bugün

teknolojinin "nimetlerinden" yararlanmayı ilke edinmiş birey davranışı. dedelerimizin ve babalarımızın böyle sanal teknoloji alışkanlıkları yoktu. devir değişti artık.
(bkz: zirve)
bağımlılık yapabilecek bir davranış biçimidir.
ama bir gün karşınızdaki kişi kola içip sonra iki dişinin arasından kolayı fışkırtırsa oha ben napıyorum dersiniz. ama bir türlü kaçamazsınız. adam sürekli iki dişi ile harikalar yaratıp masayı kolaya boğar ve deliler gibi bağırarak arabalardan bahseder. öyle bir şaşkınlık, noluyor yahu paralel bir evrende miyim yoksa soruları çılgınca bünyede fink atarken bön bön adama bakarsınız. *
ve adam birden susar, gözlerini kısarak ben insanların içinde öpüşemem der.
işte o gün, her yerde hesaplar kapanır. hatta pc bir süreliğine kapanır. hatta uzun süre iletişimsiz kalınır. gerekirse tedavi bile görülür.
16 yaşında yapılabilecek potansiyelde bir durumdur. iyi arkadaşlıklarında yakalanabildiği bir buluşma olmasıda olasılık dahilindedir.
bu olayın akabinde hayal kırıklığına uğramak kaçınılmazdır.
ilginç bir deneyim olsa gerek. şimdiye kadar gerçekleştirmediğim için nasıl bir şey olduğunu bilemem ama buluşabilen insanları kutlayabilirim; çünkü bir taraf genelde su koyverir, ya da kendine güvenmez. hayal kırıklığına uğramanız da muhtemeldir, takdir edersiniz ki insanlar düşündüğünüz kadar dürüst olmayabilir ve kendini size yanlış tanıtmış olabilir. benim tavsiyem bu işlerden uzak durmanızdır, çevrenizde bildiğiniz, tanıdığınız biri çok daha güvenli olacak ve huzur verecektir ama seçim sizin yine de...
tatmin edici bir durum olmayabilir.sanal buluşma halindeki gevşeklik orada başınızı belaya sokabilir..
tv ekranında izdivaç programında birini görüp göreşmeye gitmekle aynı şey.
pek normal durumdur. ha gerçek hayatta tanışıp ilk buluşmayı düzenlemişsindir ha internette tanışıp düzenlemişsindir. sonuçta ilk buluşmada karşındakini tanırsın.
(bkz: sıkıntılı anlarında sevişmek isteyen yazarlar)
hayatının hatasıdır.
bu buluşmanın sonucunda 3. sayfa haberi olur.
yüksek bir cesaret gerektirir.böyle bir tanıdığınız var ise onu kendinize bodyguard yapmalısınız.
internet dışındakiler senin babanın çocuğumu, anne karnından berabermi çıktınız ?

herhangi bir ortamda tanışılan kişiden hiç ama hiç bir farkı yoktur. her iki durumda da tanıştığınız kişi, sizin hiç tanımadığız biri.

münevver karabulut cem gariboğlunu okul ortamında ya da bir cafede tanıdı da noldu ?
ya da avusturyadaki kız. babası tarafından yıllarca hapsedilip tecavüz edilen kız, babasını doğduğu günden beri tanımıyormuydu ?

allah sütü bozuk birine rastgetirmesin yeterki, nerde tanıştığınızın hiç önemi yok aslında.
buluşulan yer evse sonu belli,
dışarıda biryerse fazla sürmez.
çok heyecanlı bir durumdur. merakla yarını beklemektir efendim...
işletilme ihtimali çok yüksek olan bir durumdur. Zira kız diye gidip yarma görme ihtimalide vardır.
napıyorum ben diye diye yola devam etmektir.güzeldir.
sanalda gerçekte olduğundan çok arkadaşı olan insanlar için normal bir durumdur. *
Her neyse haberlere bakılınca baya bir bunla başlayan suç olduğu için dışarıdan kötü bir durum olarak bakılır. Tabi azda olsa kötü şeyler başa gelebilir. internet herkesin çok kolay yalan söyleyebileceği bir yerdir sonuçta.
fast food tarzı hızlı olanı makbule gitmeyendir. halbuki bir evresi olursa özellikle de bir kaç aylık bir sohbetiniz varsa normalde tanıyabileceğinizden daha kaliteli bir insanı bulmanız olasıdır.
internet üzerinden tanıştığım ilk ve tek belki de son olacak kişi tanışmanın arefesin de eski sevgilisini çok özlediğini bahane ederek bana tekmeyi koymuştur..
sosyal ve direkt ilişkinin yanında lafının bile geçmesi elbette abesle iştigaldir fakat aslında bu durum çok farklı açılarla değerlendirilebilir. çok eskilerde, sadece irc varken, bunu konuşmak (ki yok muydu o zaman da zurnadan murnadan tanışıp buluşanlar? vardı elbet) şimdikinden çok daha saçmaydı. insanlar noktalardan virgüllerden yapılma güllere falan tav olurdu. Şimdi bu gerçekten internetten tanışmak, hayatında görmemişsin, öle şimdiki gibi video falan geçtim, profil fotoğrafı hak getire. mail adresin varsa şanslısın, yahoodan mail adresi alamazsın, davetiyeler bilmemneler.

şimdiyse çok daha farklı bir şeyden bahsediyoruz internette tanışma dediğimizde. fotoğraflar aldatsa da kameralar, 3gler... yani insanların hayatları işle güçle o kadar doldu ki artık, sosyallik ne kadar kolaylaşırsa o kadar kar geliyor kişiye. bazen de zorlaşıyor önyargıyla insanları yargılamak, ki zorlaşmalı. insanlar yormamalı kendini başka insanların tercihleriyle bu kadar. kendi tercihleri doğruysa ve başkasının tercihleri de kişinin canını yakmıyorsa, "ona ne?" olmalı hatta. ve hatta.
fotoğrafla gerçek görüntü arasındaki uçurumun görüldüğü andır.
anne ve babaların, internete sık sık giren kızlarına verdiği tavsiye.
sevgili olup aşık olanlar bile var.Yeni nesil kız bulamadım deme versiyonu.
güncel Önemli Başlıklar