bugün

şimdi internet öyle geniş bir kavram ki internetten tanışmak deyince akıllarda tam yansıması olmayabilir. buluşma eylemi yapılacak kişi ile tanışma internet aracılığıyla olmuştur. orası tamam, peki internetin hangi platformunda tanışılmıştır. asıl sorulması gereken şey budur bence. sözlükten mi tanışıldı, facebook'tan rastgele birisi seçilip mesaj mı atıldı, twitter'dan rt yapanlardan birisi takip edilip direkt mesaj atılmak vasıtasıyla mı yapıldı yoksa foursquare bulunduğunuz mekanda check in yapanlardan birini mi eklediniz?

bence bunların her birinin sonuca etkisi farklı. daha doğrusu sonuç aynı ama düşündürdüğü şeyler farklı.

facebook'tan eklenen kişi olarak düşünürsem arkadaşlık teklifini sadece dış görünüşe ve yaşadığı ile göre göndermiştir diye düşünürüm. foursquare'de herkese arkadaşlık talebi yolladığını düşünürüm. twitter'da tweet'lerime bakarak az çok neler paylaştığımı bilerek ve isteyerek takipçim olduğunu düşünürüm. sözlükten atılan mesajda ise binlerce entry'mden belki sadece birine denk geldiğini ona istinaden mesaj attığını bu sırada yanıt gelene kadar diğer entryleri incelediğini düşünürüm. bu yüzden bence sözlük iyi araçlardan birisi. fazla uzatmayayım. tanışın ve buluşun gençler. *
kimseye bi zararı dokunmamış eylemdir şimdilik. mutlu mesut arkadaslar edindirir. ayrıca hayallerde yaşıyor bazı ibneler. *
cok güzel oluyor aslında tanımadığın bir kızı internette bulup onla arkadaş olmak ilk başlarda kızların tepkileri oluyor ama ondan sonra yumuşuyorlar , bazende internet üzerinde tanışanların sonu ya ölümle bitiyor yada yaralamalarla.
güzeldir. webcam kötüyse gerçekte o insan çok güzel olabiliyor.

ama durum tam tersiye sıçtınız.
insan klavyeden de olsa bazen bir başkasının düşüncesini vs. anlayabiliyor. güzeldir bence.
yasadığım durumdur.

o da etten kemikten insan, buluşun sevişin sıkıntı yok.
çok güzel bir aktivite. internetten tanışsan da insan bu sonuçta.
ha karıların büyük kısmısının yaptığı gibi pilot doktor düşürmek niyeti ile girerseniz sadece duymak istediğiniz ama doğru olmayan şeyler duyarsınız ki burda da suç sizde.. reel beklentiler icinde olun kezbanlığın alemi yok.
Sıkça yaptığım eylem mütemadiyen sevişiyoruz kendileriyle.
bircok kez yaptigim ve pisman olduğum durum.

tek böbrekle yaşamak nedir bilir misiniz?
2013 yılında bunu garipseyen insan muhtemelen gerizekalıdır. (uzun yazmaya üşendim)
eğlenceli durumdur. yani karşınızdaki insan eğlenceli ve esprili ise eğlenmeniz kaçınılmazdır.
böbrek.avi olunması içten değildir.
bi sacmalik yok. evlenmeden verirsen zaten normal bulusmadada ayni risk var. evlenmeden sikişmek isteyen erkek sikerse her turlu evlenmek istemez.
Bu zamana kadar yapmadigim ama birisiyle yapmak istedigim durumdur. Bekliyorum.
bunu hala garipseyenlerin olduğunu görmenin şaşırttığı durumdur.
şüphesiz ki internetten tanışılamayan biriyle buluşmaya çalışmaktan daha mantıklı bir harekettir.

ister internetten olsun ister yüzyüze;

birisini tanımak için onun kendini tanıtmasını bekliyorsan veya birini kendini tanıttığı gibi kabul ediyorsan muhtemelen sonu pişmalıkla bitecektir.

bir insanı tanımak için sorulan soruya verdiği cevaba değil, cevap tarzına bakılması gerekir. cevap yalan olabilir, yanlış olabilir ama tarz her zaman güvenilir bir değerlendirme kriteridir.

internetten tanıştığın bir insanı tarzına bakarak tanıdıysan git tanış, en fazla kamerada veya fotoğraftaki gibi görünmemesi şaşırtır seni.

dış görünüşe çok fazla takıntılı değilsen de hayal kırıklığına uğramazsın.
ayrıca internet bir sosyal mecra olarak okuldan, iş yerinden, mahalleden, partiden, etkinlikten farklı değildir.

internetten tanışıp evlenen 2 ay sonrada ayrılan arkadaşım var benim,

internetten tanışıp nişanlanan hala da ayrılmamış ama ayrılması uzun sürmeyecek arkadaşım var benim,

internetten tanışıp evlenmeyi düşünen arkadaşım da var benim, ayrılmayacaklarına eminim,

hatta üniversitede bile arkadaşlarımın ilişki başlangıçlarının yarısından fazlası internet tabanlı,

garip olan durum;

sırf internetten tanıştığı için birisiyle buluşmamak

bena göre ...
Risklidir, yapılmaması gerekir.

görsel
evlenilir bile.
çoğu zaman risklidir. sanal ortama güven olmaz.
internetten alışveriş yapmak gibidir. paketi açana kadar kalitesinden ve bedeninden emin olamazsınız.
(bkz: güzel ayaklı sözlük kızıyla ayak fantezisi yaşamak)
istisnaların kaide bozduğu durumdur. Ekseriyeti yatakta biter ama çok da güzel arkadaşlıklar kurulabiliyormuş onu öğretir.
Defalarca yaptığım, pek pişman olmadığım hatta en ciddi ilişkilerimden birini yaşamama neden olan tanışma şekli. internetten tanıştığı biriyle buluşmaya gidecek kadınlardan (kız mıdır, kadın mıdır bilmem) aşağıdaki konulara dikkat etmelerini rica ediyorum. Kaş yapayım derken göz çıkartmanıza neden oluyor.

1- ''Ya aslında internetten biriyle tanışmak bana çok aptalca geliyor, ilk defa biriyle tanışıyorum, beni nasıl ikna ettin hala bilmiyorum, o gün tesadüfen girmiştim o siteye , normalde işim olmaz'' demeyin, kimse yemiyor.

2- Götünüze güvenemiyorsanız çok kitap okurum, tiyatroya bayılırım muhabbeti yapmayın, en son hangi oyuna gittin sorusuna cevap veremeyecekseniz konuyu hiç açmayın.

3- Benim niyetim arkadaş olmak, sevgili falan aramıyorum demeyin. diyecekseniz de daha önce evlendin mi, evin nerede, paran var mı, yok mu merak ediyorum anlamına gelecek soruları dolambaçlı yollardan sormayın.

4- Oturduğunuz semt ile ilgili yalan söylemeyin. Evinize en yakın lüks semtte oturuyorum dediğinizde 2-3 soruda yalanınız ortaya çıkmayacak şekilde bir kaç mekan ismi ezberleyin.

Erkeklerin kadınlar gibi nerde oturuyor, ne kadar parası var, zengin mi gibi sorunları pek yoktur. Bizim için verir mi, çıkılır mı, düzgün kız mı soruları cevaplandıktan sonrası teferruattır.
yoğunlukla internet'teki ortak arkadaşların konuşulacağı buluşmadır. her şey tamam da nick'lerle hitap etmeyi biri bana anlatsın ya.

-hoş geldin aldair
+hoş buldum ritabella, nasılsın?

bu nedir lan?
"ben çok saçma buluyorum bu net arkadaşlıklarını yav" diyen kişilerin her nedense sıklıkla yaptığı eylem. Sonradan da büyük konuşmamak lazımmış demeler falan feşmekan. Sinirlendiğim şey buluşmaları değil tutarsız olmaları neyse yine de saygı duyuyorum diyerek bitiriyorum sevgili sözlük.