bugün

hızlı dedik, espriler arada harcanıyor dedik, insani atıklarla ilgili espriler fazla ve uzun dedik, bağrış çağrış cağrış çok dedik.
sonra onlar bir miktar düzeltti, birazda biz anlayışlı olduk ve en sonunda izlemeye başladık. boomcu arkadaş bir numaradır.
devam, izliyoruz.
28. Bölümü pek tatminkar olmayan sevilen tv dizisi. 28. Bölüm içime sinmedi. Sahneler sırf karakterler de olsun diye yazılmış gibi. Salih, rüstem abi, Münir'in sahneleri çok havada kalmıştı bu hafta.
En önemlisi bu Turkcell reklamı dizinin kendi içindeki gerçekliğe büyük risk oluşturacak gibi gözüküyor. Şöyle ki her filmin veya dizinin kendi içinde bir gerçekçiliği olur buna bilim kurgu filmleri çok iyi örnektir. Mesela uçan cisimleri izleyiciler yadırgamaz. Severek izlediğim bu dizide de kendi içinde mantığı ve gerçekliği var örnek olarak kendi isimleriyle oynamaları ve kendi hayatlarıyla ilgili örnekler vermeleri bu özellikler diziyi izlerken hoşuma giden özellikti ama buna alıştırıldıktan sonra çıkan haberlerle ve yüksek bütçeli bu reklamdan sonra bu etki azaldı ve dizinin inandırıcılığı azalmaya başladı. Tabii ki tamamen uydurma kurgusal bir dizi ama işte. Sonuçta izlemeye desteklemeye devam.
saniyesini kaçırmamak için reklamların hepsini izlettiren dizi.
kesinlikle televizyonda değil , 2 gün sonra internette yayınlanan sansürsüz haliyle izlenmeli dediğim dizi. 26. bölümde yardırmışlardı. *
fıstıkçı şahap espirisi kahkaha attırmıştır.

gecenin o saati için kafi derecede güzeldir.
bir dizinin içine nasıl sıçılır bize çok güzel gösterdiler. televizyon izlemem, hay götüm dediğinizi biliyorum, durum öyle değil bi dur. lig tv'yi kapattırdık normal anten almaya üşendim izlemiyim daha iyi dedim öyle kaldı işte neyse dün ki bölümü tvde izledim tesadüfen. evet sadece izledim bir görsellik vardı ancak ses olarak bipten başka birşey duyamadım. ne gerek var bu kadar küfüre? eskiden ne de güzel izlerdik küfürsüz. küfretmeyen bir adam değilim gerektiğinde ederim ama bunların yaptığı boş boş küfretmekten başka bişey değil. kendisinin gözümde celal ile ceren'den zerre kadar farkı kalmadı.şimdi onlar düşünsün...
Başlamadan 10 dakika önce telefonun alarmı çalan, çaldıktan sonra yiyeceklerimi alıp televizyon önüne oturup başlamasını beklediğim dizidir. Başroller de Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz'in oynadığı dizidir. Yayından kalkmasın sakın.
çok ince esprilerle, anlayanı yardıran ve türk dizisi olarak izlediğim iki diziden biridir. diğeri için (bkz: behzat ç)
takdir edilesi dizidir.

--spoiler--
ben fıstıkçı şahap*
--spoiler--
son bölümde bu söz öbeğini bir tek ben mi duydum diye düşündüğüm dizi

--spoiler--
cemcir: ahmetcim bi de sorsana bi seksen, bi doksan, bi çeksem, bi soksam kaç yaparmış?
--spoiler--
Salı akşamlarının vazgeçilmezi olan dizidir.
ankaranın bağları ile 28.bölüm kapanışı yapmışlardır.
Sadi celil cengiz'in son bölümdeki olayları yardırmıştır.
28. bölümün bipsizi star tv nin sitesinde hazır olan dizi.
boomcu onurun zihnimi siktiği dizi. altyazılı filmleri izlerken ilk amacım cümleleri altyazıyı okumadan anlamak. eğer anlayamazsam altyazıya bakıyorum. boomcu onur da ne zaman konuşsa önce söylediklerini anlamaya çalışıyorum. ben anlamaya çalışırken boomcu onurun altyazılar da gidiyor bu sefer boomcu onuru hiç anlamıyorum amk.
--spoiler--
senin 20 yaşına kadar ilişkiye girdiğin tek dişi 20 yaş dişidir
--spoiler--

lafının geçtiği dizidir.
28. bölümüyle bomba gibi devam eden dizi efenim. her sahnede insanı sesli güldüren bundan başka şu dizi var diyen beri gelsin.
bölüm girişiyle, içerisindeki kısa filmiyle yardırırken ankara nın bağları tavan yaptırdı bölüme.
bu dizinin hiç bir şeyini beğenmeyen sırf diyalogları için izlemeli.

helal len size!
tüm karakterleriyle keyfli bir dizidir. bir ay önce ki var olan sıkıntılar büyük oranda aşılmıştır. her saniyesinde gündelik hayatın ince ızdırabına göndermeler yapan sosyal sorumluluklarını yerine getiren bir dizidir.

28. bölümle ilgili olarak çok güzel keyifli bölümlerden birisi olmuş. beğenilmeyen, sıkıcı, itici bir sahne yoktu. kesinlikle her sahnesi çok güzeldi. ahmetin feride ile buluştuğu son sahnedeki "allah tan başka bir şey isteseydim" dediği kısım profesyonellik. muratın yokluğunda çekilen 2 bölümde cemcirsiz olmayacağını söylemiştik ve haklı olduğumuz ortada. boomcu onur, salih abi, cevat ve vedat karakterlerinde hiç espri sıkıntısı çekilmemiş. velhasıl bir kaç ay önceki sıkıntılar aşılmış çok iyi olmuştur. ayrıca bankacıdaki bu muhalif duruş çok yerinde ve güzel.
güzel bir bölümdü 28. bölüm.

hele ki başlangıç kıs mı de ler ki ler fıstıkçı şahaplar....
iyiydi iyi.
28. bölüm de diğer 27 bölüm gibi güzeldi ve yine güldürdü. sadinin zeyenebe akrostiş şiir yazması ve zenyebin de buna karşılık yine aynı şekilde cevap vermesi çok güzeldi. ahmet feridenin gadasını aldı resmen. * a.k.m bey iki çuval galoşa tav oldu. zehra yeni senariste kapıldı bu da ilerleyen günlerde vedo ile senaristin çekişmeli sahnelerinin sinyalini veriyor. güzeldi velhasıl-ı kelam. çekemeyenler gitsin bizim okul diye senaryosu nuh nebiden kalma dizileri izlesinler. *
ilk önce şunu soylemeliyim ki on numara bes yıldız bir dizi.

bir kere boş geçilmiş bir sahne yok. cok ince mesajlar var.

bu kadar saçma sapan gereksiz diziler varken bu dizi televizyon ekranlarına bir ilaç gibi gelmiştir.

(bkz: severek izliyoruz)
kendilerinin de bir televizyon programında söyledikleri gibi reyting pastasından büyük bir dilim almadıkları halde; internet ve sosyal medya sayesinde ayakta kalabilen bir dizidir.
adı 20 dakika kendisi 3 saat süren sikimsonik dizi yüzünden gecenin köründe başlayan dizi. ulan muhteşem süleyman' dan kurtulduk derken şimdi de 20 dakika çıktı. sokayım.
(bkz: mooniron whitehead)
(bkz: aydemir akbaş)
HahaHaHa. Bu nasıl espri lan!
feride karakterinin ciddi anlamda itici gelmeye başladığı dizi. bir kurtulamadık bu kadından. selçuk aydemir muhtemelen sözlükleri okuyordur eğer bunu okursa büşra pekin'den sonra bu kadını da bir an önce çıkarsın kadrodan. yoksa ağır kan kaybedecek dizi.