bugün

geçmişle yaşayıp, geçmişi çok kafaya takmak bunlardan sadece biridir. veya bir ebeveyn için hayırsız bir evlat insanın ömrünü yiyen şeylerden biridir, allah hiçbir anne babaya vermesin. ya da laftan anlamayan biriyle, daha doğrusu cahille tartışmak bunlardan birisidir. işsizlik bunalımı, gönül işlerinde çıkmazlık da bunlara dahildir. daha çok sayılır ömrümüzü yiyen şeyler. ama hiçbir şey için değmiyor vallahi. üzüldüğümüzle kalıyoruz. kelebek kadar ömrün de olsa, yüz yıl da yaşasan boş. süreden ziyade, nelerle karşılaştığında neler yapıyorsun o önemli bence. bu dünyada yiyici çok. o yüzden ömrümüzü yiyen şeyleri kulak arkası edip, hiç bakmamak, yani o yöne bakıp, kendimizi heder etmemek daha mühim ve olması gereken diye düşünüyorum.
Kötü huylu kadınla/erkekle evlilik
Geçim sıkıntısı
Köy ortamında iftara yemek
Dışlanmak.
yoksulluk, çekilmez biriyle yaşamak zorunda olmak, iftiraya kurban gitmek, vefasızlık.
*Türkiye çalışma koşulları,vizyonsuzluk (millet ne der diye yaşamak)

Ömrümü yediniz gerçekten!
o kadar çok ki saymak bile ömürden yiyor.

orospu çocukları ya.

saymıyorum.
Dermansız bir hastalığa yakalanmak.
Kadınlar.
Sürekli bitti diyip kapında biten eski sevgili.
yine insanlar.
geçim sıkıntısı, borçlar, yetersizlik hissi.
Giderimizin gelirimizden fazla olması bizi çürüttü. Sadece para olarak değil dost, sevgili, kariyer, eğitim...
yarışa girmek,çabalamak, boşa yaşamak, hayal kırıklıkları, güvenmek.
Geçmiş, Görgüsüzler, Politik iş arkadaşları, Sosyal medya manyaklığı, Benciller, Sevgisizler, Kredi faizleri, bitmeyen kredi kartı borçları, Avm çılgınlığı....
Geçmiş ve gelecek
Çok bişey yapmanıza gerek yok uzun yaşamak için insan olsak yeter
Bp reklamı gibidir hayat gerçek performans kalpten gelir
sen inan herşeyinde sırası gelir.
istanbul trafiği ama biliyor musunuz insan bazen onu bile özlüyor.