bugün

Taş ve sopalarla öldürecektir.
Yine saçma sapan bir film olacaktır. Bi sefer john wick'in yildizlarla falan savasmasi olasidir.
görsel
Bu serinin 3. Filmine isim olarak chapter 3 seçilmesindense bu isim daha anlamlı olmuş .

2.filmin finalinde john wick diyor ben savaşa hazırım ve peşimden geleceklere söyle hepsini öldüreceğim.

Yani diyor ki bu saatten sonra ya yanımda olursunuz ya da peşime düşersin ve peşime düşene de acımam.

Zaten insanları karton hedefler girip vuran bir karakterden bu beklenir .
hepsini öldür reyiz peşindeyiz.
Merakla beklediğim , keanu reeves' in film hazırlıklarındaki bütün tabanca ve tüfek idmanlarını izlediğim ve önceki filmlerinde gerçekten çok profesyonelce hazırlanmış sahnelerine respect keanu dediğim filmdir .
ilk kısa teaser fragmanı yayınlanan film. Perşembe de ana fragman gelecekmiş. Başlıyoruz beyler.

https://www.youtube.com/watch?v=BrWJ9LG_occ
Kan cikicak gencler efsane donuyor.
ilk fragmanı geldi... sardı sarıyoo...

https://www.youtube.com/w...XO94&feature=youtu.be
Efsane geri döndü. Fragman iyi duruyor. Çıksa da izlesek.
Son fragmanındaki matrix göndermesi güldürdü.

görsel
Filmin arasında yazıyorum. Efsane olmuş. iyi kötü çirkin göndermesiyle gönlümü fethetti.

John wick'in aslında kim olduğunu öğreniyoruz. doğum ismi ve nerede doğduğu, nerede kim tarafından egitildigi gibi detayları vermeleri güzel.

Bir de ilk iki filmden çok daha iyi.
aksiyona doyduğumuz film. finali yine devamı olacakmış gibi bitirdiler. kesin devamı gelecek o belli oldu.

keşke john'un parmağını kesmeseydiniz lan. orda çok üzüldüm ve gözüm hep kesik parmağına takıldı o saatten sonra.

john wick belarusluymuş bu arada onu da öğrendik. belarusça falan konuşturmaya çalışmışlar ama sırıttı biraz.
end game hüsranından sonra ilaç gibi gelmiş filmdir.
seriden beklenileni veren, koşturması ve temposu bol olan film.
böyle bir seriden, detaylı, kompleks ve çok zeki bir senaryo beklemek haksızlık olur. film vurdu kırdıyı kendine referans alarak, senaryo derinliği anlamında izleyiciyi çokta yormadan akıp gidiyor.
bu sebeple aksiyon ve vurdu kırdı sevmeyenlerin filmin sonuna doğru ilgisinde azalma olması muhtemel.
Felsefesi biraz daha sığ kalsa da Keanu Reeves abimiz Matrix ten sonra yine müptelası olacağımız bir üçlemeye imza atmış oldu. hatta filmin sonunu açık bırakarak 4 e de kapı açmışlar.

--spoiler--

bilerek ve isteyerek mi yapıldı bilmem ama winston "neye ihtiyacın var" diye sorduğunda john 'un verdiği

-guns, lots of guns !

cevabı matrix 'e bir gönderme gibiydi ve çok hoşuma gitti.

--spoiler--

bu arada filmleri perşembeden gösterime sokalım olayı da acayip hoşuma gitti.
Hala genç ve dinamik yaşı +50 olan keanu ve halle yi ağzım açık izledim ikisi de çok iyi silah eğitimi almış elbette abartılar var ama atış teknikleri harika.
Filmin sinema çekimi dublajlı versiyonunu gördüm. Öncelikle bu filmi sinemada izlemenizi şiddetle öneriyorum.

Dublajlı olduğu için biraz izleyeyim dedim ve şunu fark ettim ki Belarus dilinde yapılan konuşmaları çevirmeye zahmet etmemişler.

Filmi ingilizce izlediğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki dublajlı izlerseniz filmi anlamazsınız.
Serinin şimdilik 3. Filmidir. Devamı gelecek gibi durmaktadır.

--spoiler--
John'un gerçek adı ve kökenini öğrendiğimiz filmdir.
--spoiler--

Ayrıca matrix'e çok güzel bir gönderme de yapmıştır.
Oldukça güzeldir.
Dövüş sahneleri çatışmalar efsane derecede kaliteli yapılmış. Özellikle şu ortalıkta gezen hanım hanımcık hakem ise gözlerimin den kaçmadı. Onu tarkovski meydanında karanlık bir yerde kıstırmak isterim.
1. ve 2. filmi en sevdiğim filmler arasında olmasına rağmen bu 3. filmi Spoiler vermeden anlatmaya çalışacak olursam bok gibi film. Gidin tarkanı 7363738. defa filan izleyin bunu izleyene kadar.

Azcık Daha detaylı anlatımımı bu başlıkta yapmıştım
https://m.uludagsozluk.com/e/41558983/
Film harika bence de. Ben duz adamim, ve aksiyona bayiliyorum. Annemden gecen dovuslu film tutkusu var bende de.

Spoiler olabilir belki, basliyor...

Filmde tam 4 adet j wick var. biri bildigimiz jonahtan, digeri sofia, digerleri de sofianin kopekleri. O kopekler ne oyle be kardesim.

Spoiler olabilir belki, bitiyor...
Serinin en beğendiğim filmi oldu oldu parabellum. ilk yarım saati tamamen kusursuz. neon renkleri, müzikleri ve kendine has evreni ile fark yaratıyor film. Harika.
serinin en iyi ikinci filmi.

1-3-2.
Biraz zorlamışlar sanki, 4 için sanırım. Yılların american ninjası mark dacascos'u japonik dazlak samurai olarak izlemek çok keyifliydi ve "evet, iyi dövüştüler".
Arap bedevisini yüksek şuradan biri yapmak ve john gibi bir karakterin ona boyun eğmesi biraz saçmaydı ama yine de güzel filmdi. 4 gelsin.
Dünyayı suriyelilerin yönettiğini bilmeyen cahilleri beğenmediği film.

Ben bayıldım . Guf guf guf!
Bu filmi beğenenlerin film kültürüne sokayım. Bu kadar saçmalamanın anlamı ne amk! Bizim Malkoçoğlu vursun diye bekleyen figüranların hepsi bu filmde. Cehennem melekleri 1, hızlı ve öfkeli 2, bu film 3. Bunları beğenenlerin ben oymayan aklını kasnaklayayım.