bugün

Hazır yaz tatilindeyken kur"an mealini oku da cehaletinden kurtul evlat.

Kulaktan dolma , sözde hacı hoca lakırdısıyla insanın dinden soğuduğuna,

Kuran mealini okuyarak "islam diye yutturulanın bu kitapla hiç alakası olmadığına"

Şahit olmuş ve şaşırıp kalmış biriyim.
ilk önce dünyaya ne için gönderildiğini bilmesi lazım insanın.
herhalde okumadan araştırmadan yeni moda ateistliği seçmişsin.
şu ayet üzerinde uzun uzun düşün tamam mı?

Bakara 30.Ayet: Hatırla ki Rabbin meleklere: Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım, dedi. Onlar: Bizler hamdinle seni tesbih ve seni takdis edip dururken, yeryüzünde fesat çıkaracak, orada kan dökecek birini mi yaratacaksın? dediler. Allah da onlara: Sizin bilemiyeceğinizi herhalde ben bilirim, dedi.
düşünemeyen yazar beyanı. herkes eşit olsaydı dünya'da sınav vermemizin ne anlamı olurdu ki? hiç kimsenin birbirinden farkının olmadığı dünya olabilir mi? düşünsene herkes aynı tipte, aynı cinsiyette, aynı renkte, aynı dili konuşuyor..
En çok ateistin sünni müslüman ailelerden çıktığını bilmeyen yazarın düşüncesi (müslüman ülkeler için konuşuyorum.) insanlar akıllarıyla neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayabilirler ama denilebilir ki müslüman doğanlar 'daha eşit'. Benim inancıma göre ateistler sorguladıkları için Allah'a günümüz müslümanlarindan daha yakındır. Kısacası 'müslüman' doğmak da bi yerde dezavantajdır çünkü dogmatikliğe neden olur, dinsiz doğmak bi yerde avantajdır daha obbjektif bakılabilir.