bugün

ing. zamanından önce olmak. yani erken anlamında kullanılır daha çok. ''you're in time'' denilirse, 'erkencisin hacı' anlamı taşır.
andrew niccol filmi. başrollerinde timberlake ve seyfried var. geleceğin dünyasında zenginler sonsuza kadar yaşarken fakirler 25 yaşında ölmektedir.
türkiye'de ekim sonunda vizyona girecek andrew niccol filmi.başrollerini justin timberlake ve amanda seyfried paylaşmaktadır.kadroda bulunan olivia wilde, timberlake'in annesini canlandırmaktadır.
tesadüf eseri bir sitede fragmanını gördüğüm 2011 yapımı fantastik film. 28 ekim'de vizyona girecekmiş. konusu biraz açlık oyunlarını andırsa da, zamanın para yerine geçtiği bir dünyayı izlemek hoş olacak.
--spoiler--

Çok uzak olmayan bir gelecekte, nüfus patlaması yaşanmaktadır. insanların yaşlanması 25 yaşında durmaktadır. Zengin insanlar zamanı satın alarak hep 25 yaşında kalırken diğer insanlar yaşayabilmek ve zaman kazanabilmek için çalışmak zorundadır. Bir cinayetin sanığı olan Will Salas (Timberlake) ise suçsuz olduğunu ispatlayabilmek için bir yandan rehin aldığı güzel bir bayanla kaçarken (Seyfried) bir yandan da zaman kazanarak hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

--spoiler--
25 yaşından sonra insanların yaşlanması duruyor, ancak kollarında deri altından yansıyan bir saat var ve bu saat sıfıra geldiğinde ölmüş oluyorlar.
artık para birimi zaman olmuş heryerde akbil tarzı cihazlar var ve ödemeleri o şekilde yapıyorsunuz, mesela otobüse biniyorsunuz sizden 2 saat alıyorlar, çalışıyorsunuz 24 saat yüklüyorlar, ankesörlü telefon 1 dk ile çalışıyor, spor araba 56 yıl ile alınıyor gibi.

ve ülke bölgelere ayrılmış, kademe kademe en üst seviyedekiler yüzlerce hatta binlerce yıla sahipler, ancak getto daki fakirler dakika hesapları yapıyorlar orada yol ortasında ölen insanlar görebiliyorsunuz.

ilginç bir konu ve bence justin rolü koparmış, şahsen tekrar izleyebilirim.
günümüzün ekmek ve para kavgasının zamana uyarlanmış hali. zamanınızı gasp eden gangsterlerden, lüks ve sefa içinde yaşayan geniş zamanlı ailelerden gelmiş insanlara kadar herşey var. bu film tanıdık aslında, içinde yaşadığımız dünyanın kopyası. tek farkı var zamanın yoksa ölürsün.
tbbt'nin leonard'ını gördüm fragmanında, mutlu oldum.
konusu ve fragmanı ilgi çekici olmuş. iyi bir filme benziyor. en kısa zamanda gidip izlenmeli. nasılmış bakılmalı. *
hersey iyi guzelde film boyunca amanda ablamizin ayaginda 15cm topuklu ayakkabiyla nasil bir elvan abeylegesse edasiyla kosabildigini ben bi turlu kavrayamadim. bunu dusunmekten filme odaklanamadim yani o derece.
konu bakımından inandırıcı olmayan filmdir. imdb puanı 6.7
zamanın para birimi olarak kullanıldığı ve,zaman alıp kendini şarj edebildiğin,dolayısıyla sonsuza kadar yaşayabildiğin yakın bir gelecekte geçen güzel bir bilim kurgu filmi.bugün gittim,hatunlar da pek güzeldi,konu ve işleniş te öyle.şu şöyleyse,bu nasıl böyle olur diye filmin mantığını çok düşünmez iseniz,gayet eğlenceli ve kaliteli bir film izleyebilirsiniz.hatta izleyin,kaçırmayın sayın sözlük.ben bayağı eğlendim.

yalnız asıl oğlan karakterimiz olmamış.annesinin ölümünü daha yeni atlatmış biri olarak,bu kadar cool olmasından çok,daha duygusal bir karakter yaratılmasını tercih ederdim.
28 Ekim 2011 tarihinde gösterime girmiş olan bir Andrew Niccol filmi.Başrollerde Amanda Seyfried ,Justin Timberlakeoynamış ve çok güzel bir performans sergilermişlerdir.Son zamanlarda seyrettiğim konusu garip ama iyi filmlerden biridir efendim.

Özet: 25 yaşına gelen insanların, yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç demek.
Will Salas (Justin Timberlake), bir hata sonucu cinayetten hüküm giyer ve hapishaneden kurtulmak için tek şansı gerçek yüzünü gördüğü sistemi çökertmektir. Zira zamanın rahatlıkla satın alınabildiği bu sistemde zenginler sonsuza kadar genç kalarak yaşarken fakir ve güçsüz olan ise ölerek, elenir. Üstelik kendi yaşayamadıkları yıllar başkalarının hayatlarına eklenir. Güçs üz olanlar sadece bir gün daha hayatta kalabilmek için 'zaman' dilenir, ödünç alır hatta bazen zamanı çalar. Will Salas ise bütün bu yozlaşmış sisteme karşı baş kaldırır...
kısaca insert coin dir bu film. atari salonunda büyümüş 80 li nesiller için, insert coin yazısı ne kadar iç burkucuysa bu filmde o kadar iç burkucu. para varsa yancıkta yarak oynar amcıkta yada parayı veren düdüğü çalar da diyebiliriz. ama justin kim la filmde bide bilim kurguda rol alıyor amk.
2011 yapımı Bilim-Kurgu filmdir.
An itibarı ile R5 sürüm türkçe altyazısı çıkmıştır. korsan dvdrip olsa da...
Buyrun;
http://www.turkcealtyazi..../mov/1637688/in-time.html
özgün senaryolu filmleriyle tanıdığımız andrew niccol'ün son filmi. hafiften repo men'i andırıyor. filmin çıkış fikri çok güzel ama anlatım biçimi olarak repo men'in önüne geçemiyor. justin timberlake'den jason statham çıkarılmaya çalışılmış. sesinin garipliği dışında çok da başarılı olduğunu söyleyemem. ama film olmuş mu derseniz, olmuş gibi. klasik çerezlik aksiyon filmi. çok da dramatik kurgu aramaya gerek yok.

puanım: 6.6
orijinal bir konuya rağmen ortalamanın üzerine çıkamayan bir bilim kurgu. ayrıca Justin Timberlake'e esas adam gitmiyor,yakışmıyor. bu adamı izlerken bana hiç samimi gelmiyor.
son dönemin iyi filmlerinden biri. hatta en ciddi sistem eleştirisi yapan A sınıfı yapımlardan.
--spoiler--
filmin insanların sonsuza kadar yaşamanın çözümünü bulmasını ama o kadar da fazla kalabalık olmayalım sadece zenginler yaşasın diye de 25 yaşından sonra eşeek gibi çalışılmasını anlatıyor. fakirler koşmak zorundayken zenginler aheste aheste hareket ederler. her gün herşeye zam gelir. baş kahramının annesinin ölümü bile bu zamlardır.
--spoiler--
çok orjinal bir konuya sahip olan film bir o kadar da sürükleyici.
aslında kapitalizm elştirisi yapan orjinal bir senaryoya sahip bir film. bilimkurgu severler kaçırmamalı.
ilk yarım saatini izlemiş biri olarak uzun zamandır bu kadar orijinal bir kurguya ve adrenaline sahip bir film görmemiştim diyebilirm. justin oldukça başarılı.
modern zamanların robin hood hikayesi. izlenebilitesi yüksek güzel bir film.
konu itibariyle güzel bir film. oyunculukların eleştirilecek tarafları olabilir. aslında filmde işlenen konu yabancı olduğumuz bir konu da değil. sadece farklı bir formatta göz önüne seriliyor o kadar. ayrıca aslında hepimizin kolunda filmdekine benzer saatlerden yok mu? bizimki de geriye doğru sayıyor ancak biz onu göremiyoruz. ta ki 0.0.0.0.0.0.1 kalana kadar.
kökeninde kapitalizmi eleştiren filmdir. ancak bunu hollywood gibi kapitalizmin kazançlarıyla dönen bir mekan yapınca pek bir inandırıcılığı kalmmıyor.
an itibariyle arşivime eklediğim ve izlemek için sabırsızlıkla beklediğim film.
izlenesi film.

konusu çok farklı geldi, insana filmi izleten de bu olsa gerek. oyunculuklar pek iyi değil.
aksiyon pek yoktu. bu konu daha güzel bir şekilde işlenebilirdi.
son sahnede aha bir kadını daha kaybetti diyorsun ve yanılıyorsun.
izlenebilir bir film. 5 üzerinden 4 eder. o da konu muhteşemdi.