bugün

düşürdün aşkın narına, düşürdün aşkın narına
karıştırdın küle beni
atın yolun kenarına
yar geçtikçe göre beni.

sesi güzel, fikri ağır, omuzları çökük sanatçılardan. tam sanatçıdır kendisi. cefadan çökmüş olduğu omuzlarun, ağır ağır çaldığı sazdan bellidir.

fikrinin güzelliği bakışlarının güzelliğinden bellidir. dinleyicisine saygı duyan, onlardan saygı gören adam.

''belki seni bana yazar yaradan''
erkan oğur ile beraber "zahit bizi tan eyleme" isimli bektaşi nefesini okuyuşu vardır ki insanın tüyleri diken diken olur.
harika bir sesi olan müzisyen. doğduğu toprakların türkülerini de kendine has üslubuyla seslendirmiş olup erkan oğur ile birlikte yürüttükleri çalışmaları takip edilesidir.
keşke hep solo söylese dediğim üstad. riza pazar kesikköprü köylüdür. büyük ihtimalle anne tarafından akrabam olur.
http://www.youtube.com/watch?v=5j3gX8NalXc
rize pazarlıdır.
çok mütevazi biridir.
erkan oğur tamamlayanıdır, rusi su seslidir. kızının adı zeynep'tir.

http://www.youtube.com/watch?v=-3y_W2ddiTw
sanat maratonu kapsamında bu gece saat 22:00 de 'özgür sanat özgür tiyatro' için sahne alacak. * iktidarın sanatı, tiyatroyu yok etmeye yönelik tüm girişimlerine baskılarına karşı 118 saattir selamiçeşme özgürlük parkında sanat etkinlikleri hiç durmadan devam ediyor ve eyleme destek verenlerin sayısı her geçen gün artarak çoğalıyor.
http://www.youtube.com/watch?v=-3y_W2ddiTw

büyük sanatçı.
yarın ankara'da onbinlerce türkiye komünist partisi üye ve dostunun bir araya geleceği "sosyalizm kazanacak!" buluşmasında türkülerini söyleyecek değerli ozan. şöyle söylüyor buluşma için:
"TKP'nin düzenlediği bu gece bence oldukça anlamlı ve önemli. Bu tip gecelerin toplumsal mücadele alanının genişlemesine katkı sunduğunu düşünüyorum. Türkiye'nin geldiği noktada insanlar aşırı derecede bireyselleşmiş ve bencilleşmiş durumda. Bu yaşam biçiminin kırılıp ortak paylaşımlara yönelik bir toplum yaratılmalı. Bu toplum aynı zamanda eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçların parasız hale getirilmesi konusunda daha duyarlı bir hale ancak bu yolla gelebilir."
(bkz: bülbülüm altın kafeste)
Erkan oğur'la birlikte, Habertürk'te yayınlanan ses bir ki üç adlı programa konuk olmuş, Sesiyle, sazıyla kendisine hayran bırakmıştır. Bundan sonra takipçisiyim üstadın.
kendisi rizeli olup erkan oğur ile birlikte çalışmaktadır.
çok iyi sesi vardır son kadetinin adı nasibolsa 2004 yılında çıkmıştır
son albümündeki eşrefbey ağıtı müthiştir.
ustaya mevlam öylesine güzel, öylesine türkü kokan bir ses bahşetmiştir ki.. mahrum kalmayın derim ne deyim, ne denir ki..
erkan oğur ile düetini ilk dinlediğimde o tenör seslinin ismail hakkı demircioğlu olduğunu sanmıştım. çünkü adamda öyle bi tip var bu adamdan daha tiz çıkar diyosunuz, lakin daha sonraları anladım onun olmadığını ama o mülayim duruşu onun neden dinlenmesi gerektiğini izah eder.
erkan oğur der ki; ' benim sesim çok kötü ama ismail bana zorla şarkı söyletiyor' ne primi lan, dünyada yüzlerce albümün içinde oğurs gitar yazarken sen ne ayaksın derler adama hocu .
erkan oğur ile kader birliği vardır, dostluğu vardır. has adamdır.

şu bundan prim yapıyor, bu buna yamanmış gibi aslında bize ait ve zamane çıkar ilişkilerimizi bu tarz insanlara ithaf etmek şuursuzluktur. işlerini ve hayatlarını zamane adamlığından ayrıştırmış kişilerden bahsediyoruz.

edepli olmak evladır.
ruhi su tarzı sesiyle yüreğimize dokunan büyük sanatkâr.
Solo söylediği zaman, Erkan oğur'un bu sanatçının üzerinden çok fazla prim yaptığı anlaşılıyor.
eşref bey ağıtı çok hoşuma gidiyor.
erkan oğur suz düşünülemez.
üstad erkan oğur'a sesi en yakışan adamdır.
bas olan sesini çok iyi kullanmaktadır. o kalınlıkta ki ses ile öylesine anlaşılabilir türküler söylemek kolay iş değildir. saz çalış tarzı türkü söyleme tarzı ile paraleldir; tane tane, tertemiz...
karadeniz müziğinin en duygusal sesi."nasipolsa",sevdalı kuş","yadeller duymadan","şu uzun gecenin gecesi olsam",yarim senden ayrılalı" sanatçını seslendirdiği başarlı eserlerden bazılarıdır.dinlemeyenlere özellikle bu türküleri ve diğer tüm seslendirdiği türküleri tavsiye ediyorum,kısa bir süre önce tanıştığım uzun boyundan ve ses tonundan etkilenip karşısında heyecanlandığım insan.
sazının sesi de kendi sesi kadar gür olan sanatçı. erkan oğur'la bir araya gelecek başka bir ses, aynı harmoniyi yaratamazdı.