bugün

yazarın saçma olarak nitelendirdiği kendinin saçmaladığı saçmalıklardır.
1-zina etmeyin.
2-harama el uzatmayın.
3-içki içmeyin.
4-hırsızlık yapmayın.
5-size kötülük yapana siz iyilik yapın. (bkz: iyilik yap denize at halık bilmezse balık bilir)

bu belirttiklerim ayrıca tüm din kitaplarında geçerli olup, başlıkta islam dininden bahsetmektedir. Bu arkadaş sadece islam dini adında başlık açmış olup, kendisine islam dininin bize öğrettiğinden dolayı hakarette bulunmayacağım. belki doğru yolu bulur.
islam dini saçma bir dindir. Bu başlığı açarken asla müslümanları veya islam dinini hakaret etmek değil amacım. Sadece saçma olduğunu düşünüyorum ve bunu da açık bir şekilde yazıyorum.

Neden saçma dindir, şöyle;
1. Arapların ortaya çıkardığı yalan olduğunu düşünüyorum.
2. Herkesi müslüman yaparak müslüman olanların günde 5 kere zorunlu arapça ezan dinletiyor. Neden arapça yahu?
3. Kadına saygı asla yoktur. örnek nisa 34.
4. Kadına zorla türban takılıyor. Hatta bazıları ninja kaplumbağalar gibi simsiyah olup kapanıyor. Neden? Allah kadını kapatacaksa neden saç veriyor? kel olsaymış kadınlar?
5. Kadın üzerinden devam edelim.. Bazılarına göre bir erkeğin 4 kadınla evlenme hakkı vardır. Böyle saçmalık olabilir mi? kadın manavda satılan sebze midir arkadaş?
6. Kuran kitabının türkçesini sonuna kadar okuyan ve ortalam 3,4 sene önceye kadar müslüman olan bir yazarınız olarak yazıyorum bu kitabı. Eğer okuyanlarınız varsa dikkat ediniz orada yazılan bütün ayetler ve nisalar sürekli masal gibi anlatılır. Yok efendim cehennemde ateşler vardır, allaha ibadet etmek gerekir yoksa yanarız çocuklar aman hihihi kakaka.. Bu nedir ya?
7. islam dininin peygamberi olan hz. muhammed zamanında sayısı henüz netleşmese de 6,7 kadınla evlendiği bilgisi var. (tabii ne kadar doğru veya yanlış bilinmez. Çünkü hiç birimiz o dönem yaşamadık sadece o dönemi okuduk) ayşe isimli bir karısı oluyor ve evlendiğinde ayşenin 9 yaşı vardı. (diyecek pek bir şeyim yok)
8. islamı eleştirmek diye bir şey yoktur. Kendileri o kadar egosu yüksek bir inanç ki, eleştirdiğin an ya kafir olursun, yada cehennemlik. Zorla arapça dayatması vardır.
9. islam neden arabistan"da ortaya çıkmıştır diye düşündüren bir soru var. Bana göre o dönem orada yaşayan insanlar o kadar pis ve ilkelmiş ki, o insanları otorite altına alarak (gözlerini korkutarak) değiştirilmeye çalışılmıştır. Örnek abdest almak. O dönem insanların yolun ortasına bile sıçıyorlardı. Abdestin (temiz olmanın oradan çıktığını düşünüyorum) Arapça olması ise arabistan'da arapça konuşulduğu içindir. Eğer islam gerçekten bir varlık tarafından (allah v.s) yaratılsaydı bir dil üzerinde kurulmazdı. Neden arapça dayatması?
10. Kuranı okuyanlar yine bilir kuranda (rüzgar, yağmur, bulut, güneş gibi) doğal olaylardan yazılır. Ancak Kardan yazılmaz. Neden? Madem kuran allah tarafından yaratıldı allah karın ne olduğunu bilmiyor mu? Çünkü kuran kitabını toplumu değiştirmek isteyen bir kimsenin yada bir delinin yazdığı bir kitap. Kar olayına geri dönersek arabistan'a ne o dönem nede günümüzde kar yağmaz.

Yazılanlar size saçma gelebilir. Normaldir. Tabuları, inançları yıkmak zordur bilirim. Bu yazıyı dininizi değişin, aman efendim ben haklıyım gibi bir hissle yazmadım. Sadece düşüncelerii paylaştım. Hak verin veya böyleyin bence böyle.
çok saçma bir tespittir.

o kadar boş bir tespittir ki 2-3 satır okurken güldüm, tipik ateist görüşü.

sadece ufacık 1 cevap vereyim.

4. maddeye.

"zorla kapatıyor" şeriât, kadının başını zorla kapatmıyor ?

mevlâ diyor ki ; müslümanım diyorsan, bak iyi anlayınız, eğer müslümanım diyorsanız, müslümanlık kisvesi takınınız, bu da çarşaftır.

eğer çarşaf yobazlıktır vs diye görüyorsan zaten müslüman değilsindir.

mevlâ samimi müslüman istiyor, öyle paso müslümanım deyip deyip her haltı yiyen müslüman istemiyor o yüzden de islam en kaliteli dindir zaten tek dindir.

diğer tüm maddeleride bitiririm ama değerli vakitlerimizi bunlara harcamayalım, 21930802398 defalarca anlatıldı.

çok basit bir tepki ve tez.
kadını kara çarşafa dolayan islam değil yorumlayanlardır
kuranda ziynetini ört diyor.
arabın biri çıkmış saçı ziynetten saçmış doğru olan gerdandan dize kadar.
ki arap kültürün de erkekte kadında sadece gözleri görünecek kadar kendilerini örterdi kum fırtınası falan coğrafik şartlardan.
recm etme 2 kadın bir erkek erkeğin bir çok kadınla evlenebilmesi muta nikahı. ki kadının kaba etine vurabilme falan saçmadır.
eninde sonunda bu inanç sistemi de bitecek bitmeyen toplumlarda geri kalacak.
ondan öncekilerde olduğu gibi mayalarda tanrılarına insan kurban ediyordu. şimdide insanlar allah diye cihaddı şeriattı kendilerini kurban ediyorlar.
yada çağ dışı olduklarından elinde silahsal gücü olan ezzip geçiyor ve dünya sessiz kalıyor.
ne ekliyorsunuz ki.
geride kalan ezilir adaletsiz olan ezilir. eşit olmayan bir inanç sönmeye mahkumdur.
bu yüzyılda değil. ama insanlar öğrendikçe eğitildikçe geliştikçe olacak olan bu.
yasaklarla ve görmezden gelerek insanlar ne kadar uyuyabilir ki.
birgün bu haksızlıklar kendilerini bulduğun da kalkarlar.
uydurmadir. herseyi bir kenara birakirsak, bu zamana kadar musluman olarak yasamis ve hala musluman olarak yasayan milyarlarca insan sacma bir dine mi inandi?
isterseniz saçma gelebilir ki bu son derece doğaldır.

her şeyden önce bilmem deyip başlamak lazım yunus emre gibi. hiç bir şey bilmeden biliyorum demek, tezat bulmak saçma.

iman etmek akıl işi olduğu kadar da kalp işidir.
(bkz: Afedersin ama yazmamış resmen sıçmıssın)

Düşünüyorum la olmaz o işler genç ateist.

Ortamlarda yap da az karı kız kaldır boşa nefes tüketme.

Tamam stephan hawkingsin tamaaaam.
diğer dinlerin daha mantıklı olduğunu iddia eden önerme. çöp.
saçma insanların götlerinden uydurdukları tespittir.

daha dün küçücük bir döl parçası olan insana biraz nimet verilince ne kadar da azıyor, kibirleniyor.

bu namus yoksunu insanların tüm derdi; kadın-çarşaf bik bik bik başka bi bok yok, bu insanlara; "siktirin gidin götünüzü siktirin la o zaman or*spular" çağrısı yapılır.
agnostik biri olarak şunu söyleyebilirim ki başlık sahibi arkadaş ya çok saçma şeylerden bahsetmiş ya da anlatmak istediğini çok saçma anlatmış. ayrıca hoşgörü dini islam'ın inananlarının hakaretleri de dinleriyle çelişmekte.
Hiçbir ak partilinin katılmaması gereken önerme.
Herif tek entry ile islamı çökertmiş.

Tanım istersiniz siz şimdi.

Tanım: dünyanın gelmiş geçmiş en sığ tespiti.

- neden arapça yahu?
- çünkü eşeğin zikinden dolayı.
Trol olmak ne kadar kolay dedirten tespit.
Keske savunduğun iddaa hakkında ordan burdan kopyala yapıştır yapacağına iki kalem edebilseydin derler adama.
asla mantıklı bir savunmanın bulunmadığı tespittir.
çünkü islamda mantık yoktur ve çok güzel kullanılır insanların toplumların mantıklarını saf dışı bırakıyorsunuz
kolay mı değil. ölüm ve cehhennem korkusu ile bunu başardınız. şimdi o insanları yönlendirebilirsiniz.
ama doğru ama yanlış bu yöneticinin seçimine kalmış.
ki böyle çakma yöneticiler iyi para kaldırıyor.
7 ceddi doyar sende kullan seninde olsun mantığı basit.
Saçma degildi de giderek saçmalaşiyor. Din değil sadece hayatın kendisi saçmalaşiyor.
saçmaysa inanmayın zorla inanın diyen yok zaten.bize ispat etmek zorunda değilsiniz saçmalığını inanan inanır inanmayan inanmaz.her koyun kendi bacağından asılır.
değiştirilip durduğundan olabilir yorumlayandan yorumlayana fark olduğundan olabilir.
mezheplere ayrıldı bu yüzden . oda olmadı mezhep savaşları çıktı
müslümanlar terörist olarak görülüyorsa bunun bir sebebi var.
iman diye irbirini katleden bir toplumu kim ciddiye alır. yada onun adaletine eşitliğine kim inanır.
doğru ancak eksik bir önerme. saçma olan islam değil, dindir. bunca savaşların, kavgaların, haksızlıkların, adaletsizliğin en büyük sebebidir din.
yeni yetme, açtığı başlıklarla insanların değerleri üzerinden ünlü olmaya, adını duyurmaya çalışan yeni nesil yazarlardan. *
esasında şahsımı fena derecede rahatsız eden durumdur ki şöye; kimi çevreler arap örfünü din, cehalet ve barbarlık ile yobazlığı orijinal islam sanmaları ve bunları din edinmeleri. bunlara uyan zurna takımları dolayısı ile.
diğer tüm dinler gibi akla ve mantığa aykırı olan, mitolojik hikayelerle dolu bir din.
fm diyorsa doğrudur dediğim, gelecek vaad eden çek forvet.
Özgur insanlarin dini,yoludur. Allahtan baska kanun koyan ondan baska secde edilen kimse yoktur. Acizdir insan aciziz hepimiz .
yaradanın dünya üzerindeki dini.

dini islam.

çok basit.

ya itaat edersiniz ya da cehenneme sürülürsünüz.

allah cc iman nasip eyle..
içimizdeki gavurun tek derdi. yok ak parrtiymiş, r.t.e imiş . bir zamanda menderes özal ve erbakan rahmetliler vardı noldu müslüman diye aynı iftiralara ile saldırdılar. iftiranın günahı ne. elbette ağır. öte alemde davacıyız elbette.