bugün

dunyanizin yikildigini hissedersiniz. neyle hakettim bunu diye sorarsiniz ilk anda. gecici oldugunu bildiginiz halde yine de cok uzulursunuz. hayat iste.
istifa etmekten daha iyidir. en azından tazminat hakkınız olur.
*
paracıklara veda etmektir.
eğer beklenmedik bir anda vuku bulmuşsa, insanın kimyasını bozan şeydir. bir anda paranoyak olursunuz, ''acaba hemen iş bulabilir miyim'' diye kafanızda komplo teorileri üretirsiniz.
bütün emeklerinizin çöpe atılması.
dünyaya yeniden merhaba demek...
bugün yaşadığım durum. insanı yer bitirir...
zordur, dünyanın sonu değildir. ama genellikle kovulan kişinin yanıtı: "siz kovmadınız, ben zaten istifa ettim" dir.
Boku yediğinin resmi gazetede yayınlanması gibi bir durumdur.
birkaç ay boyunca varlığı hissedilen ve bu nedenle stresle dolup taşan bünyenin patrona dalmasıyla sonuçlanacak eylemdir. sonrasında renkli kalemlerdi, bir kaç paket a4 kağıdıydı falan ganimet olarak götürülmelidir.
hizmet akdinin sonu.

Türkiye'de bu düzen çok daha kolay ilerliyor. büyüğü küçüğünün kaşından gözünden hoşlanmadığı zaman yol veriyor, ellerinde çiçeklerle karşılıyor evdekiler. yapacak bir şey yok diyor kurallarda, alacağın yok vereceğin yok. Bunu nasıl beceriyorlar diye düşünmek yerine sistemin senin sırtından kazanmasına izin vermenin başka yollarını araman lazım.

Oralarda bir yerde pislik var görebilirsen. sana dayatılmaya çalışana sende kendince "hoop biraderim bak bende senin açtığın deliğe sıçabiliyorum" zihniyetiyle yaklaşman lazıum. çamura çamurla karşılık vermen gerekiyor. kitabın sonunda da "yaşasın özgürlük".

kimseyi zorla gönderip işten çıkarmıyorlar. Artık işten çıkarılmak diye bir şey yok çünkü; işten atılmak var. atılmak. onun bile kibarlaşması yok olmuş.

Sonuç; birisi sana "haydi" dediğinde üzerindekileri de bırakıp gidiyorsun, ağzında "mır mır" dönen küfürler senin vicdan duvarıondan dönüyor mına koyam.
geçen cumartesi başıma gelmiş durum.sözlüğe de yalan söylenmez sanırım degılmı.inanın hıc haketmedim.üstüme vazife olmayan butun islerin içine girdim hepsinden de alınımın akıyla çıktım.Aile şirketinde yabancılar uzun süre barınamaz arkadaş sakın ola sakın bulaşmayın derim uzak durun.hele eğitimliyseniz başınıza ilkokul mezunu bir müdür.tabiri caizse ananızı beller valla.o işyerinde sadece kişilerle uğraşılır.insanı dert hastalık sahibi yapar genç yaşınızda.milyar verseler uzak dur arkadaş.ki milyarda vermez adiler...
bundan yaklaşık 2 sene önce, kriz bahanesi ile başıma gelen tatsız olaydır, hemde düğünüme yaklaşık 1 ay varken.. çok şükür işten çıkarıldıktan 10 gün sonra daha iyi bir iş buldum ve halen çalışmaktayım, ancak, yaşadığım bu acı tecrübenin tekerrür etmemesi için tüm kararlılığımla kendi işimi kurmanın yollarını arıyorum, yani, b planını hazır tutuyorum.
an itibari ile başıma gelmiş durumdur. kapitalizm herzamanki gibi kazanmıştır. 2 liraya çalıştıracak adam varken seni 4 liraya neden çalıştırayım deyip tekmeyi basmışlardır. verdiğim emekler gecelere kadar kaldığım vardiyalar haram olsun. umarım en kısa sürede batarsın turkcell ve lanet olasıca mehmet emin karamehmet.
insanın beddua ve küfür hazinesini geliştirecek durumdur.
çıkarken am günü yağ demenin şart olduğu durum.
(bkz: evden kovulmak)
kibar söylemi için
(bkz: bildirimli fesih)
sonrasında yaşanması muhtemel diyaloglar çok boktandır.arkadaş ortamlarında durumu anlatırken direk kovuldum demek yerine iş yerinden bildirimli fesih oldum denir mesela.
28 nolu entryimin daha kokusu tüterken ikinci kez başıma gelen hededir.

kapitalizm 2
dead eye 0
bugün kendimi daha yakın hissettiğim, hatta psikolojisine girdiğim olay. insan bu olay olmadan hissediyor, bazı iğnelemeler, kovulmaktan bahsetmeler vs. bunlar gün içerisinde git gide artar. arttıkça bu olaya daha çok yaklaşırsınız.

mesela bugün genel koordinatör yavuz çetin'den her şey biter şarkısını dinliyordu, beni çağırdı basit bir şey istedi, yaptıktan sonra teşekkür ederiz, şarkıda sana teşekkür ediyor dedi. yakındır hafta sonuna işsizim sanırım.
egonuz tavansa gururunuzu kıran bir durumdur.
yaptığın işte mutlu değilsen bazen iyi olabilir. (bkz: tazminat) 'ı var bu işin.
işten kovulmak ayrı, ücretsiz 10 gün sonra 5 mayıs'da gel o zaman lazım olacaksın demesi de apayrı. bugun bana olduğu gibi, dedim sakin tamam. çıktım hemen yarım saat sonra köfteciye girdim relax. iş mi yok bize. yayın evinden köfteciye transfer oldum ayıp lan biraz.
günümüzde çokta önemli ve düşünülmesi gereken bir olay değildir. iş mi yok sanki? sıkmayın canınızı, genelde bir sonraki iş ve patron önceki işten ve ibne patronunuzdan daha iyidir.
bir şöyle kovulmak vardır: " yapmış olduğunuz hizmetlerden ötürü size teşekkür ederiz ancak artık sizinle çalışmak istemiyoruz. yeni çalışma hayatınızda başarılar dileriz."
bir de şöyle:

--spoiler--
kovdum seni! kovvvduuummm! kooovvvvdduuuummm! kovvvduuummm! kovdummmm! *
--spoiler--

bu da şen dul şaban.