bugün

atilla birkiye' nin, seçtiği 34 mekan üzerinden yazdığı kitap. okumadım henüz, yer vermişmidir kitabında bilmiyorum, ama bence en güzel buluşma yerlerinden birisi de istiklal, yeşil çam cafe dir.
(bkz: sultanbeyli)
herkesin yerini bilmesini istemediğim mekanlardır.
sarıyer börekçisi.
(bkz: ağa kapısı)
leb-i derya teras desem başka bişi demesem..birgun bana da nasıp olur ınsallah dedım tek gıt tek gıt nereye kadar .
aşığın veya maşuğun evi gibi yalnız kalmaya müsait buluşma yerleridir.
galata kulesi civarındaki konak pastanesinin terası.
arnavutköy, bodrum cafe. *
taksim burger king önü. bir klasiktir.
(bkz: karaköy iskelesi).

on numara manzara var.
(bkz: cehennemin dibi)

nasıl iyi di mi?

güzelliği göreceli mekanlardır.
kartal bostancı arası deniz kenarı. isterseniz cafeye girersiniz isterseniz kayalıklarda oturup akşam ada ışıklarını ya da gündüz manzaranın keyfini çıkartırsınız...
merkez bankası istanbulda olsaydı(ki taşınacağı söyleniyor) kesinlikle merkez bankası önü derdim.
(bkz: zincirlikuyu metrobüs durağı)
karaköydür. çokta nostaljiktir.
beykoz tarafları örneğin; mihribat korusu , polonezköy, şile, kilyos gibi taşra yerler ve pek tabi ki en önemlileri: çamlıca tepesi ve ortaköy.
üsküdar, emirgan ve çamlıca tepesi güzel buluşma yerleridir. çay bahçeleri ve nezih yerler sevenler altunizadeye çıkabilir.
Kadikoy-boga.
esenler-karabayır.
aşkımla buluştuğumuz tek yer kadıköy şükrü saraçoğlu stadyumu.
Taksim.
Burger'in önünde bekle aşkım.
Yani bir tek aşıklar için değil herkes için buluşma yeridir.Etrafa bakınan bir sürü sap gibi bekleyen insanla doludur.Eğlencelidir.
itü kampüsü. *
chill out taksimin arka sokaklarında rahatça buluşulabilcek bi yerdir ne tanıdık görmek mümkündür ne de bir aile büyüğü.