bugün

turkcell'e batacaktır.

reserved diyelim.
ios 5 ve icloud (bkz: ) (#12011417)
gelsede kursak.

iphone elde bekliyoruz hafız.
4.2 den sonra versiyon çıkmayan iphone 3g sahiplerinin çok da iplemediği işletim sistemi.
4.2 versiyonlu iphone 3g sahipleri yükleyebilecek mi merak içerisinde olduğum ios. zira itunez 10.5 den herhangi bi update güncellemesi yok gözüküyor.
"lan ibişler bırakın itunes'tan mp3 indirmeyi de, şu illeti indirelim" diye bağırmak istediğim yeni apple versiyonu.
indirilmeye başlanan lakin hala yükleyemediğim ios sürümü. yarın bu işi halledip diğer ios 5 kullanıcılarıyla imessage uygulamasını ayrıca denemek isterim. * * * *
back up alindiktan sonra rahatca yuklenen ve kanimca telefonun hizlanmasini saglamis isletim sistemi.
abartıla abartıla deve yapılan sürüm. nesi var lan? android de olan ana giriş te mesaj varsa görüntüleniyor. ee bir de icloud diye aslında hiç farklı bir şey yapmayan gösteriş zımbırtısı. o kadar.
indirmeye dahi değmez.
ios5'i 20 dakikada sorunsuz indirmeme rağmen, uygulamaların "backup" işlemini gerçekleştiremediği için telim bir üst sürüme yükselmiyor.

apple'a "artık sen de mi windows gibisin?" diye sormak istiyorum?

yedek almak bu kadar mı zor sevgili iphone?

yoksa bütün bunlar steve jobs'un ölümüne duyduğun hüzünden mi kaynaklanıyor?
Sözlükte hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım işletim sistemi. Mesajların kilit ekranında görüntülenme tarzı harika olmuştur böyle yarı saydam falan. Android'den gelen birkaç özelliği de vardır elbet, ben ilk defa apple yaptı demiyorum zaten steve jobs'un tam da apple ona ihtiyaç duyarken öldüğünü düşünüyorum.
efendim bu programı 2 gündür yüklemek için uğraşıyordum. tonla hata almama rağmen sonunda başardım.
-flawless victory
yüklerken oldukça zor dakikalar yaşamama rağmen yükledikten sonra buna fazlasıyla değdiğini gördüğüm işletim sistemi.

farklılıklarına gelince:

* ios5 gerçekten süper hızlı, ios4'le hiçbir zaman hız problemi yaşamamıştım ama bu beklentilerimin çok üstünde hızlı..
ben ios5 iphone4'te takılır mı falan diye tereddüte düşmüştüm ama hızı en az %20-25 oranında arttırdı!

*yeni notification bar süper ötesi olmuş, ekranın üstünden aşağıya doğru çektiğinizde karşınıza son notification'lar geliyor.

* anlık bildirimler artık uygulamaları durdurmuyor, hangi uygulama açıksa ekranın üstünde notification yazı olarak çıkıyor 2-3 saniye sonra kayboluyor. siz onu görmek istiyorsanız, ekranı aşağıya doğru çekiyorsunuz vs.

* imessage mesajların içine entegre edilmişi ayrıca bir app simgesi aramayın benim gibi boş yere! ios kullanıcaları mavi renkte çıkıyor ve onlarla ücretsiz mesajlaşıyorsunuz!

* şarj konusuna gelince! (malum iphone'un en büyük sorunu)... çok küçük de olsa bir iyileşme fark ettim, sanırım bu sorun iphone'larda kalıcı olucak, çünkü herşey değişiyor bir o sorun değişmiyor!

*icloud'a gelince, bakın onu daha çözemedim ama itunes'a bağımlılığı azaltacaksa süper olur gibi geliyor çünkü itunes'u gerçekten sevmiyorum!

özetle bütün iphone4 kullanıcalarının hiçbir tereddüte düşmeden hemen indirmesi gereken bir işletim sistemi olmuş!

tebrikler apple!

not: bir ara da şu itunes'a bir el at, sorundan başka bir marifeti yok!
sorunsuz bir şekilde yüklediğim müthiş işletim sistemi.

not: şaka lan şaka. bütün resimlerim, müziklerim ve telefon defterim silindi. ocağım battı lan..
ios 5.0.1 gelmiştir. şarj ile ilgili iyileştirmeler olduğu söyleniyor.
apple ın piçlik yapıp iphone 3g lere çıkartmadığı işletim sistemi. piç mi lan 3g kullanıcıları ? sırf ios 5 ve icloud için iphone 4 aldırtacaklar.
32 gb olan ipodumu artık 28.5 gb olarak gören, üstüne üstlük hiç ama hiç bir şey yüklemediğim halde 7 gb dolu gösteren içi boş bir ipod'a sahip etmiştir beni. teşekkürlerimi sunarım. * *
şu an fark ettiğim bir özelliği olan mobil işletim sistemi. yani ios 4'te vardı da ben mi keşfedemedim dedim, olay şu: kilitli ekranda, mesaj geldiğinde, direk mesaj baloncuğunun üstünde parmağınızı kaydırdığınızda mesaja gidebiliyorum. bi tek ben mi?*
ipod touch'ı biraz yavaşlatmış olduğunu düşündüğüm işletim sistemi.
Özelleştirmeye değiştirilmeye karşı allerjisi olan işletim sistemi. Ama hız stabilite sorunsuzluk vs bakımında on numara. Android, windows phone buna yetişene kadar daha çok fırın ekmek yemeli.
Not: Android kullanıcısı olarak bu yorumu yaptım.
Çökmeyen , yavaşlamayan , kasmayan işletim sistemi.
kesinlikle ios 6dan daha stabil olan apple'ın ürettiği mobil işletim sistemi.
windows için windows xp ne ise ios için de ios 5 öyledir.