. Götü tavan yapanların oraya giremeyeceği girdiğinde sağlam cıkamayacagı bir yerdir. dedikleri gibi fuhuş falan yoktur. hatta izmirin en namuslu semtidir ancak tehlikli bir yerdir. Kuruçay, tepecik gibi çingen mahallerine zamanında kök söktürmüştür. izmirin en taşşaklı adamlarının bulunduğu yerdir. efendi gibi takıldıgınızda kimse sizi ellemez. halkı midyecilikle geçinir. Hakkında kötü yorum yapanların kadifekale kale ile geçmişi olan bir semttir.