bugün

islam türkiye'nin 1000 yıllık gerçeğidir ve önümüzdeki 1000 yıl içinde de bu gerçeğin değişme şansı yoktur. zaman içinde değişen tek şey, ülkenin özgürlük seviyesi olacaktır. türban, özgürleşme yolunda bir seviye belirtir. arkası da gelecektir...
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
(bkz: bir özgürleşme olarak kadın cinayetlerinin artması)
(bkz: biz de abarttık ama kekini kabarttık)*
devamı denileni anlamadığım durumdur.belliki cahil bir user ın söylemidir.
ne guzel ya.

oysa ki burdan bakinca islam bir hosgoru dini gibi lanse ediliyor sanki. diyor ki isteyen istedigine inanir. ama ben bu ulkenin bir ferdi olarak, guzel ulkemin bir gercegini reddedemiyorum. islamin, guzel ulkemin gercegi oldugu tezini reddedemiyorum. neden? cunku bu, islamcilara gore bir gercek.

iyi de guzel kardesim, bu ulkede sadece muslumanlar yasamiyor ki, sen ulkeyi nasil islamla var edebilirsin? koskoca turkiye lan. onlarca farkli irkin, dilin, dinin bir arada oldugu guzide memleketim.

ha evet, sonra bu ulkenin ozgurlesmesi icin turbanin serbest birakilmasi lazim. ne guzel oyle. ben de bu ulkenin ozgurlesmesi icin, insanlarin kafalarinin icini saran orumcek agindan kurtulmalari gerektigini dusunuyorum. bu adamlar diyor ki, yok sen kafamin ustundeki yasagi kaldir, kafamin icindeki orumceklerle mutluyum ben.

hukuk kurallarindan bahsedelim biraz, hani su roma hukuku diye de bilinen hukuktan.

ulkemizde hukuk, insanlarin ozgurlugunu hem baskalarina karsi korur, hem de kendilerine karsi korur. baskalarina karsi korur derken muro? yani biri gelip senin yasama ozgurlugunu elinden alamaz. hukuk buna izin vermez.
bir de kendine karsi korur dedik ya hukuk. kendine karsi nasil korur lan? mesela birey, kendi rizasiyla baska biriyle sozlesmek yapip, bana sabah aksam 10 araba dayak at diyemez. neden? hukuk seni, sana karsi da korur cunku.

iste boyle bir seydir turbanin kamusal alanlarda yasaklanmasi. kafalarinin ici orumcek aglariyla dolan insanlari, o orumcek aglarindan arindirmak icindir.

sorunumuz kafanizin disindaki ipeksi bezle degil, sorunumuz kafanizin icindeki orumcek aglariyla. anlasana be artik.
(bkz: mini etek neyi açıyor)
düzeltilmeye muhtaç başlıktır. 'yoksulluk türkiye'nin gerçeğidir; karın tokluğuna çalışmak ise özgürlüğü!'
türban ilk adım arkadan kara çarşafta (!) gelecektir denmek istenmiş.
(bkz: deveye diken bizim millete siken yarar)
kökünden yalnış olan felsefedir. çünki türkiyenin tek gerçeyi türklüktür. adı üstünde - türkiye! türklerin memleketi. müslümaniye veya islamiye değil! türkiye hristianıyla, müslümanıyla ve bunlar içerisinde çoğunluğu teşkil eden türk milletiyle bir gerçektir ve tüm dünyada bu şekilde kavranmalı.

türbanın ise özgürlükle yakından uzaktan-alakası olmadığını uzun uzun anlatmaya gerek yok. kapalı özgürlük olmaz! ve demekki, mantıken kapatmak için kullanılan şeyle de özgürlük semvolize edilemez!
anayasaya sokulası bir tanımdır.
Yemişim öyle özgürlüğü diye haykırmak ister bünye bunun üstüne.
türküye cumhuriyetinin resmi bir dili vardır fakat resmi bir dini yoktur.elbetteki çoğunluk müslümanlardan oluşmuştur.ama bu aralar o dilinizden düşürmediğiniz demokrasi demek çoğuldan yana olmak değildir.
ayrıca 700 yıl hükmetmiş koskoca osmanlı imparatorluğunda hoşgörü politikası varken,sizden olmayana bu tahammülsüzlüğünüz niye?
türbana gelince,türban siyasi bir simge değilse ve giyimin bir parçasıysa ona bu kadar büyük anlamlar yüklemek niye??
evet inançlarından dolayı insanlar türban takıyor olabilir. fakat asıl sorun ya da soru şudur ki "türban gerçekten özgürlükmüdür" veya "kimin için türban özgürlüktür".
28.türban kadının beynini, peçe ise ağzını örtmek içindir. türban düşünme, peçe konuşma hakkını elinden alır. sonra da geçmişte defalarca olduğu gibi kadınlar 5. sınıf insan muamelesine çekilirler. başörtünün kenarından beyaz saçları görünen anneannem, 65 yıldır boşuna mı namaz kıldı.başörtüsü o koçum türban değil.başörtüsü denen bez parçasının tek görevi de; senin saçını görüp siki kalkan erkeğin tahrik olmasını engellemek değil, eskiden köylerde çok sıcak yaz günlerinde sadece beyazı takılarak,başa güneş geçmesini engellemek içindir. türban takıp dudağını, kaşını gözünü boyayanlar, uzun pardesülerin altına seksi kıyafetler giyenlerin, akılları yerine başka taraflarının çalıştığını düşünüyorum.
doğru olan önermedir.