bugün

117 adet.
(bkz: say lan)
Bes alti.
Bir sorudur.
2014e kadar olan tüm filmleri izlemiş birisi olarak, hepsini izledim efenim.
74 tane çıktı.
anca 91.
1-2-3-7-10-13-14-17-18-24-41-44-45-51-76-78-81-109-222 (sylvester stallone ananı siksin senin imdb gibi rocky 222'ye koyulacak film mi lan oç imdb ?)-230

20/250=2/25 , yani %8 izleme oranım var sevgili başlığı açan yazar mutlu oldun mu amına koyim 15 dakika buna uğraştım.

ha ama izlediklerim hariç gerisi çöp ona eminim , o yüzden sayı aylardır yükselmiyor.

edit : ayrıca ne demek shooter yok lan imdb top 250'de ? rocky 222. shooter listede yok anasının amından filmleri getirip listeye koymuşlar yapacakları listeye sokayım.
66 tanedir.
Film kültürü diye bir kavramı dayatan zihniyeti kınıyorum. Imdb 250 listesini bitirmek sizi sinema kültürüne sahip biri yapmaz. Yapsa yapsa robot yapar. Insan sevdiğini takip etmeli.

1930 larda çekilmiş o günün sinema teknolojisi için muazzam etki bırakmış bir film bugün için beğenilmeyebilir.

Bana bu soruyla gelen kisiye tek söyleyebileceğim hadi ordan olur.
ne biliyim olm. en azından bi 100 tanesini banko izlemişimdir.
250, liste iyi filmlerden oluşuyor.Günlük bir filmle çok rahat bitirilir.
13 tane. seçmece film izleyen biriyim ve maalesef her filme ısınamıyorum. listede bulunan the pianist, schindler's list, the green mile, good will hunting ve a beautiful mind filmlerin özellikle tavsiye ederim. back to the future, leon, jaws ve jurassic park gibi filmler de zaten iyi bilinenlerdir tahminim. bu arada 250 filmden izlemediğim filmler arasında merak ettiklerim de var(the martian gibi), biraz izleyip sarmadığı için bıraktıklarım da(the matrix gibi).
32'dir. akşam akşam moralimi bozdun, izlenecek bi ton film listesi çıktı, kendimi film kültüründe yetersiz hissettim. mutlu oldun mu yazar kardeş?
ne yazık ki bazı andavalların hep lafını ettiği liste.

oğlum salak mısınız lan, hiç mi yönetmen adı bilmiyorsunuz!
imdb 250 populariteyi gösterir kaliteyi değil. çok zırlanmayın "bu listedeki filmler çohötü" diye.