bugün

sırf vanessa paradis'e benzeyen çocukları var. öyle de evli barklı bir insan.

görsel
görsel
görsel
görsel
karayip korsanları'ndaki haliyle uğruna korsan olunası adamdır.
secret window daki haliyle uğruna window olunası adamdır.
edward makaseller'deki* haliyle uğruna berber olunası adam gibi adamdır.
~şaka maka karayip korsanları'nın ve oradaki oyunculuğunun büyük hayranıyım. çılgın korsan jack'i çok severim.
100 milyon dolarla James Cameron'dan sonra 2010 yılında en çok kazanan sinema yıldızı olmuş kendisi.
karayip korsanları başta olmak üzere oynadığı filmleriyle tanıdığımız amerikalı aktör.söyledikleriyle kalbimizi bir kere daha kazanmıştır.
'Hayatımızın en önemli soruları:Nereye gidiyorum? Ne yapıyorum? Bütün bunların anlamı nedir? bu ebedi karışıklık.Ve bundan bile daha fazlası,bu çizim sizin daima yaptığınız şeyleri sorgulama fikrini temsil eder! Sorgulamayı asla bırakmayın. Pozisyon almadan asla harekete hazırlanmamalısınız. Size olacak şeylerle yüzleşmek zorundasınız,medyayla karşı karşıya gelmek zorundasınız,devlet adamlarıyla,herşeyi biliyormuş gibi davranan ve hayatınızı kontrol edebileceklerini söyleyenlerle. Kendinizle ilgili herşeyi sorgulamak,araştırmak ve incelemek,işte anahtar budur! Asla vazgeçmeyin. ''

" Hiç tanımadığım insanlar yanıma gelip ''Merhaba '' deyince çok duygulanıyorum. Özellikle de çocuklar. Bu şaşırtıcı,tuhaf birşey. insanın hiç alışık olmadığı ve alışamayacağı bir şey bence alışmamak daha iyi. Eğer alışırsan her zaman olmasını istersin bu da açgözlülük olur. "
pink floyd'un kurucularından syd barrett'ın gerçek yaşam öyküsünü anlatan bir filmde başrol oynaması söz konusu olan aktör.
pink floyd'daki adamı oynayarak looser ergen sevenlerine hediye verecek olan erkek aktör. johny deep ne ki pink floyd sevenler ne olsun!
mimiklerini anormal derecede kontrol edebilen aktör.
Johnny Depp (Asıl adı John Christopher Depp II, d. 1963) üç kez Oscar'a aday gösterilmiş Amerikalı aktör. 2003 yılında Karayip Korsanları: Siyah inci'nin Laneti filmindeki performansı, 2004 yılında ise Düşler Ülkesi filminde gösterdiği performans ve 2007 yılında Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street filmindeki performası ile En iyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiştir.1.78 m boyundadır.

Alman, Fransız, irlandalı ve Kızılderili kökenli olan Depp, 12 yaşında annesinin aldığı gitarla, çevredeki gruplarda gitar çalmaya başladı. 15 yaşında bir rock müzisyeni olmak umuduyla okulu bıraktı. Aynı sene anne ve babası da boşanmıştı. Kendine zarar vermeye başlamıştı. The Kids adlı rock grubunda müzik yapmaya başladı ve grubun davulcusunun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 20 Aralık 1983'te evlendi. "Six Gun Method" adını almış grup Depp'in evliliği sonları çıkan sorunlar nedeniyle stüdyoya giremeden dağıldı. Los Angeles, Kaliforniya'da eşinin yardımıyla Nicolas Cage ile tanıştı ve ilk filmi A Nightmare On Elm Street'de 1984 yılında oynama şansı buldu. 1985 yılında ise Lori Anne Allison'dan boşandı.

ilk evliliğinden sonra Kate Moss ve Winona Ryder gibi ünlü isimlerle beraber olmuştur. Sevgilisi Winona'nın adını koluna dövme olarak yaptıran sanatçı dövmeyi ayrıldıklarında şarapçı anlamına gelen "Wino" haline getirdi. Fransız şarkıcı-oyuncu Vanessa Paradis ile nişanlıdır. Lîlly-Rose Melody (Doğum,27 Mayıs 1999) ve Jack (Doğum,9 Nisan 2002) adlarında iki çocuğa sahiptirler.Hollywood'un başarılı oyuncusu Johnny Depp, ünlü aktör Robin Williams'ın 1998 yapımı "Patch Adams" filminde canlandırdığı unutulmaz "Hastane-Palyaçosu" tiplemesine gönderme yaparak, "Karayip Korsanları" film serisinin kült figürü Jack Sparrow‘un kostümünü yeniden üzerine geçirerek ingiltere'de bir hastaneyi ziyaret etti.

"Public Enemies" isimli yeni filminin tanıtımı için ingiltere‘ye giden Depp'in, bu beklenmedik sürpriz ziyareti Londra'da bulunan Great Ormond Street Hastanesi'nin çalışanlarını ve özelliklede hasta çocukları oldukça şasırttı. Klinikte hasta çocuklarla uzunca bir süre yakından ilgilenen Depp, hayranlarının isteklerini kırmayarak objektiflere poz vermekten de çekinmedi.

Depp, Böbrek yetmezliği sıkıntısı çeken 10 yaşındaki kızı Lily-Rose'un, 2007 yılında başarılı bir şekilde tedavi edilmesinden dolayi Great Ormond Street Hastanesi'ne bir milyon Euro bağışta da bulunmuştu. PeopLe Dergisi Tarafından 2003 Ve 2009 yıllarında Yaşayan En Seksi Erkek Seçilmiştir.

Ayrıca, 14 Haziran 2008 tarihinde Vanessa Paradis ile resmen hayatını birleştirmiştir. Şuanda ailesi ile beraber Güney Fransa'da yaşamaktadır.
Kaynak : Vikipedia
Onun hakkında yazacaklarım burdan Bağdat'a yol olur hani.
Aşığım ben ya.Cidden bak.
Bir insan hem bu kadar çirkin olup hem de bu kadar karizma ve seksi olabilir mi?!
Paçasından karizma akıyor resmen
Muhteşem bir oyunculuğu olmasına rağmen yeteirnce iyi senaryolarda rol alamamıştır kanımca.
Yine de söylüyorum aşığım ben ona.
Öyle işte yani.
kült ve üstesinden gelemeyeceği bir rol olduğunu sanmadığım oyuncudur.
bir efsaneye göre bilkent kız yurtlarının birinin camında "johnny depp beni... depp beni... depp beni..." gibi bir kelime oyununa kurban gitmiş bir hollywood ünlüsüdür.
secret window filmindeki karakteriyle kendisine hayran bırakmış akabinde tüm filmlerini izlediğim aktör. iyi ki varsın johnny.
karayip korsanları: gizemli denizlerde performansından hiç birşey kaybetmeyen çok sevilen aktördür.
kendisi doğal bir östrojen hormonu salgılatıcısıdır. 'harika' kelimesi de ilk bu adam için kullanılmış diye duydum ben.
diğer filmlerine nispeten karayip korsanları'ndaki performansında tavan yapmış aktördür.
En iyi 10 karakteri için,
http://on.fb.me/kSRkaU
Kendisi dün Karayip Korsanları' nda yine bütün salonu güldürmüştür.
Oyunculuğu son derece iyi olmakla beraber durup durup ettiği laflar, en olmadık yerlerde yaptığı en olmadık hareketler ile yine ve yeniden izletti.
Seni seviyoruz Jack Sparrow.
aşktır bu adam.
Dün 48. yaşını kutlayan sinemanın olmazsa olmazı. insan inanamıyor 48 olduğuna. Yaşı ne karizmasından ne de oyunculuğundan hiçbir şey kaybettirmiyor. Aksine daha da ileri götürüyor kendisini, daha bir hava katıyor. Sanki hep varmış, hep olacakmış, hep olmalıymış gibi.
' Ve Tanrı erkeği yarattı ' cümlesine uygun olduğunu düşündüğüm, imrenilesi aktör.
pirates of the caribbean on stranger tides filminde nonoş nonoş hareketler sergilemesinin dışında çok iyi oyuncudur. öyle o elleri kıvırmalar yakışmamış kendilerine.
kendisi hakkında hayranları amatör kamerayla bir belgesel hazırlamıştır. konu ise johnny depp ile karşılaşıp fotoğraf çekmek, onu videoya kaydetmektir. finalde amaçlarına, eve arabayla yaklaşırken ulaşsalar da başaramamışlardır.
What's Eating Gilbert Grape filmini Pirates of the Caribbean 'a tercih edeceğim aktördür. hallicedir.