bugün

eninde sonunda saltanatının biteceği bugünün en teknolojik telefonudur bence.
iphone 4'ü olanların neden aldıklarını anlayamadığım cihazdır.

ara çok ise orası ayrı.

Fakat şimdi bir adam akıllı düşünün. a5 işlemcinin size şu an getirebileceği hiç bir şey yok arkadaşlar.

Ben oyun yapsam bu oyunun en çok satın alınabilmesi için iphone 4s desteğine ilaveten iphone 4 ve iphone

3gs'nin de sorunsuzca açabileceği bir oyun olmasını isterim. Yani 2 kat işlemci hızı ve 7 kat performans ile

ancak 3-5 sn daha hızlı açarsınız oyunları o kadar.
Daha iyisi çıkana kadar en iyisi bu. Ama sakın türkiye'den almayın, zira avrupaya göre iki kat fazla para verirsiniz. isteyen olursa benimle iletişim kurabilir.
bazı uyanık firmalar avrupadan simfree getirip fahiş fiyata satmaya başladılar. (bkz. teknosa)

amerika da ortalama fiyatı iphone 4s 16 gb için 1.170 tl (dolar karşılığı şimdiki kur ile) olan cihaz uyanıklar 3.300 tl ye satıyorlar.
gösteriş meraklısı bir millet olduğumuzdan dolayı 5000 tl bile olsa yine de alınacak telefon. abi bir bayan bu telefonu alsa ne yapabilir bu telefonda merak ediyorum diye sorarken, bir bayandan cevap geldi. müzik dinlenir, facebook'a girilir(iphone aracığıyla yazar), twitter'a bağlanılır, dokunmatik ekranda resimler hop hop çevrilir. eee başka? başka ne yapılabilir ki?
Türkiye'de 10 katı fiyata satılması nedeniyle alıcıların tam manasıyla enayi yerine konulduğu teknoloji harikası oyuncak.
(bkz: iphone 4 ass)
şarjı ortalama kullanımda mesaj, face ve twittere girince yani ortalama 7-8 saat gidiyor. gözünü seviyim ben o nokia e6nın. en az 2 gün gidiyodu.
babamın yılbaşı hediyesi olarak aldığı mükemmel telefon.

android cihazları kullanan insanları anlamıyorum teknolojiden mi anlamıyorlar yoksa gerçekten gözleri mi kör. her türlü işlemi yapabiliyorum bu telefonda. özellikle siri çok güzel, alarm kuruyor şimdilik ama ileride türkçe seçeneği de gelirse yandınız. hesap makinesi çok kullanışlı.

(bkz: samsung killer)
siri ile türkçe anlaşılamıyor olmanın dışında kamera farklıya 4 ü geçiyor. avea kampanyası ile hiç telefonlarla alakam olmamasına rağmen, "ulan bende bir tane alayım diyerek aldım". teknoloji severim amaaa böyle pahalısı beni deli ediyor.
fransızcada katr es diye okunur.
araştırmalara göre iphone 4'den iki kat fazla veri kullanan telefon. sebebi malum. siri.

http://www.teknohaberim.c...a-cok-veri-kullanyor.html
apple ın iphone 4 ten sonra çıkardığı modeldir.
bugün itibariyle lefkoşa'dan 1800 tl'ye(pahalı mı oldu, ucuz mu bilmiyorum) beyazına sahip olduğum telefondur. beyazını bulmak çok zor oldu ama sonunda başardım.
şarj sıkıntısı gerçekten var gibi şu an ama kamerası hakikaten cillop gibi.
işletim sistemi harika olan cihaz. Donanım olarak androidlerde çok muadili var ama ios 5 ile fark atıyor.
Mükemmel bir telefondur, bilgisayar dan farkı yoktur.
mükemmel bir telefondur, fotoğraf makinesinden farkı yoktur.
mükemmel bir telefondur, arabayla takas ediyorlar, o derece.
jailbreak ile birlikte bilgisayardan farkı kalmaz. jb'siz hali olsa olsa konsoldur, bilgisayar değil.
mükemmel bir telefondur, evi arabayı satıp ona oynayın efenim.
Almanya'da 629 euro'ya satın alabilceginiz telefondur.
berbat bir telefondur. hatta tüm iphone'lar berbat birer telefondur. bir iphone'un en zayıf özelliği telefon özelliğidir. 150 TL'lik telefonun çektiği yerde aynı operatör üzerinde çekmez, ses kalitesi kötüdür, konuşma kesilir vs.

ha piyasadaki en stabil ve kullanıcı dostu smartphone'dur orası ayrı.

not: birinci nesil iphone hariç diğer tüm modelleri kullanmış biriyim.
iphone 4 den farkı olmayan , fotoğraf kalitesi olarakta daha geride olan telefon.
jail break ile birlikte iphone 3g den farkı kalmaz. ha buna rağmen pc nin yanına bile yaklaşamaz. bedavaya 2 tane atari oyunu indirebilince yada 40 saniyelik melodi seçip simgelerin görünümünü değiştirebilince pc ye yetişmiş olmuyorsun malesef.
jailbreak edildikten sonra, ios file system kullanıcıya açılır. dolayısıyla örneğin; rapidshare'den arzu ettiğiniz bir dosyayı indirebilir, zip açabilir, içinden çıkan dosyaları editleyip, tekrar zip'leyip web'e upload edebilir ya da mail ile istediğiniz sayı ve uzantıda dosyayı gönderebilirsiniz. ssh sayesinde bilgisayarlarınıza ve sunucularınıza uzaktan bağlanıp kriz anlarının cool adamı olabilir, 3. parti player'lar sayesinde mkv de dahil birçok uzantıda video dosyasını alt yazılı olarak seyredebilirsiniz... vs.

tabii yukarıdaki gibi şeyler yerine tema değiştirip zil sesleriyle de oynayabilirsiniz. orası size kalmış. ama sonra uluorta "jailbreak zil sesi değiştirmeye yarıyor yea" demeyin. komik olur.
jailbreaki nasıl yapıcağımı bi türlü öğrenemediğim telefon. ben mecbur muyum ya senin koyduğun zil sesine tahammül etmeye. şarjı da gün geçtikce daha az gidiyo zaten. ama kamerası iyidir iyi.