bugün

Müslümanlara Sorsan dinsiz derler ama insanlığın en üstünde yaşayan toplum.

https://www.instagram.com.../?igsh=MWs1NTRuYmpscWI2MQ==
Bu video kurgu.

(bkz: kargo değil kurgu bu)
burada olsa yere dökülenler yağmalanır, adamın cebindeki cep telefonu gasp edilir, hiçbir şey alamayanlarda sinirden yüz üstü düşen adama hallenirdi.

(bkz: orta doğu cehennemi)

dün haberlerde vardı kızın bir tanesinin "cebindeki" cep telefonunu çalıyor hırsız. sonra ablasının telefonuna mesaj atıyor "telefonu sana geri satayım" diye. mağdur kız cevap yazıyor sende kalsın. hırsız diyor ki "yeni telefon aldın mı" kız diyor ki aldım. hırsızdan cevap "onuda çalacağım" sonuna da gülücük emojisi koyuyor. arsızlık bambaşka bir şey bu inanç ile inançsızlık ile açıklanamaz. sen arsız namussuz isen ne olursan ol değişmiyor bu.
Olmasi gereken normal durum. Mel Mel bakan gipsona katılmıyorum. Bizim ülkemiz insanı da istisnalar dışında gayet yardimseverdir.
--spoiler--

Mel Mel bakan gipsona katılmıyorum. Bizim ülkemiz insanı da istisnalar dışında gayet yardimseverdir.

--spoiler--

sevgili giden gider sen 15 sene geride/mazide yaşıyorsun sanki. artık istisna dediğimiz şey yardımsever insanların sayısı oldu maalesef. her gün sokaklardayım semt semt geziyorum işletmelere giriyorum görüyorum. kimse kimseye yardımcı olmaya çalışmıyor herkes birisi tökezlesinde menfaat sağlayalım diye bakıyor. baba oğulu oğul babayı kardeş kardeşi dolandırma peşinde.
depremde insanlar enkaz altında can derdindeyken mallarını yağmayanları dün yaşamadık mı? bir de kalkıp "ülke, vatan, millet, kültür vs. insanlarımız yardımsever, kıl tüy falan" diye saçmalamak için ya kör olmak ya da embesil olmak gerek.
herkes öyle değil diyebilirsiniz ama şunu unutmayın; enfes sağlıklı tertemiz pişmiş bir tencere yemeğin içine bir bok sineği düşünce tüm yemek pis olur. içinde malzemesi veya yemek yapılan yerin yemek yenecek ortamın temiz olmasının anlamı yok.
haklısınız... bir zamanlar bu kadar çürümemiş ve yozlaşmamıştık, bu bok sinekleri o zamanlarda vardı ama bu kadar fazla olmayıp bu bok sinekleri tolumda tolere edilebiliyordu.
o zamanlarda utanma duygusu ile hukuk bu bok sineklerinin toplumda genele sirayet etmesine engel olunuyordu.
şimdi öyle mi?
ne idiği belirsiz milyonların ülkeye dolmasıyla bir de içimizde olanlar ile kaynaşınca toplumsal bir çöküş kaçınılmaz oluyor.
Balıķ baştan kokar, üzüm üzüme baka baka kararırmış. Hırsızlık ve dolandırıcılık ülkemizde bir yaşam felsefesi oldu artık. Yanlız ne yaparsan yap devletten çalmadan devleti dolandırmadan büyük zengin olamazsın. Bunu bize son yirmi senede öğrettiler. Çalıyor ama çalışıyor. Başka bir dilde hırsızlığın böylesine övüldüğü bir cümle var mıdır.
aynı bizim Esenyurt, Bağcılar vs halkı gibi...
Yuh amk malı. Dumduz yolda öyle düşmeyi nasıl becerdin lan. Bu uzak asyalılar böyle işte düz yolda yürümeyi bile beceremez bunlar. Siz bir de bunları direksiyonda görün amk.
https://m.youtube.com/wat...NQXNpYW4gZHJpdmluZw%3D%3D
Bizim insana yardımsever diyenlerin bir doz avrupada insanların birbirine yaklaşımını görmesini tavsiye ediyorum.

Bizim insan yardımseverdir evet, ama toplu taşımada taciz edilen kadına karşı, eve girerken yakalanan hırsıza karşı yardımseverdir.

Misal yolda yürürken kalabalık bir yerde tansiyonunuz düşsün düşün bayılın, yanınızda eş dostunuz yoksa sizi orada 2 kere söker takarlar. Pollyannacılığa hiç gerek yok. Maalesef ortadoğu insanı böyle.
insanlık yapan, ülke fark etmeksizin düşeni kaldıranlardır. Her yerde olmalıdır.
Kaza geçirdiğimizde annemin altın bileziklerini, yüzüklerini toplayıp 400 km öteye getirmişlerdi.

Özümüze dönsek, alemde bize saygı göstermeyen kalmaz da, genlerimizle çok oynandı son zamanlarda…

Japonlar’ı da, tebrik ederim.
Olum şuna da kurgu demeyin lan. Manyak mısınız?
Hiç mi düşen adamın elinden tutmadınız eşyasını toplamadınız ben düşsem seyredene söverim la!
Baya normal bir olay. Konuşulmuş bir de kaç sayfa.