bugün

4 büyük melekten biri olan israfil'in tek işinin sur'u öttürmek olması çok ilginç geldi bana milyarlarca yıldır öylece beklemekte, bence sabırsızlanıyordur kıyamet kopsada ön plana çıksam duygusu ağır basmıştır.

edit: bu eksiler neden ağalar beyler ben demiyorum ki kuran-ı kerim yazıyor.
(bkz: sur borusu)
(bkz: sen öyle san)
Doğruluğundan emin olamadığım tespittir. Yalnız bildiğim bir şey var ki;
(bkz: bu boru başka boru)
(bkz: boru mu bu)
(bkz: öbür taraf yan gelip yatma yeri değildir)
ama 2 defa öttürecek.
diğer melekler arasında huzursuzluk yaratabilecek olan durum.

--spoiler--
hocam bilmiyorum azrail yardırıyo valla
--spoiler--
yanlış tespit. bu tespite göre ben de şöyle bir tespit yapabilirim:
bu arkadaşın yaptığı tek şey entry girmektir.doğduğundan beri uludağ sözlüğün açılmasını beklemiştir başka bir iş yapamamaktadır, çünkü ben onun sadece entry girdiğini biliyorum bunun haricinde başka bir şey yaptığına tanık olmadım... gibi
maaşı bizim vergilerimizle verilmediği için bizim açmızdan herhangi bi sorun yoktur. (bkz: fatih terim) (bkz: ironi)
zaman mekan ve bazı duyularla sınırlı bir boyutta yaşayan insanoğlunun anlayamayacağı bir ortamı değerlendirmesidir,
bukonuyu böyle zanneden azrailinde can almaktan bitap düştüğünü zannediyor olma ihtimali yüksektir, hatta oraklı kapişonlu falan sanıyordur eminim.
10 milyar yıldır ne yiyor ne içiyor? kanatlarını açmak için arada uçuyor mu acaba?
sgk nın ayıbıdır.
israfil:

-bitse de gitsek amk.
nefes açması falan gerekiyor ,yanlış zamanda üflerse o zaman boku yedik.
Burdaki zamanla allah katındaki zamanı bir tutan aklı kıt kişi sorusu.

Cahillik lv99 olmuş kişilere özet geçeyim.
4 büyük melekten biri olan israfil'in tek görevi sur a üflemek değildir.
Ayrıca lehvi mahfuza bakar orda yazılan emirleri melekler arasında taksim eder.
Ayrıca islam mitolojik bir din değildir melekler cinler geriye kalan onbinlerce alem hakkında pek bilgi vermez bizim bilmemiz gereken kısımları özet geçer.

Allah'ın insanlardan tek beklentisi bizim dini sorumluluklarımızı ve insan olmamızın gereği olan vazifelerimizi yerine getirmemizdir.
Az iş yaptığından hesaba katarsak cebo dan, azrailden ve mikailden daha az yömiye alıyordur.

Maaş sıralaması yapacak olursak;

Azrail = Mikail > Cebrail > israfil

Not: Cebrail kaç bin yıldır çalışmıyor. O yüzden üçüncü. Her saniye doğa olayları ve ölümler olduğu için de azrail ile mikaili eşit tuttum. Aradaki küsüratı ben bilemem, allah bilir.
(bkz: ille de bizim borumuz ötecek diye tutturmak)
Sur'u üflemek Asli görevidir.

Diğerleri;
-muhyi -hayat verme emrini uygular.
-levh-i mahfuza bakarak diğerlerine görevleri söyler.
-belli dönemlerde amellerin yazıldığı sayfayı alıp uygular.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar