bugün

entry'ler (75)

atatürk büstüne şiddet uygulayan suriyeli çocuklar

Şaşırtmaya durumdur. Bu çocuklarla 6 yıl önce bir eğitim projesi için çokça zaman geçirdim. Bir çoğunun nasıl arsız, yüzsüz, aç gözlü, bir o kadar pis olduğunu üzülerek çokça şahit oldum. Farklı bir millet, farklı kültür. Bu ırkçılık değil, uzunca bir süre gözlenmiş acı gerçek.

kemal sunal a gülen insan zekası

iki cümleyi bir araya getiremeyen, cümle başına ve sonuna küfür yazmadan yapamayan, espirinin kelime anlamını dahi bilemeyen eşsiz yorumcularımız Kemal Sunal'ı komik bulmuyormuş.
Ama ben sizleri çok komik buluyorum, çok boşsunuz...

bekçi maaşı

Bekçilerin mesai saatleri boyunca sokakları gezip güvenliği sağladığını düşünenleriniz mi var? Kaçınız denk geldi bu şekilde. Az da olsa vardır belki görevini hakkıyla yapan. Benim denk geldiklerim ya kahvede kağıt oynuyordu yada arkadaşları ile sohbette.
Ailelerimiz bizleri üniversite okutmak için o kadar maddi manevi sıkıntı çekti. Vizeydi, finaldi, tezdi derken çektiğimiz akademisyen kaprisi de cabası. Şu an yüksek lisans yapmış dili de oldukça iyi olan bir mühendis bu şartlarda işe başlıyamıyor. O kadar çok okuyan yazılımcı, programcı, mühendis, atanamayan öğretmen varken lise mezunlarına tepside sunulmuş fırsat.

anın görüntüsü

Muhteşem Sıla konseri
görsel

30 yaş üstü sözlük teyzeleri

Şuraya endamlı bir foto mu atsaydım, görürdünüz 30'luk teyzenizi. Elinde telefonunu emzik gibi bırakmayan, zengin koca bulacağım diye şekilden şekile giren ergenlere taş çıkartırım.

hoşlanmakla aşık olmak arasındaki fark

iki kişi kavuşamazsa aşk olur.

bebeğine şırıngayla çamaşır suyu enjekte eden anne

Anne demek diğer annelere yapılmış hakaret olur. Cani, psikopat.

reddedilince hemen vazgeçen insan

Kişiye, olaya, zamana ve duruma göre değişir. Genelleme yapılması yanlış.

hiç hediye almadığı için trip atan erkek olmaması

Trip atma biz bayanların yapıtaşı maalesef. Erkekler kesinlikle daha rahat ve daha geçimli.

starcraft

Harika bir oyundu. Keşke oynayabilsem tekrar.

herkesin sevdiği insan olmak

imkansızdır. Seviyor gibi yapanlar, nefret edenler, çekemeyenler, kıskançlıktan ölenler ve nötr olanlar. Şeklinde çevrenizdeki insanlar gruplara ayrılır.
Herkes onu çok severdi cümlesi genelde ölülerin arkasından söylenir.

intiharın ana sebebi

Sevgisizliktir. intihar eden kişilerin çocukluk yılları incelenmeli. Sonradan gelen üzüntüler, aşk ve para gibi gerekçeler bahanedir. Sonradan gelişir.

ben bu yazıyı babama yazdım

Sizin hiç babanız öldü mü?
Benim bir kere öldü kör oldum
Yıkadılar aldılar götürdüler
Babamdan ummazdım bunu kör oldum
Siz hiç hamama gittiniz mi?
Ben gittim lambanın biri söndü
Gözümün biri söndü kör oldum
Tepede bir gökyüzü vardı yuvarlak
Söylelemesine maviydi kör oldum
Taşlara gelince hamam taşlarına
Taşlar pırıl pırıldı ayna gibiydi
Taşlarda yüzümün yarısını gördüm
Bir şey gibiydi bir şey gibi kötü
Yüzümden ummazdım bunu kör oldum
Siz hiç sabunluyken ağladınız mı?

13 02 2019 izmir barajları doluluk oranları

Bugün itibariyle:
Ürkmez Barajı %99.76, Balçova %77.11, Güzelhisar %91.20 ve Alaçatı Kutlu Aktaş % 97.44 doluluk oranlarına ulaşmıştır. Yağmur devam ediyor.

rüşvet alırken yakalanan bilirkişi

izmir'de bilirkişi olarak görev yapan bir inşaat mühendisi aynı zamanda akademisyen hazırladığı dava raporu için bir müteahhitten rüşvet alırken suçüstü yakalanmıştır. olay Mavibahçe alışveriş merkezinde gerçekleşmiş. Detaylı bilgi için
https://www.kisa.link/LA8T
Bu başlık neden bazılarını rahatsız etti anlamıyorum. Geldiğimiz duruma bakın rüşvetçiler yerine haberi yapanlar, yazanlar eleştiriliyor.

yazarların üniversitede öğrendiği en önemli bilgi

Zamanında bitirin.
kendinizi yetiştirin zira orda öğrendikleriniz çalışma hayatı için yeterli değil.
Dil probleminiz varsa bitirmeden halledin.
Arkadaşlarınıza kendinizi çok kaptırmayın sonra çok azı ile görüşeceksiniz.

umudu en iyi anlatan cümle

Kaybedilen son şey umuttur...

sözlük yazarlarının canını sıkan şeyler

izmir'de bitmeyen yağmurlar can sıkıcı olmaya başladı. Bu sene ilk defa şemsiye eskittik. Biz alışık değiliz. Gel ey bahar..

aman sosyete ne der

Sosyete ne der değil de. Elalem ne der sözü kadar duvarları yüksek bir hapishane yoktur.

uludağ sözlük mü ben mi diyen sevgili

Ben mi .......... mı?
diye sizi seçmeye zorlayan, böyle sorular soran insandan ne sevgili olur ne eş. Acil bırak, uzaklaş ayrıl.