bugün

20 ağustos 1989 doğumlu ingiliz snooker oyuncusu. çin açıkta finale çıktı. kariyerinin ilk finalini olacak. gelecek vaad eden bir oyuncu. dünya şampiyonasında, geçen yılın şampiyonu neil robertson ile karşılaşacak.
2011 çin açık şampiyonu. bebe şampiyonlardan.
yetenekli ama zeki olmayan bir snooker oyuncusu olmalı. çıkarımı yaptığım adres http://twitter.com/#!/judd147t
the rocket'in antrenman arkadaşı ve şu sıralar john higgins'i dünya şampiyonasında madara etmekte olan dünyanın en sempatik emosu. long shotlarını izlemek o kadar zevkli ki crucible seyircisi, rakibi her hata yapıp masayı judd'a bıraktığında "yeah!!!", "go judd!" sesleriyle salonu inletiyor.
ronnie o'sullivan'dan sonra oyunu en çok zevk veren yaşı küçük snooker oyuncusu. ayrıca şu günlerde dünya şampiyonasında john higgins ile mücadele etmektedir. maçın skoru ise şu anlık 13-12 higgins lehinedir.
john higgins e 18-15 mağlup olan genç snookercı. john açık yüreklilikle judd benden daha iyi oynadı dedi ki haklıydı eğer biraz daha kontrollü oynasa şampiyon olabilirdi ama ben higginsciydim zaten.*
bunu bir yana bırakırsak adam liseli beyler sıçsa tiwitliyor seans arasında tiwitliyor.

son twiti beni benden aldı ''part time snooker player,full time international playboi!!'' bunu ancak bir liseli yazar.

ayrıca o crucible seyircisi dedikleri faul yaptığında bile go yeah giye bağıran adamlar bunun apaçi arkadaşlarından başkası değildir.
yaş itibariyle jimmy white' a yetişemeyenleri bir nebze olsun o dönemlere götürecek snooker oyuncusu. jimmy white' ın efsane oyunlarını izlerken o dönemlere yetişemediğim için üzülürdüm hep, ama trump sağolsun yetişti imdadıma. oyun stili olarak gerçekten benziyorlar. umarım kariyer olarak da benzerler.

ayrıca ronnie o' sullivan' la bir finalde karşılaşsalar tadından yenmez.
Normal bilardo masalarından çok daha uzun ve büyük olan snooker masalarında utanmasa çapraz köşelerden pot yapacak olan yetenekli oyuncu. En kısa zamanda 147 yapacak ve şampiyon olacaktır.
ismi sürekli roniie ile anılıyor ki, oynayışının çoğu yerinde gerçekten açık bir ronnie o sullivan havası sezinleniyor. ancak ronnie bulunduğu konuma yalnızca oyunu ile değil bir takım mizaçsal özellikleri ve kimse tarafından nefret edilmeyen, çoğunlukla sempatiyle bakılan bir isim olması dolayısıyla da gelmiştir. trump'un higgins gibi mi yoksa roniie gibi mi gelişim içine gireceği şimdiden anlaşılmıyor. ancak kendisinin muhteşem bi yeteneği olduğu ve de ileriki yıllarda snooker'un önde gelen oyuncularından biri olacağını tahmin etmek zor değil. yalnız genç yaşta bu şekilde yıldızı parlayıp sonra vasat bir kariyer sürdüren nice oyuncu da bulunmaktadır. umarız ki trump böyle bir durum içinde bulunmaz.
2011 yılında çin açık snooker şampiyonu. 1989 yılında ingiltere'de doğmuş.
Kendini sürekli geliştiren snooker oyuncusu. Eskidenki uçuk pot denemeleri yerine güvenli vuruşu daha çok tercih ediyor artık. Sullivan'dan sonra en hızlı oyuncu.
bu aksam masters 2016'da stephen maguire'i maglup etmis oyuncu. cogu kez soylendigi gibi hizli bir oyunu vardir. nettir. kayipsiz vurus konusunda cok basarilidir. bir zamanlar adi sansi ile anilirdi ama sonunda insanlar ayni muhabbeten sikilmis olacaklar ki kalitesi ve yetenegine daha cok agirlik veriliyor son zamanlarda.
en iyi şutları şuradan izlenilebilir;

https://www.youtube.com/watch?v=l2xSj4AWIsY

1.03'e dikkat. yok artık diyorum.
Ronnie o sullivan abisi kadar olmasa da büyük zevk veren snooker oyuncusu.