bugün

Erkan Oğur üstada birçok entry yazıldığını görünce, bu değerli sanatçıya da bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim. Güzel saz çalışı, gür sesi ile beni büyüleyen; özellikle Karadeniz türkülerini Karadenizli olması itibariyle mükemmel yorumlayan, Erkan Oğur'un yakın dostu olan önemli bir şahsiyet. Bu ikilinin ( (bkz: Erkan Oğur)-ismail hakkı Demircioğlu)Ankara'daki tüm konserlerine katıldım, herkese de canlı performanslarını görmeyi tavsiye ediyorum.
uzun yıllar türk halk müziğine emek vermiş bir sanatçıdır..ayrıca erkan oğur la okuldan arkadaşlardır.yıllarca batı müziği üzerine çalışmış olan erkan oğur la beraber bir çalışma teklifi götürmiştür.sonuçta beraber birçok başarılı işe imza atmışlardır.halk müziğine farklı bir bakış açısı gelmiştir.
Erkan Oğur ile birlikte türküleri diriltmiştir. Davudi sesi vardır ve gerçekten "büyük" bir insandır. Gülün Kokusu Vardı albümlerinin kapak resminde bağlama elinde oyuncak gibi durur, sanatı ise daha büyüktür..
nasip olsa türküsünü daha iyi söyleyenine rastlanmamış tok sesli türkü sanatçısı.
Erkan oğur ile bahsi geçen türküdeki performansı için;

http://www.youtube.com/watch?v=jVoll3mY_gA
Albümleri şunlardır:

1986 Türkülerimiz (solo)
1987 Sırdaş (solo)
1998 Gülün Kokusu Vardı (Erkan Oğur ile)
2000 Anadolu Beşik (Erkan Oğur ile)
2004 Nasibolsa (solo)

ilk iki albümünü bulmak hemen hemen imkansızdır.
kulağı dolduran, sanki sırt yaslanılacak bir sesi vardır. çok güzel söyler türküleri. kelimeler ağzından çok net çıkar. erkan oğur'la birlikte aşarlar artık.
divan sazı denen enstrümanın nelere kadir olduğunu gösteren sanatçı.
son osmanlı yandım ali filminde türkü söylerken gördüğümüz müzisyendir.
Kendi rizelidir. Yazları çay toplamayı çok severmiş..
erkan oğur ile birlikte icra ettikleri karadeniz türkülerini daha bir başka söyleyen, zaten yaptıkları güzel seçimlerle birlikte onların dinlenebilitesine tavan yaptıran üstad.
ağlatan bir sese sahip türkücü. söylediği türkülerle sizi kalbinizden vurur.
erkan oğur'un tiz sesinin yanında daha vurucu bir sesle eşlik etmiş ve süper ikilinin oluşmasına katkıda bulunmuştur, şarkıya hakim bir sese sahip kişi.
2007 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olan son osmanlı yandım ali'de kısa bir süre ekranlarda görünen ve fimde de gerçek hayatta icra ettiği mesleği icra eden büyük sanatçı.
bu gece 01'de skytürkte araf programına katılacak diğer üstadım.
erkan ogur'a gosterilen ilgi goz onune alindiginda hakki yenmi$ ustadtir. erkan ogur'un tiz sesinden cok daha iyi gider sesi turkulere. cok tok, insani turkuye doyuran bi' sesi vardir. ama yormaz, aksine huzur verir.

pe$inen edit : erkan ogur'un hakkini asla yemem. hayatimda iki kez gordum, ikisinde de elini optum.
erkan oğur'la sırt sırta vererek bu toprağın türkülerini bu toprağın çocuklarına sevdirmeye çalışan gür sesli sanatçı. sözlükte hakkında bir sayfacık entry girildiğini görünce üzüldüğüm hakkını yendiğini düşündüğüm üstad.
muhteşem sesiyle erkan ogurla beraber bir çok türküyü dile getirmiş insan.
tek kelimeyle mükemmel bir yorumcu. tanımıyanların eşrefe ağıt adlı eserini dinlemelerini tavsiye ederim.
sazının sesi de kendi sesi kadar gür olan sanatçı. erkan oğur'la bir araya gelecek başka bir ses, aynı harmoniyi yaratamazdı.
karadeniz müziğinin en duygusal sesi."nasipolsa",sevdalı kuş","yadeller duymadan","şu uzun gecenin gecesi olsam",yarim senden ayrılalı" sanatçını seslendirdiği başarlı eserlerden bazılarıdır.dinlemeyenlere özellikle bu türküleri ve diğer tüm seslendirdiği türküleri tavsiye ediyorum,kısa bir süre önce tanıştığım uzun boyundan ve ses tonundan etkilenip karşısında heyecanlandığım insan.
bas olan sesini çok iyi kullanmaktadır. o kalınlıkta ki ses ile öylesine anlaşılabilir türküler söylemek kolay iş değildir. saz çalış tarzı türkü söyleme tarzı ile paraleldir; tane tane, tertemiz...
üstad erkan oğur'a sesi en yakışan adamdır.
erkan oğur suz düşünülemez.
eşref bey ağıtı çok hoşuma gidiyor.
Solo söylediği zaman, Erkan oğur'un bu sanatçının üzerinden çok fazla prim yaptığı anlaşılıyor.