bugün

metallica nın solisti.
1981'den beri metal yapan übermensch. süper bir ses ve süper bir karizma olmasının ve bildiğimiz, sevdiğimiz metalin önde gelen isimlerinden biri olmasının yanında aslında çok da sevimli ve espritüel bir insandır.
3 Ağustos 1963 Kaliforniya doğumlu, yeryüzündeki en iyi heavy metal vokalistidir. Extreme sporlara olan düşkünlüğü, ettiği kavgalar ve turne kazalarına rağmen hala yaşamaktadır.
mükemmel bir ses rengine ve tonuna sahip metallica vokali.son derece gaz bir tarzı vardır,besteleri de çok kalitelidir.metallica nın kurucu üyesi değildir.kurucu üye lars ulrich tir.
Zamaninda uyusturucu krizine giren metallicanin karizmatik vokalisti.Bu krizden sonra master of puppeti yazmis ve biraya evet uyusturucuya hayir gibi sloganlar atmisti.
metallicanın efsanevi frontmani. ancak artık metallica belgeselinden* izlediğimiz kadarıyla kendisi baya yaşlanmış, durgunlaşmış, bizi de üzmüştür.
Dünyanın tartışmasız en iyi heavy metal söyleyen vokalisti.
http://images.google.com....mes+hetfield%22&hl=tr
dunyanin gelmis gecmis en iyi bestecisi,iyi de gitarist. fade to black i nasil yazdigini hala anliyamadigim yuce sahsiyet. vokalde onun ustune yoktur. birde gitari asagida tutma sitiliyle ekol olmus, asmis solist. metallica nin herseyi.
babamiz country hayraniymis. waylon jennings in don't you think this outlaw thing has gotten out of hand'i manyak solemis.
sesi detone olmaktan kurtulmayan, eski kurt. Metallica'nın ve heavy metal'in beyni. Mükemmel söz yazar. artık yaşlanmaktadır. 3 çocuk babası göt göbek bağlamıştır. Karısının adı Francesca Hetfielddır. 43 yaşlarındadır.
Çok iyi bir frontman, iyi bir besteci ve gitarist, kendisinen çok daha iyi müzisyenler olmasına rağmen bu kadar ünlü olmasının sebebi trendi takip etmesidir... Aynı zamanda müziğiyle çok uyumlu bir sesi vardır...
james hetfield waylon jennings in don´t you think this outlaw bit has done got out
sarkisini harika solemis .kesinlikle dinleyin derim. iste adresi;

www3.youtube.com/watch?v=dm88c-NOdek&search=metallica
babamiz black sabbath gecesinde ortaligi yine kirip gecirmistir.ne kadar esprituel oldugunu bir kez daha kanitlamistir.
ustune basa basa sunu solemek istiyorum. iyi gitarist demek hizli calmak degildir. eger bugun jimi hendrix dunyanin en iyi gitaristi diye aniliyorsa hizli caldigi icin degil, iyi melodi, iyi riff ve iyi beste yaptigi icindir. ustune basa basa da james hetfield heavy metal in gelmis gecmis en iyi gitaristidir. cunku iyi meodi yapiyor, iyi riff ve iyi beste yapiyor. mustaine denen adam kim ki james hetfield le karsilastiriyorsunuz. rust in peace den baska ne icra etmis ki. birde james hetfield bakalim;
(bkz: motorbreath)
(bkz: seek and destroy)
(bkz: fight fire with fire)
(bkz: ride the lightning)
(bkz: for whom the bell tolls)
(bkz: fade to black)
(bkz: trapped under ice)
(bkz: creeping death)
(bkz: master of puppets)
(bkz: damage inc)
(bkz: orion)
(bkz: welcome home (sanitarium))
(bkz: battery)
(bkz: and justice for all) albumun tumu.bu daha da gider.bilmem anlatabildim mi?
lars ulrich kadar iyi davul çalabilen tam donanımlı müzisyen kişilik.
south park ,the simpsons gibi filmlerin muzigini yapmis yetenek abidesi.
nefret etmesine rağmen dave mustaine dallamasının bile hakkını verdiği, dünyadaki en iyi 3 ritm gitaristten biri olarak gösterdiği metallica frontman'i. dave mustaine her ne kadar megadeth gibi sağlam bir gruba önderlik etse de yıllardır metallica kompleksinden kurtulamaması ve kendini some kind of monster filminde şopar etmesiyle iyice dallamalık statüsünü sağlamlaştırmıştır, müziğine laf eden çarpılır orası ayrı.
yakışıklı kişilik.
yeni albumlerinde her zamanki gibi bestelerini konusturcak kisi.
(bkz: motorbreath)
eskisi gibi olamayan metallica elemanı!alkoliktir ama hic bir zmn uyusturucu kullanmamıstır diye duydum!
yeni bestelerinde sıçmıştır. şarkı bok gibi.
ha bide mustaine in sesi hala sağlamdır ama james in sesi gitmiştir.
hala onun gibi riff yazan çok az insan vardır . kendisi metallicaya çok yakışır . vokalleri şarkılara cuk oturmuştur . ayrıca beni gitar çalmaya başlatan kişidir diyebilirim hatta bir explorer kasa esp almak için neler yapmıştım ama malesef bir tane ltd ex kasa gitar alıp bunada şükür dememi sağlayan taptığım insandır .
eğitim almadan önce o kadar da güzel sese sahip olamayan metallica vokalisti nitekim yıllar öncesinde sesinin kötü olduğunu düşünerekden vokalistlikden ayrılıp yanlızca ritm gitar olarak grupta yer almayı düşünmüştür fakat ne hikmetse bu kararından cayıp disiplinli bir eğitim alarak bugünlere gelmiştir.kendisi aşırı dindar bir aileden gelmiştir.anlattıklarına göre bu müziğe yönelmesinde de ailenin bu baskısı etkili olmuştur.

-küçükken komşunun çocugunun ayağı kırılıyordu.doktora götürmek yerine kilise'ye götürüyorlar'dı.

ayrıca kendisi evvelce çok alkolik bir bünyeye sahiptir özellikle japonya'daki o elim tur otobüsü kazasında hayatını kaybeden dostu cliff burton'un üzüntüsüde üstüne gelince alkollikliği tavana vurmuş grup hem james hemde cliff'den dolayı dağılma aşamasına gelmiştir.nitekim çevreden ve birbirlerinden aldıkları destek ile böyle başarılı bir grubun boş yere heba edilemeyeceği fikrinde birleşmişlerdir.annesi genç yaştayken vefat etmiştir.kendisi aynı zamanda metallica'nın en çok konuşulan liriklerininde yazarıdır.sıkı bir kiss fanıydı.

-insanlar konserlerde size dokunmak istiyor.fakat bana saçma geliyor ailemden yada arkadaşlarımdan başka birilerinin dokunmasına anlam veremiyorum.

demeci ile 30 küsür yıldır durmadan konserler vermesinden dolayı hayranlarından biraz daha sağduyu bekleyen müzisyendir.* ayrıca guns'n'roses'den axl'a ayar olmaktadır.91'de moskovadaki monsters of rock'da guns'dan axl ile şiddetli tartışmaları olmuştu.