bugün

islami bir hakikat. günümüzün önemli islam örgütü Boko Haram, bilimsel eğitime karşı kuruldu. islama göre deney de şirk koşmak demek. çünkü fiziksel-kimyasal-biyolojik süreçleri tekrarlamaya çalışmak islama göre şirk koşmaktır.
bir örnek:

Evliya Çelebi seyahatname’sinin birinci cildinde Hazerfen Ahmet Çelebi, önce Okmeydanı’nda minber üzerindeki, rüzgarlı havada kartal kanatları ile sekiz dokuz kere uçarak deneme yaptı. Sonra Sultan Murad (IV. Murad) Sarayburnu’ndaki Sinanpaşa Köşkün’den seyrederken Galata Kulesi’nin en üstünden lodos rüzgarı ile uçarak Üsküdar’da Doğancılar Meydanın’a indi. Sonra Murad Han kendisine bir kese altın vererek: “Bu adam çok korkulacak bir adamdır. Her ne isterse elinden geliyor. Böyle kimselerin yaşaması doğru değildir, diye kendisini Cezayir’e sürmüştür. Orada öldü” demektedir. Bilindiği gibi Osmanlılar’da padişah aynı zamanda tüm islam aleminin en büyük dini otoritesi, halifesidir.
ilim çin'de de olsa alınız diye bi hadis duymuştum sanki. neyse efendim, ben boko haram, ışid ve el kaide gibi terör örgütlerinin islamla alakası olduğunu düşünmüyorum. kadın pazarlama ve tecavüz, uyuşturucu ve silah kaçakçılığı, masumları katletme.. adamlarda din düşmanlığı adına ne ararsan var yav. islam akılsızları sevmez. verdik kullanın diyo. siz boşverin yobaz katil terör örgütlerini.
Allah’ın izni olmadıkça hiç bir kimsenin iman etmesi mümkün değildir.(O, akıl ve iradelerini iman tarafına kullananlara iman nasib eder). Fakat akıllarını çalıştırmayanlara ise şeytanı musallat eder, o pislikte bırakır. Yunus 100
akli kullanmaknile ilgili bir suru ayet var iken nasim bilim haram oluyor anlamadim.

mezhepcilik dininde haram olabilir fakat islam dininde degildir hatta farzdir.
Kuran ı baştan en az 1 kere okumayan insanların yorumda bulunamayacağı akılları yakmaya aday endotermik reaksiyon.
güncel Önemli Başlıklar